Bebek Beslenmesi Emzirmeyi nasıl bıraktırabilirim?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
Gece gündüz full emiyoruz inadınada doyuracak kadar sütüm var benneyaptımki ama çok yıprandım emzirmek istemiyorum. :1no2: 15 aylık kızımın memeyi terk etmesi için ne yapmalıyım? yardım lütfen.. sevgiler...

annem ablamda memesine salca surmu kaniyo diye.tabii ablam yutmamis devam etmis emmeye kaydirigubbakcemile3 sonra yun yapistirmis ondan tirsmis ve bi daha istememis aklinialirimsmile

şimdiki çocuklar çok fena ne koyarsan koy anne bu diyip çekip alıp emmeye devam ediyolar
Allah yardımcınız olsun
ama saç koyuyolarmış bantla birinden duymuştum
ne kadar işe yarar bilemicem

işe yaramıyor kızlar.
söylemesi ayıp izin versek eşimin göğsüne bile yapışcak denendi....

canım meme başını bantla kapat ben de yenı kesmeye calışıyorum ıkı gun bantla kapattım
ama o kadar zor kı ıstıkrarlı olacaksın o ağlıyor dıye vermek yok
zaten bantı bıraz zor çıkartıyor inşallah bir an once bırakır

bence bu süt bebeğinin hakkı..daha erken..madem sütün var bunu ondan esirgeme ve biraz daha sabret..ne kadar emzirirsen o kadar korunacaktır..bunu sana 22 aydır oğlunu emziren biri olarak söylüyorum..üstelik bazı geceler 8 kere kalkardı..hala 3 kere falan kalkıyor ama sabrediyorum..2 ay sonra falan keseceğim..bence biraz daha devam et canım..ama illa keseceğim diyorsan yavaş yavaş kesmelisin..

Allah diyorum ne kadar şanslısın diyorum ben ağlıyorum emziremedim doya doya diye:) sadece 2 ay emdi böceğim.Ben olsam devam ederdim...

cabuk pes etmissin arkadasim : )
ilk oglumu 17 ay emzirdim
su an 17 aylik bir oglum daha var hala emziriyorum ama 20 gun icerisinde biraktiracagim

15 aylikmis bebegin 3 ay daha emsin biraktir ; )
yemesi nasil ?yemek yiyor mu ?
bu cok onemli sadece anne sutu almak istiyor yemiyorsa acilen biraktir derim (ki butun doktorlari tavsiyesi bu yonde )

bende ilk kızımı 18 ay emzirdim 2.ye hamile kalınca kestim. yara bantı yapıştır ve aaa meme gitmiş bak yok falan de. en güzeli bu çünkü diğer yöntemlerde çocuğun bilinçaltında tiksinme kalıyor. düşünsenize çok sevdiği memede birden tüy falan yada acıbiber tadı geliyor tamam bidaha emmiyordur ama çocuk olumsuz etkileniyormuş. birde 18 aylık çok ideal zaman çünkü yavaş yavaş anlıyor herşeyi. 2. çocuğumda şu an 15 aylık ve anlaması çok zor şu anda. bende 3 ay sonra kesmeyi düşünüyorum. birde memeden kestiğiniz 2-3 gün başka şeylerle oyalamanız lazım. yani tatil zamanı yada dışarı falan sık sık çıkarabileceğiniz bir dönemi seçin. evde duran çocuk gidip gelip memeye saldırır yoksa.

bence de bebeğinin kilosu normalse normal gıdaları da yiyorsa emzirmeye devam etmelisin çok doğru bir karar verdin

benim kızım 14 ayı bıttı malesef memeden kestim çünkü kahvaltı yapmıyordu yemek yok uykuları duzensız ıkı gunde unuttu 1 haftadır emmıyo ketcap surdum gogsume tiksindı gece uynadı agladı hemen verdım ılk gece emdı ıkıncı gece ıstemedı artık bıberon almayan kızım sımdı sadece gece 1defa uyanıp bıberonla sutunu ıcıp hemen uyyro artık hem yemek yıyor hem uykuları duzenlı acıkcası 2 yasına kadar emzırmeyı dusunuyordum ama cok zayıflamıstı son gunlerde malesef eksmek zorunda kaldım

ya arkadaslar aynı dert bendede var 1 yasında sadece emmek istıyor gece 10 sefer felan kalkıyor ne yapsam acaba nasıl ayırırım kı ayırınca bıberon alır mı bıberonda emmıyor

benımkıde aynı memelrım koptu valla,gece uyuku uymuyo emcem dıye
ee bende tabe:ecrin_bebek:

ben kizimi 11ayina kadar emzirdim yasina 1ay kala sadece aksam 10da uyumadan emzirdim gündüzleri herseyi yiyordu ona corba falan yapiyordum bir ay sadece günde birkez emdi yasindan sonra istemede disleri cikmisti issirmaya baslamisti kendi birakti iyi oldu. bence arkadaslar yavas yavas birakin günde bircokkez emziriyorsaniz ya 3e yada 2ye düsürün zeten bebeginiz herseyi yiyorsa fazla emmek istemez kücükken birakirsaniz daha cabuk birakir bir yas tam iyi bence biraz daha büyüyünce herseyi bildikleri icin daha zor bence...........

nasıl bıraktıracam anlamdım off bugün hiç uyumadı 10 sefer beni emmdi bakalım deniyecem emzirmeyeyim yatana kadar bari senin ki yediği için emzirmemişsin benim ki yemek de yemiyor ve o öyle olunca benim dengem bozuluyor kafamçokkarıştı

oğlum tam 22, ayında emmeyi bıraktı.. öncelikle şunu belirtmeliyim, en doğal hakkı bebeklerimizin emme isteği... eğer yeterli sütünüz varsa bunu ondan mahrum etmeye hiç hakkımız yok.. sırf gece sık uyanıyor diye sütten kesme arzumuz ne kadar adil olabilir ki? hem o süt, onun sağlığı vede ruhsal gelişimi için o kadar gerekliki... BM SAĞLIK ÖRGÜTÜ ''2 yaşına kadar emzirin '' diyor.. onun gelişimi için devam derim.. bizim sütü nasıl bıraktığımıza gelince; oğluma memede sütün bittiğini
artık büyüyen çocuklar gibi bardaktan içmesi gerektiğini söyledim.. dirençli olursanız bu yöntemle biz memeyi bıraktık ve sütü lıkır lıkır bardağından içiyor artık..

Merhaba 17 aylık oğlum memeyi nasıl bıraktırsam diye düşünüyorum
geçen mememe kalem sürdüm ee dedi amayineemdi

göğsünün ucuna bant yapıştır.bir iki gün deli gibi alıyacak .sakın kanma,acıyıpda veriyim deme.ağlamadan bıraktıramazsın zaten.kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…