Emzirme döneminde mastektomi

uzaklardaki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2014
875
943
33
Merhabalar. 19 aylık bebeğim var 2 hafta önce meme ca tanısı aldım hala emziriyordum acil memeyi kesmem ve ameliyat olmam söylendi. Emzirme sürecini sonlandırdık. 2 gün önce mastektomi ameliyatı oldum. Maalesef hematom nedneiyle 2. Kez amrliyata alındım. Bu süreci ben yeni geçiriyorum. İnternette hiç detaylı emzirirken meme kanseri tanısı alan örneklere rastlamadım. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz ama merak eden sorusu olan varsa ben şu an süreci yaşıyorum. Ameliyatta 2. Günüm.

Merhabalar. 19 aylık bebeğim var 2 hafta önce meme ca tanısı aldım hala emziriyordum acil memeyi kesmem ve ameliyat olmam söylendi. Emzirme sürecini sonlandırdık. 2 gün önce mastektomi ameliyatı oldum. Maalesef hematom nedneiyle 2. Kez amrliyata alındım. Bu süreci ben yeni geçiriyorum. İnternette hiç detaylı emzirirken meme kanseri tanısı alan örneklere rastlamadım. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz ama merak eden sorusu olan varsa ben şu an süreci yaşıyorum. Ameliyatta 2. Günüm.
Aslinda bilgilendirici baslik olmasi acisindan konuyu açmanız bana kalirsa cok iyi olmus. Oncelikle gecmis olsun.

Emzirme surecinde sık sık beze ve kitle olusumu yaşıyoruz aslinda memelerimizde dolayisiyla hic aklimizakotu seyler getirmiyoruz. Siz tam olarak ne yasadiniz da meme kanserinden suphelenildi?

Aslinda bilgilendirici baslik olmasi acisindan konuyu açmanız bana kalirsa cok iyi olmus. Oncelikle gecmis olsun.

Emzirme surecinde sık sık beze ve kitle olusumu yaşıyoruz aslinda memelerimizde dolayisiyla hic aklimizakotu seyler getirmiyoruz. Siz tam olarak ne yasadiniz da meme kanserinden suphelenildi?
Tam olarak dediğinizi yaşadım. Bir gece mis gibi oğlumu emzirirken şöyle bi göğsüme dokundum sertlik hissettim. Evet emzirme döneminde olabilir hrpte geliyordu elime ama sonra geçiyordu. Bu geçmedi her büyüyordu. Büyüklerim hep doktora gitmememi söylediler. Emzikli kadında olur dediler. Ben biyopsi yaptırınca boşa kendini deldiriyorsun dediler. Sonuç çok erken evrede meme kanseri yakalanmış oldu. Ultrasonu çeken doktor hanım ilk kalsifikssyonlar görünce şüphelendi ve sürece soktu

Ameliyatta 10. Günüm. Direnlerin biri çıktı biri kaldı. Çok gergin ve sert hissediyorum mememi. Haşa günlük işlere dönemedim. Patoloji sonucum doktorları bile şaşırttı Maalesef evre 1 ve aşt tipleri de sıkıntılı. Kemoterapi mi hormon ilacımı yarın belli olacak tedavi sürecim. Bugün çok üzüldük ailecek çok ağladık. Ameliyat olup bitmesini umarken yol süreç daha yeni başlıyor. Vardır bunda da bir hayrı rabbimin

Ameliyatta 10. Günüm. Direnlerin biri çıktı biri kaldı. Çok gergin ve sert hissediyorum mememi. Haşa günlük işlere dönemedim. Patoloji sonucum doktorları bile şaşırttı Maalesef evre 1 ve aşt tipleri de sıkıntılı. Kemoterapi mi hormon ilacımı yarın belli olacak tedavi sürecim. Bugün çok üzüldük ailecek çok ağladık. Ameliyat olup bitmesini umarken yol süreç daha yeni başlıyor. Vardır bunda da bir hayrı rabbimin
Çok çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin, evladınıza bağışlasın.
Meme ca geçiren çok tanıdığım vardı. Hepsi iyileşti çok şükür. Sizin de erken fark etmeniz çok büyük bir şans.

Sizin daha 1. Evre, çok ilerlememiş. Her şerde bir hayır vardır. Bunu ben de 12 sene önce anladım. Rabbim büyüktür, şifasını da verir. 1.evre çok yeni bir evre. Bunu atlatacaksınız…

Çok geçmiş olsun Allahım şifa versin tez vakitte atlatırsınız inşallah, sizi yavrunuza ailenize bağışlasın. Acaba koltuk altınızda şişlik var mıydı? Benim son hamileliğimde çıkan bir şişlik vardı sonra işte doğum yaptım emzirdim geçti şimdi tekrar çıktı. Bilemedim acaba önemli bir şey midir.

Çok geçmiş olsun Allahım şifa versin tez vakitte atlatırsınız inşallah, sizi yavrunuza ailenize bağışlasın. Acaba koltuk altınızda şişlik var mıydı? Benim son hamileliğimde çıkan bir şişlik vardı sonra işte doğum yaptım emzirdim geçti şimdi tekrar çıktı. Bilemedim acaba önemli bir şey midir.
Donya kendini neden ihmal ediyorsun ?

dokunduğunuz zaman sağa sola oynuyor mu? Reaktif lenf nodu olabilir yüksek ihtimalle. Hastalık zamanı lenf nodları şişer. Bazıları eski haline döner bazıları dönmez. O yüzden reaktif lenf nodu olabilir ve bu da kötü bir şey değildir

dokunduğunuz zaman sağa sola oynuyor mu? Reaktif lenf nodu olabilir yüksek ihtimalle. Hastalık zamanı lenf nodları şişer. Bazıları eski haline döner bazıları dönmez. O yüzden reaktif lenf nodu olabilir ve bu da kötü bir şey değildir
Yok oynamıyor. Oynaması mı gerek acaba? Yani öyle çok bir şişlik de değil aslında

Hamilelikte benimde koltuk altlarım şişti aksesuar meme dendi. Doktora bu kanser mevzusunda sormuştum onun bunla alakası yok dedi. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Oynayıp oynamamasın yanıltmasın sizi aman benim mememdeki doku oynuyodu doktorlar o yüzden hiç beklemediler kötü bi sonuç

Ağrılar azalıyor ama şekli değişiyor. Meme ucumda koyu renk var siyahlaşıtsa köyüymüş meme ucunu korumaya çalışıyorlar ama baya baya koyu renk oldu inşallah kremlerle korunur. Sol koluma çok Ağrılar giriyor pıt pıt atıyor lenfler alındığı için olabilirmiş. Kader bizim için umut her zaman var. Burda beni yaşnız bırakmayan mrsajlarımı yanıtlayan herkese teşekkür ederim

X