Elbiselerinizin içine jupon giyiyor musunuz?

Yazlik olup ic gostermeyen mi var yahu, ince kumaslarin hepsi guneste bacaklarindan obur tarafini gosterir malesef. Siz ic gostermeyi yanlis anladiniz bir de, oyle ic camasir belli etmek degil benim soyledigim, aldiginiz elbiseyi pencereye dogru kaldirip bir bakin tek kat haldeyken.. diger taraf gorunuyorsa astar , jupon gerekir aslinda.
Kendinden astarı olmayan elbiselerde ve hint kumaşı , şile bezi gibi kumaşlardan yapılmış ince elbiselerde ben jupon giyiyorum.

Kendinden astarı olmayan elbiselerde ve hint kumaşı , şile bezi gibi kumaşlardan yapılmış ince elbiselerde ben jupon giyiyorum.
Şile bezi kumas jupon gordum aslinda internette ama kumasla denk gelince sanki o da toplanir gibi geldi. Her turden astar, jupon aldim aslinda.

Ama pencerenin önüne geçip öyle durmuyoruz ki, desenli kumaşlarda pek bariz olmuyor düz renkler ve açık renklerde bu durum sorun olabilir, onlar da mesela yazlık yerde plajda falan giyilebilir.
Pencerenin önunde durmuyoruz cunku asıl gunesin önunde duruyoruz . Gunes yokken ya da bir isik denk grlmedikce icimiz gorunmez neyse ki. Aman gozukurse gorunsun dedim bugun, yine giymedim, terlemedim , serin serindi . 😊😃😃

Pacasi bol bisey giysem o da toplanir , yururken malesef :)
1723665932935.png

Paçası çok bol değil şöyle bir şey toplanmaz gibi duruyor

Merhaba arkadaslar, konuyu nereye acacagimi bilemedim ama aslinda yazin buyuk bir problemim var, elbise giymeyi cok seviyorum ama su iç gosterme konusu beni cok sıkıntıya sokuyor. Az tombul biriyim, o yuzden bacaklarim surtmesin diye elbisenin icine tayt giyiyorum, e bir de jupon(astar) giyince o efil efil elbise sanki kışlık elbiseye dönüyor. Cok sicak oluyor ekstadan. 3 cesit astar aldim 3 de ayni.
Hatta bir de şu problem var jupon yuksri toplaniyor yurudukce. Yolda yururken surekli duzeletmek zorunda kaliyorum.
Sizler ne yapiyorsunuz.? Elbiseler astarsiz oluyor normalde. Icine giyiyor musunu jupon, yoksa hic onemsemiyor musunuz?
Serin olsun diye giydigim elbisenin kabusa donmesinden biktimm yahu.
İçimi gösteren elbiseye denk gelmedim. İç gösterecek bir yapıdaysa kendinden astarlı oluyor zaten. Benimde bacağım sürtüyor ama çok ince bir tayt giyiyorum esnek epeyi var yok arası hiç sıkıntı yaşamıyorum

Yıllardır kıyafet dikiyorum kumaştan sizin kadar anlamıyorum galiba, umarım iç göstermez kumas birgün bulursunuz iyi günler 🙏
Ben de giyim ogretmeniyim , kumastan sizden daha fazla anliyor olabilirim bence :) ic gostermeyen kumaslar sadece kislik kalin penye kumaslar olur, yoksa diger tum kumaslar ic gosterir ki, bu yuzden genelde kumaslarin icine astar dikeriz. Fakat hazir giyimde astar dikmiyorlar. Bir cok sey denedim, bu konuda ama ya kalin oluyor, ya toplaniyor. O yuzden bir de burada sormak istedim. Genelde kadinlar elbiselerini nasil kullaniyorlar.

Ben ne tayt giyiyorum ne jupon. Normal don giyiyorum. Kumaşa baktığımda diğer tarafı görmüyorum ama hepsi de tiril tirildir elbiselerimin. O kumaşlarda pantolon giysek de belli olacak sonuçta. Giyemem o sıcakta içine jupon. O zaman elbise giymem daha iyi.

X