Bisküvi - Kurabiye Tarifi Elmalı Kurabiye-Resimli

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
45
farklı bır elmalı kurabıye yorumu...

elmalar soyulup rendelenir,bir çay bardağı şekerle suyunu çekene kadar pişirilir.tarçın ceviz ve hindistan cevizi ilave edilir.sogumaya bırakılır.

1 su bardagı seker 1 su bardagı yogurt
1/2 cay bardagı sıvı yag
1/2paket yumuşak margarin
yarım limon suyu
1 çay kaşığı tepeleme karbonat
aldığı kadar un
1 çay bardağı pudra şekeri
iç malzeme
3-4 elma
bir çay bardağı şeker
1 çay kaşığı tarçın
1 çay bardağı ceviz
1 yemek kaşığı hindistancevizi

karbonatın zerıne lımon suyu sıkılır kopurmeye basladıgı zaman yogurt seker sıvıyağ yumuşatılmış margarin ilave edilir.aldığı kadar un ilave edilir(ele ya da kaba bulasmayacak kıvamda olmalı)cevız buyuklugunde parcalar alınıp ıclerı doldurularak onceden yaglanmıs tepsıye dızılır.onceden ısıtılmıs 180 derece fırında hafıf pembelesene kadar pısırılır.(20-25 dk) fırından cıkardıktan sonra uzerıne bır cay bardagı pudra sekerı serpılır.

sany0103r.jpg

cok güzel görünüyorcokacimcoook

ellerine, emegine saglikvereliniortakkaydirigubbakcemile5

bende denicemopuyorumnanaktan

elmali herseye bayiliyorum zaten ve bu benim muhallebili kurabiyeme benziyo sekil olarak mutlaka denicem en kisa zamanda ve buraya seninki kadar basarili olursam hem fotosunu hem yorumumu eklerim cicim
ellerine emegine saglik balim:nazar:

ellerine saglik canim
elmali kurabiye cok kisi tarafindan seviliyo
buda pogaca gorunumlu olmusta
keske ortdan bolup icinide cekseydin dahada guzel olurdu
hani elmali oldugu belli olurdu

ellerine saglik canim
elmali kurabiye cok kisi tarafindan seviliyo
buda pogaca gorunumlu olmusta
keske ortdan bolup icinide cekseydin dahada guzel olurdu
hani elmali oldugu belli olurdu

acemilik cnm işte yengem farklı bır kapama seklı ogrettı dun bıdahakıne ınu deneyeceğim inşallah eklerim.sagol yorumun için tatlm.opuyorumnanaktan

elmali herseye bayiliyorum zaten ve bu benim muhallebili kurabiyeme benziyo sekil olarak mutlaka denicem en kisa zamanda ve buraya seninki kadar basarili olursam hem fotosunu hem yorumumu eklerim cicim
ellerine emegine saglik balim:nazar:

çok daha iyilerini yaparsn birtnm sen benimki acemi işi.böyle şeyleri öğrenmeye ve yapmaya yeni vakit bulabiliyorum daha..sağol guzeel yorumun ıcın.opuyorumnanaktan

çok daha iyilerini yaparsn birtnm sen benimki acemi işi.böyle şeyleri öğrenmeye ve yapmaya yeni vakit bulabiliyorum daha..sağol guzeel yorumun ıcın.opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktanamanda aman bide mütevaziymis benim hamarat arkadasim kendine haksizlik etme sakin cicim cok güzel yapiyosun masallah:nazar:

ben bi severimkiiii ohhhh olsada yesem verirmisin banada bir porsiyon yafriiiii

insan amasyalı olurda elmalı kurabıyeyı sevmezmı sever tabı hele oradakı elmalarla kımbılır nasıl datluuu olur o kurabıyeler.ama ıllakı ben senın kurabıyeden ısterm dersen buyur gel bacım dükkan senın olsn.opuyorumnanaktan

X