eltiniz diger eltinize dedikodunuzu yapsa

denevst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
698
3
benim 2 eltim var ikisiylede oldukça mesafeliyimdir bundan 1yıl önce eşimin bir büyük olan abisienin evine gitmiştik orada en büyük abisinin eşinin çok soguk oldugunu konuşmuştuk kadın bir sürü şey eklemiş üstüne seninle görüşmek istemiyor ne evime gelsin nede ben ona giderim gibi bir sürü söz bu konuşmaların hiçbirisi geçmedi aramızda sadece soguk bir kadın dedim evet ama o kadar çok yalan söylemişki büyük elti bunları söyledi kadın ben ne yaptımki sana diyor ben böyle bir konuşma geçmedi aramızda dedim çagıralım gelsin burda konuşalım dedim kadın eşinden çekiniyor kavga çıkar eşim kızar felan kötükedihüsoşimdi görüşmüyorum yüzyüze gelmek istiyorum ama hep kaçıyor dügünde felan görünce yanyana gelmemek için elinden geleni yapıyor neden insanlar bu kadar ikiyüzlüdürki bu kadar konuşacak kadar samimiyetim yok zaten olamazda

biz iki eltiyiz allah bozmasın çokda iyi anlaşıyoruz :nazar:
aynı binadayız yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez öyleyiz yani yoksa çekilmez olurdu herhalde eşimin işde olduğu saatler kaynanamda aynı bidada kaydirigubbakcemile

bende beş elti var biriyle kesinliklile konuşmuyorum heran dedikomu yapmaktan zevk alan bi insan bi tanesiylede nerdeyse kardeş gibiyiz herşeyimizi paylaşır dert ortaklarıyız birbirimizle konuşmadığım eltime kayınvaldem hep şöyle derdi kan boncuğu buna uyan olsa kan çıkarır .böyle laf taşıyan dedikodu yapanlardan uzak durmak lazım .sende bana göre uzak dur muhattap olma canım

benim 2 eltim var ikisiylede oldukça mesafeliyimdir bundan 1yıl önce eşimin bir büyük olan abisienin evine gitmiştik orada en büyük abisinin eşinin çok soguk oldugunu konuşmuştuk kadın bir sürü şey eklemiş üstüne seninle görüşmek istemiyor ne evime gelsin nede ben ona giderim gibi bir sürü söz bu konuşmaların hiçbirisi geçmedi aramızda sadece soguk bir kadın dedim evet ama o kadar çok yalan söylemişki büyük elti bunları söyledi kadın ben ne yaptımki sana diyor ben böyle bir konuşma geçmedi aramızda dedim çagıralım gelsin burda konuşalım dedim kadın eşinden çekiniyor kavga çıkar eşim kızar felan kötükedihüsoşimdi görüşmüyorum yüzyüze gelmek istiyorum ama hep kaçıyor dügünde felan görünce yanyana gelmemek için elinden geleni yapıyor neden insanlar bu kadar ikiyüzlüdürki bu kadar konuşacak kadar samimiyetim yok zaten olamazda
bir şekilde haklılığını ortaya çıkar canım,biraz yüzü kızarıp utansın:eek:klava::.aslında böyleleri selamı bile haketmiyor.benimki de aynen dediğin gibi çok soğuktur,doğru dürüst hiçbirşey paylaşamıyoruz.yanında canım sıkılıyor:dilcikar:.

benzer olayları bende yaşadım...
görümcem bizi 3 eltiyi birbirimize düşürüp rahat etti...hiç birimiz görüşmüyoruz,.bir ara en büyük eltimle bir araya geldiğimizde neyin nasıl olduğu ortaya çıktı...
şimdi görümceme tavır alıp,konuşmuyorum...
zaman senin haklılığını illa ki ortaya çıkarır...senin için rahatsa sorun yok,takma kafanı...değmez...

