Premature Bebekler emziren prematüre bebek anneleri yardım lütfen

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

veraduru

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2015
20
1
41
merhaba değerli anneler 33+ 5 doğumlu bir kızım var. kro 3, düz 1,5 aylık şuanda. 21 gün yoğunbakımda kaldık. çıktıktan sonra kızımı emziremedim çünkü sürekli uyuyor biberonla bile zor besleniyordu ve kilo alamadı. bu nedenle hastanede bile yattık tekrar. kilo alımını yoluna koyduk sonunda şimdi ben anne sütü alsın sütüm azalmasın istiyorum. 1 aydan fazladır uğraşıyorum ama hala çok iyi ememiyor memeyi boşaltamıyor,sürekli uyukluyor memede. 1 hafta sadece meme verdim biberon diye ağlamadı sadece sürekli memede kalmak istedi ama kilo alamadı. doktor 4- 4,5 kilodan sonra daha iyi emeceğini biberonla desteğe devam etmem gerektiğini söyledi. endişeliyim çünkü biberona devam ettikçe memeye biberon muamelesi yapıyor, emmesi bozuluyor. emziren annelerden tavsiye ve tecrübelerini yazmalarını bekliyorum. teşekkür ederim...

Benim kizimda 33 haftalik dogdu. Emmesi cok zayifti. Ben emmeyi unutmasin diye 3 saatte bir emzirdim hep. Cok bisi alamiyordu. Sonrasinda sagio biberonla verdim. Zaten 4 kg a kadar eprotein kullanmak zorunda oldugumuz icin sagmak durumundasiniz. Korkmayin buyudukce daha iyi emecek. Yavas yavas biberonu biraktirirsiniz

Cevapladığınız için teşekkürler. Sizin kızınız ne kadarlık oldu şimdi?ne kadar sürede öğrendi.?Bazen okadar yoruluyorumki uğraşırken bırakmak istiyorum. Birde 1 aydır çok yol katedemeyince...

Kizim 7 bucuk aylik su anda. 3. Ayinda iyice guclendi emmesi. Sakin pes etmeyin. Bebeginizin anne sutune cok ihtiyaci var. Birazcik sabir. Mama hem zahmetli, ekonomik degil, hijyeni zor ve anne sutunun yerini asla tutamaz. Bir de memeyi tutmada sikinti yasarsaniz eczanelerde sarilan silikon meme uclari var, onunla bir sure alisip sonra emmey devam ediyorlar.

Kizim 72gun kaldi kuvozde. Eve geldkten 2hf sonra biberonu tamamen biraktik. O surecte surekli ten tene temas. Uyandiginda meme teklifi. Biraz emdkten sonra biberon seklinde dvm ettik. Cok zorlayp kilo kaybettrmeden... bi hfta boyle. Bi hfta da gunduz emme gece biberon derken baktikki biberonu almiyooo. Bu arada 17.5 aylik hAla emiyo sukur. Darisi size ins

Ne güzel çabuk halletmişsiniz. Biz hala uğraşıyoruz. Memeyi reddetmiyor alıyor hızlı gelen sütü emiyor maç 10 dk kendini zorluyor sonra uyuyor. Memeyi çıkarınca ağlıyor tekrar veriyorum iki kez çekiyor yine uyuyor. Memeyi tam boşaltıp kendini doyuramıyor. Sürekli memede kalmak orda uyuyup uyanıp emmek istiyor. Doktor öyle olmaz 3 saatte bir dedi olucak dedi. Hala uğraşıyorum anlicanız. Sizin kızınız kaç haftalıktı. Benimkinin çene kası gelişmemiş olabilir mi? Yada niye bu kadar uyuyor normalde doyurunca uyutamıyorum.cin gibi. Sizinki de uyuyor muydu sürekli. Memeyi tam boşaltabilmesi şart mı ? Teşekkürler cevapladığınız için bu arada

V veraduru kizim 28hf dogdu. Su 3saate 1diyenlere gicik oluyorm. Evet hastanede olabilr(hemsireler yetisemiyo,bi duzen olmali , bebis kucuk vb) hadi hadi eve geldigi ilk zamanlarda oyle olsun cunku hastane duzenine alismis bi yavru var. Ama biraz buyuyup aclik aglamalari baslayinca o cocuk hic 3saat bekler mi? Ya da pre degilde miadinda dogan yavrumuz olsaydi ve dogunca alip evimizie gelseydik aglasaydi ay hayir3saat beklememiz gerek der miydik? Yoksa her agladiginda emzirir miydik?? Biraz daha sabredin. Bize hele de gunlerce bebeginden ayri kalan bizlere kendini en iyi hissettiren sey emzirmek bence. Bu arada facede emziren anneler grubuna da giri isterseniz

V veraduru kizim 24saatin 23 saati uyyodu nerdeyse duz 1-1.5ay olana kdr boyle dvm etti. Aclik aglamalarina kadar 3saatte bi besledim bende. Ama ne zamanki acikinc az bi kiprasmaya basladi o zaman 2saat teri geldi saatte emdi. Bi de memeyi tam bosaltamiyodu tabki. Onceleri gunde 8kez sagiyodum. Emmeye baslayinca gunde 5-4-3diye azaltaazalta sagmayi birakmistim. Sagmayinca rahatsiz olmayana dek surdu boyle

Ben biberonda kullanıyorum emdiriyorum da öyle bir rutine alışmadı hepsini alıyo maşallah uysal benimki :)
Her bebek değişiyor tabiki

merhaba benim oglumda 31 haftalik dokdu 28 gün kuvozde kldiktan sonra çıktı emmesi çok zayıf zorla vermeye çalışıyorum kilo kaybı oldu 4 gün oldu hastaneden çıkalı direniyorum vermek için bazen çok güzel yiyor bazende hiç yemi yor uzun bir süre kilo kaybı olduğu için bende sık sık emdiriyorum varmı böyle olan aranızda arkadaşlar kilo kaybı olunca çok korkuyorum gerçi dört gün oldu ama daha da dusermi yoksa kilo mu alır bilmiyor um 1.570 ile taburcu olduk şimdi 1.510 daha da verir mi sizce kızlar yoksa almaya başlar mi

Canım muhtemelen biraz daha verir ama 1 2 hafta sonra almaya başlar çünkü küvezde serum falan da veriyolar e serum gidince doğal olarak kilo kaybı yaşanıyor Allah yardım etsin sağlıklı uzun ömürler versin inşallaaaaah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…