En erken hamilelik belirtileri

Diananme

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2018
125
137
Arkadaşlar eğer bir gün hamileliğimi öğrenirsem buraya ben de deneyimlerimi yazacağım demiştim. Çok okudum buradaki bilgileri çok bekledim meleğim için ayrıca vajinismus belasını da buradaki okuduklarımla doktora gitmeden kendim atlattım.Bu konuyla ilgili ayrıca bir konu açmayı düşünüyorum. Sorularınızı seve seve yanıtlarım çünkü bu durumu yaşamak ve kimseye anlatamamak berbat bir durum.. Şimdi yaşadığım belirtileri sırasıyla yazacağım. Hatta burada okuyup çok güldüğüm bir belirti benim için çok ayırt edici oldu. O yüzden bu belirtiler kadından kadına değişmekle birlikte en azından okuyunca ben kendimdeki değişiklikleri ayırt edebildim.
1.Hafifçe gelen sol kasık ağrısı
2.Gece ateş yükselmesi,terleme, yüzde yanma hissi
3.Geğirme (bunu forumda okudum güldüm ama inanır mısınız en çok bu belirti hamile olduğumu düşündürdü bana. Normalde kolay kolay geğirme olmaz bende.Adete 4-5 gün kala sık sık olmaya başladı)
4.Normalde adetten 4-5 gün önce sancım olurdu hiç olmadı
5.İştahım açıldı, normalde az yemek yerim bebişimi öğrenmeden önceki dönemde ve bulantım başlamadan önce neredeyse 2 porsiyon yer hale gelmiştim.
6.Burnum normalde iyi koku alır ama kapasitesi öyle bir arttı ki kendime inanamadım.
7.Göğüslerim adet öncesi gibi ağrımadı daha farklı bi yoğunluk ve dolgunluk hissetmiştim.
8.Adete iki üç gün kala sık sık idrara çıkmaya başladım
9.Çok enerjik biriyimdir ama adete yine birkaç gün kala iyice artan bir yorgunluk vardı üzerimde
Evet arkadaşlar tüm bu belirtiler adetten 10 gün öncesinde başladı. Adete bir gün kala canım arkadaşımın hiç haberi olmadan senin yüzünde bi ışıltı var demesiyle akşamına eşime 10 tane test aldırıp bebeğimi öğrendim.Ama bu süreç te ayrı bir konu.Çünkü erken test yaptım ve silik çıktı. İnanamadık defalarca testi tekrarladık Şimdi 5.aydayım diyabetli bir hamile olarak üst seviyede dikkat ederek hamileliğimi sürdürüyorum. Rabbim bekleyen isteyen herkese ama herkese nasip etsin. Az ağlayarak okumadım forumdaki vajinismus ve bebek konularını. Dediğim gibi vajinismusla ilgili ayrı bir konu açmayı düşünüyorum çünkü 2 yıllık süreçte epey deneyim sahibi oldum. Hamilelik ile ilgili sizinde deneyimleriniz ya da merak ettikleriniz varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:
Senin adına çok sevindim. İnşallah sorunsuz alırsın bebeğini kucağına :) benim de yumurtlamamın üzerinden birkaç gün geçti. Ve o günden beri bacaklarımda öZellikle dizlerimde inanılmaz ağrı var. Otururken pozisyon değiştirme gereği duyuyorum o kadar. Yüzüm de inanılmaz acıyor artık ısı yükselmesinden. Yanaklrım kulaklarım kızarıyor. Anlam veremiyorum daha önce hiçbir tecrübem olmadığından. Geçen hafta bütün kan değerlerime baktırdım vitaminlerim vs. hepsi normal. Bir de çok huzursuzluk var üzerimde ruhsal olarak. Bu ay ümitliyim aslında ama daha adetime var. Bakalım ne olacak. Belki senin gibi sevinirim ben de ne dersin :)

Canım inşallah çok ama çok dua ediyorum tüm isteyen bekleyenler için. Belirtilerin için aslında şöyle bir yorumda bulunabilirim ateş basması ve özellikle yüzde bi yanma hissi bende de oldu. Doktorum bu ateş basmalarına vücudun bebeğe alışma evresi vardır bebek senin vücudunla mücadele eder demişti.İnşallah rabbim gönlüne göre verir canım. Bilgilendirirsin yine beni iyi haberlerini bekliyorum

Bu arada yüzdeki yanma hissini unutmuştum sayende aklıma geldi böyle acır gibi yanma hatta hafif kızarıklık al al olma ki ben oldukça esmerim hiç belli olmaz normalde

Ay inşallah ya. Ümitlenmek istemiyorum üzülmemek için tabi. Şu an görsen yanaklarım kırmızı kulaklarım kırmızı. Kasıklarımda da çok inceden sızı oluyo arada. Yumurtlamam bitti aslında. Belki çok çok yeni olduğu için bu kadar az hissediyorum belirti ya da farklı bir şeyden kaynaklanıyor.

Seni çok iyi anlıyorum canım yumurtlama bittikten sonra o heyecanlı bekleyiş başlıyor ister istemez bazı şeyleri hamileliğe yorabiliyoruz.Genel hamilelik belirtilerinin hepsi bende var deyip olmayan zamanlar oldu, tabi benim ilişki durumum tam olarak gerçekleşmese bile yine de umutlandım.Her zaman pozitif düşünüp stres yapmadan ilerlemek zor da olsa gerekli.