BENCE SOĞUK FİLAN DEMEMELİYDİN....HİÇBİŞEY DEMEMELİYDİN...SEN DE DEDİKODU YAPMIŞ GİBİ OLUYOSUN VE O KOYDUUN MESAFE Kayboluveriyor...

niye dememeliydim söylediğim sözü kadının yüzüne dedim ben. insan karşısındakine bir söz edince hemen üstüne 3 kat fazla yalan söz katıp iftiramı etmek gerekiyor insanlık bumu. oldukça mesafeliyim ben her ikisiylede ama keşke bu kadar fesat olmasalardıda samimi olabilseydik

ben de bundan çok korkuyorum işte
büyük eltimle zaten aramız iyi değildi
şimdi bi de küçük elti geliyor nişanlılar daha ama benimde içimde hep bu korku var büyük eltim öncelerden yaptığı gibi yine bi fesatlık ederde bu seferde küçük eltiyle sorunlar çıkarırsa diye

niye dememeliydim söylediğim sözü kadının yüzüne dedim ben. insan karşısındakine bir söz edince hemen üstüne 3 kat fazla yalan söz katıp iftiramı etmek gerekiyor insanlık bumu. oldukça mesafeliyim ben her ikisiylede ama keşke bu kadar fesat olmasalardıda samimi olabilseydik

Edindiğim tecrübelere dayanarak belirtmek isterimki, siz bayanın kendisine söylemiş olsanızda onun olmadığı bir ortamda özellikle aileden birisi ile büyük eltiniz ile ilgili konuşmamalıydınız çünkü insanlar o kadar acımasızlaşabiliyorlarki.Olaya iyi tarafındanda bakmaya çalışmakta fayda var.Bu sayede aynı şeyleri ikinci kez yaşamayacaksınız ve dedikoduyu yapan eltinizin yapısını daha iyi öğrenmiş oldunuz.

Canım bende 3 gün önce öğrendim 2 eltim oturmuş bi güzel konuşmuşlar hakkımda.Çok çirkin şeyler bunlar ne buluyorlar anlamıyorum.Ben onlara karşı mesafeli davranıyorum bunu yedirememişler kendilerine belliki...Hiç umurumda bile değiller.ikiside benden yaşça çok büyük çocuklarının yaşındayım neredeyse...Sen doğru ol Allah'a havale et...:1hug:

benim bir tane eltim var çocukluk arkadaşımdı elti olduk kaynımla tanıştırdım falan filan.. başka eltim olmadığından kaynanama dedikodumu yapmış çok byk kazık attı yani ağzımdan çıkmayan lafları demişim gibi anlatmış kayanamda bana soğuk davarandı ama ne oldu herkesin foyası çıktı kaynanamda anladı herşeyi eltimle görşmyolar şimdi çunuk elticim kaynanamı dövuyodu az kalsın.. bende görşmyorum o laflardan sonra....yani kısacası bi laf var kumaların kazanı kaynamış eltilerinki kaynamamış.. hepsi bir olmaz tabi

valla kızlar eltiler görümceler kayınvalidelerin cogu iki yüzlü acıkcası allahtan bir eltim yok görümcemde ayda yılda ir gelir (geldimide 1 ay gitmez) ama samimi olmuyorum cok fazla ne kayınvalidem ne görümcemle

Bendede 2 tane elti var!! Bu zamana kadar hic böyle dedikodu olaylari yasamadik!!:1closedeyes:

Ama yasamicaz diye birseyde yok tabi cünkü en kücük eltim biraz kompleksli oldugu icin sürekli kendini ön plana atma gibi bir problemi var o yüzden beni veya ortanca eltimi kayinvalideme cekistirir umarim ondan....:mymeka:

Öyle birsey olsa ve benim agizimdan cikmayan bir lafi söyledi diye duyarsam fena yaparim arkadas!! Kimse bana iftara atamaz, söyledigimin arkasindayim zaten, evet dedim derim...:nazar:

Ama yapmadigim halde böyle böyle söyledi denirse o laflar yediririm ona..Gider direkt konusurum, kacacak yer bulmaz yaniiisengözlerimebaksanab

neden böyle bir terbiyesizlik yapma gereği duymuş anlayamadım
demek ki suçunu biliyor ki kaçıp duruyor senden
diğer eltinde sana inanmışsa eğer problem yok
o da allahından bulsun

X