Emlak / Yatırım Danışmanı yardımcı olur musunuz?

Halleyyyyyyyyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2022
1.211
1.360
Kızlar merhabalar, elimde avucumda 3 kuruşum var biriktirdiğim altın olarak birikim yaptım.
Gece gece aklıma düştü sabah ettim sahibinden’e bakarak.
Şöyle diyorum ege taraflarından bi yer almak istiyorum, çocuklarım için yatırım amaçlı, elimde yüksek bi meblağ yok ve elimde ki para ile sadece tarla alabilirim 🥹
Çanakkale, veya Balıkesir taraflarından baktım, lakin yarın öbür gün acil paraya sıkışsak elimde başka birikimim yok, acil durumda hemen satılır mı? Uzun vadede düşünüyorum zaten, uzun vadede karlı olur muyum yoksa altın zaten kar ediyor deyip altın olarak mı devam edeyim?
Bir de baktığım ilanlarda kadastro yolu bulunur diyor ne demekse? Hani bildiğimiz tarla dağ başında sizce alınır mı?
Meaela kv ist ilk geldiğinde buralar tarlaydı inek otlatırdı herkes diye anlatır hep, ama şimdi şehir merkezi bahsettiği yer.
Ona istinaden soruyorum birazda, sizce alınır mı? Öbür türlü arsa almam mümkün değil bu fiyatlarda.

Paranin miktari nedir kanka, bence butun nakit parayi yatirmayin acil ihtiyaciniz cikabilir. Bir kismini yatirin bir kismini tutun diyorum. Arsa ve ev hemen satilmayabiliyor ayrica acil durumlar icin nakit bulundurun diyorum.
Çok değil ki elimdekinin hepsini koyarsam orta halli 1000 metrekare alabiliyorum en uygun olanlara baktım zaten, fiyatları çok uçuk.
Elimde 300’e yakın var

Valla canım ben zamanında arsa olarak almıştım 30 bine şimdi 500 bin olarak geri döndü. Ama iyi araştır dolandırıcı çok bu ülkede
Aynen dikkatli olun. Tanıdıklar bile dolandırıyorken... Özellikle önceden kapora verin diyenlere para göndermeyin. Gidip görüp öyle alın.

Eşim Edirne tarafından parça parça tarlalar aldı yeni. Emlakçı bir arkadaşi bulmuş, yoksa biz tek başımıza bulamazdik. Konum olarak iyi olanlar daha çabuk satılıyor ama her şekilde kar edersiniz.

Zamanında arkadaşlarim Bursa'dan tarla almışlardı, hatta bana da söylediler ama elimde param yoktu, krediden korktum. Neyse tarlaların yanından Bursa İzmir otobanı geçti 😂😂😂

Valla canım ben zamanında arsa olarak almıştım 30 bine şimdi 500 bin olarak geri döndü. Ama iyi araştır dolandırıcı çok bu ülkede
Arsa değil tarla olarak geçiyor tapuda, arsa gibi karlı olmaz mı? Bahsettiğim yer köy tarlası.
Sizin arsa ne kadar zamanda bu rakama ulaştı?
Sarı siteye bakıyorum orada da emlakçıdan çoğu, ne kadar güvenilir nasıl anlarım?
Bu işlerden hiç anlamam, anlayam birileri de yok ki çevremde.

Arsa değil tarla olarak geçiyor tapuda, arsa gibi karlı olmaz mı? Bahsettiğim yer köy tarlası.
Sizin arsa ne kadar zamanda bu rakama ulaştı?
Sarı siteye bakıyorum orada da emlakçıdan çoğu, ne kadar güvenilir nasıl anlarım?
Bu işlerden hiç anlamam, anlayam birileri de yok ki çevremde.
Ya toprak akmaz kokmaz 2 sene oldu. Tarla ; Tarıma elverişli olan, sınırlı ve belirli toprak parçası olarak tanımlanıyor. Arsa; İmar uygulaması olan ve üstüne bina yapılabilen, tarım yapılmayan, parsellenmiş, belediye sınırları içinde kalan toprak parçası olarak ifade ediliyor. Araştırmak lazım gidip görmek

