emziren anne meme ucu çatlak

pisssy

Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2013
30
3
34
arkadaşlar merhabalar. 50 günlük taze mi taze yeni anneyim ve 50 gündür meme ucu yarasından müzdaribim.
benim yaralarım geçmeye başladı belki benim gibi sorunu anneler vardır diye yazıyorum.
ilk önce sol göğsüm yara oldu ve tamamen yanlış emzirmeden kaynaklı oldu çünkü sağ göğsüm yara olmadı.
manuel pompa aldım kesinlikle tavsiye etmem çünkü zarar vermekte alacaksanız elektrikli alın kesinlikle tavsiye ediyorum.
lansinoh kullandım gebelikte faydasını görmedim. çok acı çektiğim için pompa ile sağıp verdim 15 gün boyunca sonra silikon meme ucu aldım mamajo almanızı tavsiye ederim avent türklere göre yapılmadığını düşünüyorum.
garmastan fito krem kullandım fakat yaralarım iyileşmemekte daha çok kabuk bağlamıştı. bebeğim 27 günlükken mastit oldu o göğsüm doktor dediği slikon ile emzirdiğin için bebek memeyi boşaltamamakta o yüzden emzirmelisin yoksa cerrahi müdahale gerekir dedi ve korkudan ağlaya ağlaya emzirdim. emzirdikçe yaralarım açıldı vee dayanamadım bebeğim 47 günlükken tekrar cildiye doktoruna gittim. medacosol krem ve bepanten plus verdi ve 3 günde faydasını gördüm. kabuklarım düştü ve emzirirken acıyor ama dayaanamayacak kadar acımıyor.
bu arada kremler dışında zeytinyağı kaynatıp sürdüm her emzirme öncesi tereyağı sürdüm tahin yağı susam yağı ne varsa sürdüm amaaa bepanten ve medecasol olmasa kurtulamayacaktım.
benim gibi anneler varsa ümitsizliğe kapılmasın ve doktora gitsinler. garmastan ağır çatlaklar için uygun değilmiş. şmdiden geçmiş olsun ...

Pisssy geçmiş olsun çok, ben de emzirememekten şikayetçiyim...

9 Eylülde kızımı hayırlısıyla kucağıma aldım, göğüslerim büyük ve meme ucu olmadığı için emziremiyorum. Besinsiz kalmasın diye de sütümü pompa ile sağıp kaşıkla veriyorum ama bir yandan da emsin istiyorum. Silikon göğüs ucu aldım ama beceremedim altından akıyor. Nasıl kullanacağım konusunda bilgi verir misiniz, kızım silikon meme ucunu tutuyor ama alttan akınca agzına gelmeyince çok sinirleniyor.

E EDMS allah size bağışlasın. Benimde oğlum emememişti 1 hafta uğramıştım göğüs ucum küçüktü. Sana tavsiyem pompayla sağdıktan hemen sonra ver memeyi pompa çektiği için uç çıkıyor

E EDMS allah size bağışlasın. Benimde oğlum emememişti 1 hafta uğramıştım göğüs ucum küçüktü. Sana tavsiyem pompayla sağdıktan hemen sonra ver memeyi pompa çektiği için uç çıkıyor

merhaba ciwan_annesi,
şuan gogus ucumu tutuyor ama çok canımı yakmakla birlikte sanırım sütü çekemiyor çunku memede uyuya kalıyor bıraktıgı dk aglayıp cılgınlar gibi meme aramaya baslıyor, hani sık emzirmek iyii ama o bunu 5 dk bile gecmeden yapıyor. ve bazen sutu alıyor ki öğürüyor hazımsızlık yapıyor bu sseferde, anlayamadım gitti kızımın dilinden :KK43:

X