Emzirme

kahvegzlm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
38
11
24
Arkadaşlar 12 günlük bebeğim var iki günlükken sarılık atlattı 5 gün yenidoğan yoğun bakımda yattı kandaki bir değer yüksek çıkmış o yüzden sarılık oluyor şu an değer normal terlemesin su kaybetmesin dedi bende her iki saatte bir alarm kurup uyandırıp emzırıyordum bugünde yenidoğan polikliniğine götürdüm kontrole ve ordaki doktora emzirme saatini söyledim bana bu çocuk makine mi iki saatte bir emziriyosun biz burda üç saatte bir veriyoruz bunun sarılığı düşmüş sen en az 6 saat bekle ağladığında emzir sadece dedi ve göbek bağında da kan vardı k vitamini iğnesi yapmışlardı yine kanadı söyledim doktora normal yıkayabilirsin artık bi iki hafta kanayabilir dedi açıkçası içim rahat değil bu konuda bilginiz var mı?

Yenidoğan bebek 6 saat nasıl bekleyebilir? Gerçekten bunu söylediğinde ciddi miydi? Bir daha o kişiden bilgi almayın derim. 3 saati geçtiğinde açlık ağlaması olur bu sefer ağlamaktan tutmaz memeyi

Benim bebeğimde de kanama oldu göbeğinde doktora götürdük batikonla temizleyin sorun olmaz 1 haftaya normale döner olmazsa getirirsin demişti. 3 veya 4. Gün sonunda geçti.

Şimdi bişey derdim ama demicem. Oruç mu tutturuyormuş bebeğe. 6 saat ne ya. Bir buçuk ay küvözde kaldı bebeğim. Orda da 2 saatte bir besleniyordu. Taburcu olduktan sonra da öyle dedi doktorumuz. 2 saatte 1 besleyin uyuyorsa 3 saati geçmesin dedi. Bence hiç ciddiye almayın acilen doktorunuzu değiştirin

Yenidoğan bebek 6 saat nasıl bekleyebilir? Gerçekten bunu söylediğinde ciddi miydi? Bir daha o kişiden bilgi almayın derim. 3 saati geçtiğinde açlık ağlaması olur bu sefer ağlamaktan tutmaz memeyi

Benim bebeğimde de kanama oldu göbeğinde doktora götürdük batikonla temizleyin sorun olmaz 1 haftaya normale döner olmazsa getirirsin demişti. 3 veya 4. Gün sonunda geçti.
Diyorum ki uyanmazsa ben 3 saat sonra uyandırayım hani iki saatte uykusunu bölünce üzülüyorum ama onun için en azından bugünden sonra 3 saate alarm kurayım birde göbeğindeki kan kurumuş en son giydirdiğim zıbın temiz duruyor sizce yıkamalı mıyım bebeğimi? Nasıl yıkamam gerekir

Şimdi bişey derdim ama demicem. Oruç mu tutturuyormuş bebeğe. 6 saat ne ya. Bir buçuk ay küvözde kaldı bebeğim. Orda da 2 saatte bir besleniyordu. Taburcu olduktan sonra da öyle dedi doktorumuz. 2 saatte 1 besleyin uyuyorsa 3 saati geçmesin dedi. Bence hiç ciddiye almayın acilen doktorunuzu değiştirin
Doktor her gittiğimde farklı oluyor da ilk defa böyle bi doktora denk geldim bende artık 3 saate alarm kurayım diyorum

Bebeğim 2 aylıktı doktor gece uyuyorsa max 5 saate kadar elleme gece uyku düzenine yavaştan adapte edelim demişti de o bile tuhaf geldi. Siz 2 saatte bir emzirmeye devam edin.20 günlük falan olsun ondan sonra gece 3 saat yapabilirsiniz.

6 saat derken
Ben bile 6 saat ac kalamiyorum

10bucuk aylik bebem var o nezaman isterse emziriyorum aynen robotmu bu 2 saatte bi verim
Cani ister 3 saati bulur cani ister 1bucuk saati bulur
Diger 2 cocugumuda 22 ay boyle emzirdim

6 saat aç bırakabilirsin diyen doktordan koşarak uzaklaş
Bencede
6 saat derken
Ben bile 6 saat ac kalamiyorum

10bucuk aylik bebem var o nezaman isterse emziriyorum aynen robotmu bu 2 saatte bi verim
Cani ister 3 saati bulur cani ister 1bucuk saati bulur
Diger 2 cocugumuda 22 ay boyle emzirdim
Bizimki biraz uykucu bıraksam 4 saat falan uyuyor bazen 3 saatte bazen bi saatte uyanıyor ama gece düzenli olmaya çalışıyorum susuz kalmasın diye sizce artık 3 saatte bir mi emzireyim uyandırıp

Bencede

Bizimki biraz uykucu bıraksam 4 saat falan uyuyor bazen 3 saatte bazen bi saatte uyanıyor ama gece düzenli olmaya çalışıyorum susuz kalmasın diye sizce artık 3 saatte bir mi emzireyim uyandırıp
Ilk ay uykucu olmasi normal bende 2 saate bi alarm kurmustum
Sizinki 2bucuk aylik olmus 3 saat olabilir ama.illa 3 saati beklemeyin oncesinde isterse verin istemezse 3 saat dolunca mutlaka verin

X