Aynen dikkatli olun. Tanıdıklar bile dolandırıyorken... Özellikle önceden kapora verin diyenlere para göndermeyin. Gidip görüp öyle alın.
Çok haklısınız gidşp görmek lazım
Ya toprak akmaz kokmaz 2 sene oldu. Tarla ; Tarıma elverişli olan, sınırlı ve belirli toprak parçası olarak tanımlanıyor. Arsa; İmar uygulaması olan ve üstüne bina yapılabilen, tarım yapılmayan, parsellenmiş, belediye sınırları içinde kalan toprak parçası olarak ifade ediliyor. Araştırmak lazım gidip görmek
ikisi arasında ki farkı biliyorum da kar olarak ikisi de aynı odanda mı gelir sağlar? Yoksa tafla elimde mi kalır? Pişmanlık olmasından korkuyorum.

Çok haklısınız gidşp görmek lazım

ikisi arasında ki farkı biliyorum da kar olarak ikisi de aynı odanda mı gelir sağlar? Yoksa tafla elimde mi kalır? Pişmanlık olmasından korkuyorum.
arsa daha iyidir tarla büyük alırsan elverişliyse icara verirsin başka bir çiftçiye yıllık icar parası çıkarırsın kendıne senelik.

Kadastro yolu olması iyi aldığın tarlaya yol acilabilir
İmara açılınca arsa tapusu olarak geçer henüz imara açılmadığı için tarladir.( Yapılaşmaya ters bı durum yoksa imar verilir )
Biz böyle tarla aldık bekliyoruz.
Ben 3 sene önce 90 bine aldım mesela. Ama şuan bu fiyata baya küçük dönüm alabilirsiniz belkide alamazsınız
Ben satsam daha yükseğe satabiliyorum ama bekliyorum. Güvenilir şekilde hareket edin mutlaka alacağım tarla nerdeyse tapu mudurlugune gidip araştırın kimin üzerine kaç hisse kaç dönüm hepsini bilin.
Ha bu arada devlet tarlaların ekilip bicilmesi taraftari bir yıl boş tutulan tarlayi devlet başkasına kiralayacak diye bir madde de vardı.

Kadastro yolu olması iyi aldığın tarlaya yol acilabilir
İmara açılınca arsa tapusu olarak geçer henüz imara açılmadığı için tarladir.( Yapılaşmaya ters bı durum yoksa imar verilir )
Biz böyle tarla aldık bekliyoruz.
Ben 3 sene önce 90 bine aldım mesela. Ama şuan bu fiyata baya küçük dönüm alabilirsiniz belkide alamazsınız
Ben satsam daha yükseğe satabiliyorum ama bekliyorum. Güvenilir şekilde hareket edin mutlaka alacağım tarla nerdeyse tapu mudurlugune gidip araştırın kimin üzerine kaç hisse kaç dönüm hepsini bilin.
Ha bu arada devlet tarlaların ekilip bicilmesi taraftari bir yıl boş tutulan tarlayi devlet başkasına kiralayacak diye bir madde de vardı.
İşte bunların hiç birini bilmiyordum. Çok teşekkür ediyorum 🙏
Tek bir şey biliyorum. Sıkışırsanız hemen satamazsınız. Arazimiz vardı. Ev almak için satalım dedik. Bir senedir ilanda, satılmadı. Ölü fiyata verirsek giderdi ancak. Onu da ben istemedim.
Evet hemen satılmaz onun farkındayım, zaten uzun vadede kar etmek için almak istiyorum. Ancak zaman ne gösterir bilinmez tabii ki, acil ihtiyaç olursa ne yaparım diye de düşünüyorum bir taraftan, ama almakta mantıklı geliyor.

X