Çok zor. Bide ben sabırsız bi insanım o yüzden daha da zor oluyor beklemek. Bugün adetimin 17.günü yaklaşık bi 15 günüm var. Umarım hamileyimdir. Eşime o güzel müjdeyi vermek istiyorum :)

Çok zor. Bide ben sabırsız bi insanım o yüzden daha da zor oluyor beklemek. Bugün adetimin 17.günü yaklaşık bi 15 günüm var. Umarım hamileyimdir. Eşime o güzel müjdeyi vermek istiyorum :)
Evet biraz sakin olmayı ben de çok isterdim sürpriz yaparım derken panikten adete bir gün kala adama 10 tane test aldırdım eli ayağına dolaştı :) büyük risk alıp test yaptım. Işıkta zar zor ikinci çizgi çıktı o derece. Bu bozuk bi tane daha derken hepsi bitti.Aslında yapılacak en mantıklı şey adetin geçmesini beklemek, ama olmuyor işte o yola o bekleyişe girdiğin zaman:)

Ben de öyle bi kez istedim kaç tane alıp gelmişti. Tabi tek çizgi çıktı. Biz 3 ay oldu denemeye başlayalı. Eşim geçen ay varikoselden ameliyat oldu. Belki bu ay daha fazla ümitlenmemin sebebi budur.

Ben de öyle bi kez istedim kaç tane alıp gelmişti. Tabi tek çizgi çıktı. Biz 3 ay oldu denemeye başlayalı. Eşim geçen ay varikoselden ameliyat oldu. Belki bu ay daha fazla ümitlenmemin sebebi budur.
İnşallah canım sen zaten testlerini yaptırmışsın, eşinde ameliyatını olmuş 3 ay da deneme için gayet normal bir süre. Ümitlenmek kötü bişey değil bence. Olmayacak demekten daha iyi.Evet hayal kırıklığı oluyor doğrudur. Ama negatif düşünmek te vücudumuza sandığımızdan daha çok etki ediyor.

Evet aslına bakarsan dediğin gibi negatif düşünmek, çok kafaya takmak daha olumsuz etkiliyor. Onu da istemiyorum. Eşimin bu aralar güzel şeylere çok ihtiyacı var bir an önce güzel bir şeyler olsun istiyorum. Ama olmayınca da yapacak bir şey yok tabi. Allahım en hayırlı zamanı biliyor. Gerekeni yapıp zamana bırakmak lazım.

Kesinlikle canım
Kesinlikle canım siz problemleri ortadan kaldırmak için adımı atmışsınız. Bundan sonrası inşallah hayırlı olur. Bu ay olmadı mı moral bozmak yok vücudu psikolojik olarak bile biz hazırlıyoruz olumlu ya da olumsuz düşünerek.

Yani moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. Öğrenciyim aslında ama daha okulum başlamadığı için evdeyim. Boş vakit çok olunca aynı şeyi dönüp dönüp düşünüyor insan :) önceki aylarda negatif olunca o gün üzülmüştüm sadece. Belirsizlik asıl mesele zaten. Bu ay olmazsa da bekleyeceğiz bakalım.

Ben de işe gittiğim için yumurtlamadan sonraki iki haftayı o sayede geçirebildim ama yine her fırsatta forumları okudum herkesin farklı belirtilerini tek tek :) Umarım bu bekleyişlerin sonu aydınlığa çıkar herkesin gönlüne göre verir Allah

İnşallah. Güzel dileklerin için teşekkür ederim :)

Kizlar merhaba ben 4 aydir bebek istiyorum korunmuyoruz oncesinde enfeksiyonum vardi ilac kullandim gecti cok sukur ocak ayinda reglim 6 gun gecikti subat ayinda da 5 gun erken geldi. Cevremden duydugum bu iyi bisey. Rahim bebek ister hazirlik yapar duzensizlik ondandir diyorlar cok kisa surede kalirsin diyorlar. Bu gibi deneyimi olan yada duyan var mi? Lutfen fikirlerinizi paylasirmisiniz

Merhabaa. Geçen hafta doktorumla konuşmuştum. Benim de günleri tuhaflaşmaya başladı. Bazen gecikiyor bazen 10 gün erken geliyor korunmayı bıraktığımızdan beri yani 2 3 aydır. Demek ki zamanı gelmiş dedi iyi bir şey yani :)

Canım ben de enfeksiyon için ilaç kullandım ilerlemiş durumdaydı hatta pek çok problemimin kaynağı enfeksiyonmuş. Haziran da ilaçlarım bitti temmuz ayı taşınma telaşıydı falan derken ekimde en büyük sorunumu tam olarak çözüp hamile kaldım.enfeksiyon tedavi edilmişse hayırlısıyla olur. Bu geçen süre çok normal rahim bir hazırlık sürecine giriyor, vücudumuz aslında sandığımızdan çok daha karmaşık. Kısa sürede hayırlı haberi alırsın inşallah, bu arada enfeksiyonun tekrarladığını hissettiğin anda beklemeden tekrar doktora görün az miktarda olsa etkiliyor hamile kalmayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…