Emzirme ve kahve

coffeslove

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
26
2
30
Merhaba emzirirken kahve içen annelere bir sorum var. Ne kadar kahve içiyorsunuz ve hangi kahveyi tüketiyorsunuz?

Ben günde 1 bardak çay 1 bardak kahve içiyorum. Hamileyken de böyleydi. Kahve farketmiyor ama sert olmamasına dikkat ediyorum. Zaten sevmem de sert kahve.

Hindiba kahvesi içenleri gördüm. Ben hiç kahve içmiyordum gebelikte bıraktım bir süre sonra alışılıyor. Çünkü emzirirken bebeğe kafein gider uyutmaz diye korkuyordum açıkçası

Merhaba emzirirken kahve içen annelere bir sorum var. Ne kadar kahve içiyorsunuz ve hangi kahveyi tüketiyorsunuz?
Ara sıra soğuk sütlü kahve tüketiyordum. Yaz sıcaklarında iyi geliyordu. Devamlı tüketme alışkanlığım yok, iyi ki de yokmuş bebeğim uyumuyor kahve içtiğim gün, onu etkiliyor maalesef.

Türk kahvesi 1 fincan
Granül kahve den soğuk kahve yapıp 2 kupa
(250 -300 ml)
Filtre kahve 1 ya da 2 fincan (125 ml)

Epidural olduğum için kahveyi biraz fazla tüketiyordum.

Tabiki çoğunlukla böyleydi. Çünkü çok fazla uykusuz kaldığım için baş ağrısı ile mücadele etmek zorundaydım.
Peki çocuk hekimine hiç danışmışmıydınız? Bebeğimde sağlık sıkıntıları olduğu için sürekli uyanık kalmak zorundayız nöbetleşe ve kahvesiz geçiremiyorum. Etrafımdakiler çok fazla laf söylüyor ben de merak ettim benim gibi içen var mı diye? Bir kupa içerisine iki tatlı kaşığı granül kahveyle ayakta durabiliyorum ve hayatta tutmaya çalışıyorum

Tabiki. Kendisi söyledi kahve geçirir diye. Değişik bir ağrı oldu bende. Sanki boynuma kazık çaktılar kitliyodu ağrı ne yatırıyor ne kaldırıyor değişik. 10 gün çektim.

İçmiyorum, kahve içince benim bebek çok ağlıyor, sanırım içindeki dokunuyor kafein vs

Bebek de herhangi bir şikayet oldu mu peki?
Yok gündüz uykuları pek yok ama kahve içmediğim dönemde de o şekildeydi ama 2.5 aylık olduktan sonra akşam uykularımız çok düzenlidir 8de uyur sadece beslenmek için uyanıyor sabah 6da da güne başlıyoruz. Ekstra bir huysuzluk uyku gerilemesi görmedim ben kahveden sonra

Tabiki. Kendisi söyledi kahve geçirir diye. Değişik bir ağrı oldu bende. Sanki boynuma kazık çaktılar kitliyodu ağrı ne yatırıyor ne kaldırıyor değişik. 10 gün çektim.
Ben de danışacağım bebeğimin doktoruna ama burda bir sormak istedim kahve içmeden bu tempoya dayanmak çok zor uyanık kalmaya çalışmak bazen korkuyorum yorgunluktan bebeğimi kucağımdan düşürmekten

Çok rahatladım çok teşekkür ederim cevabınız için

Ben gunde 3 nescafe icerdim hala oyleyim. O donem bi de uykusuzluk varken kahve cok ii geliyordu. Suan bile icmesem basim agrir belki kotu bu kadar bagimli olmak ama uni zamani basladim sinavlar icin sabahladigim gecelerde ve aliskanlik haline geldi. Ama asla paket kahve kullanmadim. Nescaffe gold iciyordum sut ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…