Emziren anneler bi bakar misiniz?

Merhaba,

Doğumdan sonra sütüm azalır endişesiyle yemeği kesmedim ve yediğim talı ve hamur işlerinden dolayı 3 kilo aldım. Gittiğim yanlış diyetisyen bana ayda max 1 kilo verebilirsin diyince daha da yemeğe başladım. Emzirerek kilo verdim diyen kişilere içten içe sinir olmaya başlamıştım herkes kilo veriyor ama ben alıyordum:) (doğum kilomdan 10 kilo fazlam vardı)Bundan 2 ay önce doğru kişiyle tanışana kadar 5 kilo daha almış oldum.Doğru beslenme planı ile tatlıları kesip protein ve sebze ağırlıklı beslenerek ve günde ort 10000 adım atarak -tabi günde 4-5 litre su ) 9 kilo verdim sütüm de azalmadı.

Ay çok iyi ya iki ayda mi verdin maşallah peki günde kac öğün yaptin? Ekmeği falan keşfin mi yoksa az da olsa yer misin

Ayrıca 4-5 lt su zararli değil mi en fazla 3 lt diye biliyor um ben hoş onu da iciyorum ama kilomda bi gr azalma yok :((

Günde 5 öğün...ekmek ,pirinç,makarna,bulgur yok ..kahvaltı ya omlet ya da grisini peynir... ara öğünler meyve veya kuru kayısı öğlen/akşam sebze veya et/balık+salata... haftanın 1 öğünü sağlam tatlı-hamur işi (baklava-waffle vs gibi:)) yedim kendimi motive etmek için

Bol su ic canım zaten emzirirken kilo veriyorsun. Yağlı hamur yemekten kaçın hareketsiz kalma yeterli. Ben hamileligimde 20 kilo aldım. 59 dum 79 oldum. Doğumdan sonra 6 kilo gitti zaten. 73 kilo idim. Şimdi oglum 1 yaşına girecek 62 kiloyum. Yani eski kiloma 4 kg kaldı

Evet4-5 lt çok gibi görünüyor ama ben hamile kalmadan önce zaten 4 lt içerdim bünyem alışkın:)Hiç su içmeyen biri için tabi fazla..

Ay inş ben de verebilirim bi de sen leslie falan yaptın mi ise yariyo mj o da kilo verirken

Hayır sadece yürüdüm :inan ben de o kadar ümitsizdim ki.. zaten kilo takıntısı olan biriyim bir de hamileyken o kadar kilo almayıp doğum izninde alınca bir de lohusalık psikolojisi çok kötü oldum. Emzirdikçe iştah da açılıyor Hiç moral bozmamak gerekiyor sen de abur cubur tatlı hamur işi kesip sağlıklı beslenirsen bu iş oluyor inan gerçekten biraz da yürüyüş katarsan kilo veriyorsun benim daha 7 kilom var haftalık verdiğim ödüller çok öenmli benim için çünkü haftada 1 tartılıp ödülü haketmek çok motive ediyor yediğin tatlı daha anlam kazanıyor :)

Benim gitmiyor hic su içi yorum bol bol tuz kullanmiyorum bi aydir ki normalde asiri kullanirdim normalde tatliya dayanamiyorum iste napacam bilmiyorum hic 70 kg yu gecmemistim sanirim boyle kalacam(

Hadibakalim beni motive ettin deneyecrm inş verirsem kiloyu sana bol bol dua edcm :))

Kalmazsın ben kalmadıysam kimse kalmaz:)ama demek bir yerlerde hata yapıyorsun kalorilerini hiç saydın mı? Applicationlar var onlardan birini yükle bak bakalım günde kaç kalori alıyorsun sana çok masum görünen birşey aslında çok zararlı olabiliyor

Diyet motivasyon işi önce senin inanman gerek. İnsan kiloya taktı mı inanması için önce inandırılması gerek ben bunu yaşadım ilk iş günümde insanların bana bakışları annelik yaramış(!) kilo almışsın ama güzelleşmişsin (!) yorumları şimdi amma kilo vermişsiniz döndükçe devam diyorsun diyete adımsayar al bir tane kendinle yarış hergün 10000 adımı mutlaka geç hafta sonu 12000 yap mesela ve eğer 1 hafta sonunda 1 kilo verdiysen ödül ver kendine mutlaka.. Hani derler ya tatil için çalışıyoruz be de şu an Çarşamba günü hayalini kurduğum dondurmalı brownie için rejim yapıyorum yanında 38 bedene girmenin verdiği mutluluk ve gelen yorumlar cabası...sabah tartıl hergün yediklerini aplikasyona yükle yaşına boyuna göre Alman gereken kaloriyi geçmemeye çalış sabah kaçırdın kaloriyi akşama az al ve adımlarını say ve kendine ödül belirle haftaya çarşamba kaç kilosun 1 kilo verdiysen ödül senin:))(

Calisiyorum ben çok hareketli bir yasantim da yok günün büyük bir bolumu işte geçiyor eve gidince de çocukla uğraşmaktan hic biaeye vakit kalmiyo ne spor yapabilirim ne de adimsayarin hakkini verebilirim çünkü oğlum durmuyor pek uyumuyo da öyle çok sürekli benim yaninda olmak istiyo hakli olarak beni az gördüğünden onunla oyun oynaya oynaya saat on bir on iki oluyor ondan snra da uyuyorum yani sanirim ben umutsuz vakayum

Havalar güzelleşti al oğluşunu da çık dışarı 1 saat dolan hem beraber vakit geçirmiş olursun hem yürürsün hem de bebiş hava alır ümidini kaybetme bir yerden başlamalısın bence buraya yazdığına göre o yer bu yer:))

Bakalim artik

Slm kizlar bende yeni dogm yaptim sayilir bebegm iki bucuk aylik oldu bende 56 kilodan 76 kiloya ciktm ole dogm yaptim su an 61 kiloyum sukurler olsun acayip bi mutluluk bu 56 ya kadr dewam durmk yok valla kendime hic taviz vermiorm sutum cekmesin die bi parca aliorum ucundan o kadr bi cikolatayi bile yarisini bi gun yarisini bi gun yiorum bu bi ayda 4 kilo verdim razamn bitene kadar 58 olurm ins.

Ya kizlar bide sogan suyu ictiniz mi hic denemk istorum onuda dedigim gibi daha ikibucuk ayligiz sutume zarari olurmuki fikirlerinizi bekliormm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…