Eminim bu hikayem size umut ve k olacaktr mutlaka okuyun arkadalar

çok sevindim yaa allah kimseyi aratmasın çok zor.hayırlısıyla alırsın yavrunu inşallah kucağına.

batik

ben çok fazla araştırdım ve araştırmak zorunda kaldım yaşamış olduğum sorunlardan dolayı.Bahçeciyi biliyorum.Ama benim tercihim bülent urman oldu.Microenjeksiyon esnasında bana göre önemli olan opu yani yumurta toplama ve transfer.Folikül takibinin transfer ya da opu kadar kompleks olduğunu düşünmüyorum.Benim zaten Bülent beye gittiğimde ön koşulum transfer esnasında bülent beyin mutlaka olmasıydı.Ve inanır mısın benim transferim pazar gününe rastladı.Bülent urman normalde pazar günleri hastaneye gelmiyo izin günü.Ben rica ettiğim için ----ki çok sağolsun--pazar günü taa kemerburgazdan nişantaşına yani hastaneye geldi ve transferimi yapıp hemen geri döndü kemerburgaza evine.Bülent beyin kendinden emin tavrı ve konuya hakim oluşu beni etkiledi.Kesinlikle hasta odaklı çalışan bir doktor bana göre.insanları boş vaadlerle ya da umut tacirliği yaparak etkilemeye çalışmıyo_Olan ya da olması gereken ne ise onu söylüyo ve seçimi sana bırakıyo.

çok sağol fergizay. bahçeci de iyi ama çok yoğun. ben yarıyıl tatilini bekliyorum. bu esnada sana sorularım olabilir. senin transferin kaçıncı gün oldu. benim 5. gün yapıldı. 3. günü aradılar ben 5 gün istedim tamam dendi embiryolar iyiymiş. 2 tane yerleştirildi. bu arada ben daha önce gebe kaldım. ama kalbi durdu 9. haftada alındı. tek tüpüm alındı 1 yıl önce ve küçük çikolata kistim varmış temizlemişler. ama onlar yeniden olabiliyormuş. hayırlısı bakalım. bu arada gebelik ameliyattan 4 ay sonra oldu. umarım yine olur. görüşme üzere...

SEVGıLı BATıK

daha önceki microenjeksiyonlarımın birinde bana da 5. gün transferi yani blast transferi yapılmıştı benim embriyolarım da 5. güne kadar gidebiliyor gelişebiliyo.Ancak bu transferimde 3. gün transferi yapıldı.çikolata kisti yani endometriozis bende de var.Ama çok büyük olmadığı sürece endometriozisin çok fazla bi önemi yokmuş.Endo kisti çok enteresan resmen seninle savaşıyo.Gebelik gerçekleştiği zaman yokuluyo.ama gebeliğin gerçekleşmesini de var gücüyle engelleyen bir canavar.yani gebelik varsa endo yok oluyo.Hcg salınımıyla birlikte bildiğim kadarıyla.Ama yukarıda da yazdığım gibi endo çikolata kistinin gebeliği engelleyebilmesi için 5.cm den büyük olması gerekiyo diye biliyorum.

SEVGİLİ BATİK

daha önceki microenjeksiyonlarımın birinde bana da 5. gün transferi yani blast transferi yapılmıştı benim embriyolarım da 5. güne kadar gidebiliyor gelişebiliyo.Ancak bu transferimde 3. gün transferi yapıldı.çikolata kisti yani endometriozis bende de var.Ama çok büyük olmadığı sürece endometriozisin çok fazla bi önemi yokmuş.Endo kisti çok enteresan resmen seninle savaşıyo.Gebelik gerçekleştiği zaman yokuluyo.ama gebeliğin gerçekleşmesini de var gücüyle engelleyen bir canavar.yani gebelik varsa endo yok oluyo.Hcg salınımıyla birlikte bildiğim kadarıyla.Ama yukarıda da yazdığım gibi endo çikolata kistinin gebeliği engelleyebilmesi için 5.cm den büyük olması gerekiyo diye biliyorum.

ben de öyle biliyorum. benim en büyük kaybım transferden sonra garip bir şekilde inancım gitti. tutmayacakmış hissi içimi kemirdi. bu psikoloji beni olumsuz etkiledi. o güne kadar herşey yolunda gidiyordu.

var da burdan yazamadım.ama buradan kitap adı verebilirsin. ya da adımı verip facebook dan bana ulaşabilirsin.

seni anlıyorum batik

zaten bütün bu tedavi süecinin en yorucu kısmı o bekleyiş süresi transfer sonrası.Ben son microenjeksiyonumda farklı bir yöntem izledim.12 gün boyunca cep telefonumu kapattım yanımda kimseyi istemedim.Çünkü insanlar seni arayıp birtakım sorular soruyo ee ne oldu naaptın tarzında.Onları da anlayabiliyorum iyi niyetli yaklaşımları.Ama o sorular beni inanılmaz bunaltıyordu.O nedenle o bekleyiş sürecinde psikolojimi olumlu yönde etkileyen kitaplar okudum belgeseller ve kişisel gelişim cd leri benim en büyük yardımcım oldu.Negatif olan hiç birşeyi düşünmemeye çalıştım tabi ki insanın aklına olumsuz düşünceler ve korkular da geliyor ama bu olumsuz düşünceler zihnimde canlandığında neden bunları düşünüyorum diye kendime kızmadan bu düşüncelerin serbestce zihnimden süzülüp gitmesini bekledim.

gerçekten de tam bir zafer hikayesi allah çocuğunuzu güle güle kucağınıza alıp büyütmeyi nasip etsin inşallah.

sevgili batik ben yasemin istek gönderirsen yardımcı olmaya çalışıırm

Son düzenleme:
EBRUDERELİ

Evet ebru ağır ve acı deneyimlerdi hepsi.Çok ağır yüklerdi hepsi ama tanrı,zaman ve olaya inanmak beni amacıma ulaştırdı.polyannacılık oynamıyorum ve asla da oynamadım ama şunu biliyorum.farkettiğim şu oldu bütün bu süreçte açmazlarım,dibe vurduğum anlar ya da tanrıya'' neden ben'' sorusunu yönelttiğim çok oldu. İdrakına vardığım sonuç Şairin de gibi ''yaşadıklarımdan öğrendiğim bişey var'' oldu.Bu sıkıntıların hepsinin bana getirdiği çok değerli erdemler de oldu.Bana sabrı öğretti.Bana beklemenin güzelliğini öğretti.Bana nerden geliyorum nereye gidiyorum a cevaplar verdi.Bana düşünce kalıplarının hayatımda ne denli önemli olduğunu iliklerime kadar hissettirdi.Bana doğayla ya da tanrıyla kavga etmeyi değil sevmeyi,kabullenmeyi ve akışa uymayı öğretti.

Sanırım bebeğim de bütün bu erdemleri annesinin öğrenmesini istiyordu.O nedenle bana gelmek için 7 yıl bekledi.

GÜLÜSS_SS
tebrik ederim canım Allah kucağına almayıda nasip etsin.

teşekkür ederim canım sağolasın

X