Elaziğ///23

biricik arkadaşım napıyosun ayıcık çok tatlı çok şeker ya. ben de seni çok özledim. kocaman öpüyorum seni

TÜRKÇEDE BİLMİLER
</B>Link Silinmiştir.
Bursa'ya taşınan Elazığlı bir aile komşularına misafirliğe giderler. Bursalı olan komşularıyla aralarında sohbete başlarlar.Komşusu sorar :
" Sizin Elazığ'da çok başlık parası istiyorlar mı?"
" Biz de başlık parası istemiler ki"
"Ya ne istiyorlar?"
"Pazarlıh için hır heşşek şeler."
"Kırk eşşeği ne yapıyorlar ?"
"Kırk eşşek del hır heşşek, yani ufak tefek şeler işte."
"Ufak tüfekte mi istiyorlar ? E.. tabi sizin orası terör bölgesi. Onun için istiyorlardır."
"Yoh anam yoh. Ne kırk eşşeği, ne ufak tüfeği."
Bursalı olan hanım Elazığlı hemşehrimizin söylediklerini anlamakta zorlanınca, Elazığlı hanım sinirlenir:
"Gah anam gah. Bunlar Türkçe'de bilmiler."​

:laugh: bigsize koptum bu fikraya cok guzeldi hahahahahaha. giz bana unuttugum elazizi kelimelerini hatirlattin (hir hesek) :Roflol:

alemsin gız valla.. güldürdünya beni allahta seni güldürsün emi. çok yaşa canım kendine iyi bak..yemekleride telef etme gurban emi..eline ocanasahipcık. daha varsa bele hoş fıkralar mahrum etmeyesin bizi.öpirem seni.

siz elazizliler müthişsiniz burada bile farklı olduğunuzu gösterdiniz.BAYILDIM SİZE.hele o elezizli konuşma şivelerine:laugh: :laugh:

E TABİ ELAZIĞLI OLMAK Bİ AYRICALIKTIR PANDORACIM:hooray: SAĞOL GÜZEL SÖZLERİN İÇİN:çiçek:

--------------------------------------------------------------------------------

TÜRKÇEDE BİLMİLER

Bursa'ya taşınan Elazığlı bir aile komşularına misafirliğe giderler. Bursalı olan komşularıyla aralarında sohbete başlarlar.Komşusu sorar :
" Sizin Elazığ'da çok başlık parası istiyorlar mı?"
" Biz de başlık parası istemiler ki"
"Ya ne istiyorlar?"
"Pazarlıh için hır heşşek şeler."
"Kırk eşşeği ne yapıyorlar ?"
"Kırk eşşek del hır heşşek, yani ufak tefek şeler işte."
"Ufak tüfekte mi istiyorlar ? E.. tabi sizin orası terör bölgesi. Onun için istiyorlardır."
"Yoh anam yoh. Ne kırk eşşeği, ne ufak tüfeği."
Bursalı olan hanım Elazığlı hemşehrimizin söylediklerini anlamakta zorlanınca, Elazığlı hanım sinirlenir:
"Gah anam gah. Bunlar Türkçe'de bilmiler."
[süper ya gah anam bunlar türkçe bilmiler/B]

HARPUT ANASINDAN ASGER OĞLUNA
Link Silinmiştir.
Gadan alam Memedim,
Mekdubuma başlarken iki gözünden hasretle öperim çağam. Seni çoh ösgedük. Sen gideli iki gözüm, iki çeşme pıldır pıldır ağlim. Buralar ververan oldu. Sahapsuz, yalavuz galdığ. Kimse gapımızı açmi. İnşallah tez zamanda gelür, ocağımızı tüttürürsün çağam.
Belan bahan gele oğul, evvelsi gün emicen oğlu Selo şeherden gelmişti. Tarğana çorbası yaptım, nahna sarması da yapdım, paklava da açtım. Sen sevisin, ama yoğsun diye boğazımdan getmedi bimümkün.
Dünegin bacın, senin asgere getmeden önce Kemogillerden Musdonun ufağ gızı Emoş&#8217;a gövüllendiğini söledi. Baban da; &#8220;Artuğ bizim oğlan böyüdü, dönsün onu baş göz edek, ölmeden mürüvvetini görek, çağa çoluğunu gucahlıyağ.&#8221; dedi. Bugün ben, bibin, diyezen, nenen, Emoş&#8217;u görmege gettük. Evleri cıncıh gibidi. Evciman bi gız. Hoş, gafamıza çoğ yattı. Hayırlısı gel, ertesini baban, emin düşünür.
Çağam bu yıl, bıldır ki gibi yağış yağmur yoğ. Hep torpahlar çatladı, yarıldı. Buğdayların boynu bükük. Toğumlar heç gögermedi. Düşün, susuzluğtan isotlar bilem gurudu.
Geçenlerde böyük bibingile, şehere gettik. Zuvağlara daşlar düzülmüş, kirbit gibi üst üste damlar gelmiş, garının biri apartumanın gikgiliginden sepet salli. Çoğ bağıran bi herifde isot dolduri, pirpirim dolduri sepete, garı da yuğarı çeki. Yallah...​

Hele o tomofiller... Bi tenesi birden venk venk bağırdı, üregim ağzıma gelidi nerdese. İçimden &#8220;Garnağıssi&#8221; dedim.
Başımda dönidi gelenden geçenden. Sankim heç işleri yoğ, zuvahta geziler. Bi baştan bi başa salınıp gidiler. Hele bazı garılar vardı, ağzu açuğ-saçuğ, gollar, bacağlar, gögüsler çıscıbıldah. Daş yağar, yağındır diye düşündüm. Gıyamet alameti...
Aman ha gadan alam, sen gurbet elde bunları seyretmeyesin, ardlarına düşmeyesin. Kavil fazla yoğdur şeherlide. Sonra Emoş&#8217;daki gaş, göz kimde var ki? Del mi Memed&#8217;im?
Demeği unuttum, gendine eyi bağasın oğul. Köyneklerin temiz dutasın. Yuhusuz galmayasın, canan da eyi bağ. Dünya malı dünyada galur. O gönderdügün resmi garşıma goymuşum, gelim gidim bağim. Asger ocağının yemegi tavlatmış. Allah devlete, millete zeval vermeye. Bizden eyi besli, baği.
Gomutanlar seni sevsinler diye gayret et. Başa tabi ol. İşten, dişten sakin gaçma. Artuğ erkek olisin, böyisin. Her halına dikkat kesil çağam.
Tez zamanda mekdubuma cevap beklerim. Mekdubun tez gönder ki her gece gohlıyam. Benim aslan igidim. İgit Memed&#8217;im.​

Zuvağlara daşlar düzülmüş, kirbit gibi üst üste damlar gelmiş, garının biri apartumanın gikgiliginden sepet salli. Çoğ bağıran bi herifde isot dolduri, pirpirim dolduri sepete, garı da yuğarı çeki. Yallah...
ZUVAĞ .GİKGİKLİĞİ,PİRPİRİN NE OLUYO Kİ?

--------------------------------------------------------------------------------

Hele o tomofiller... Bi tenesi birden venk venk bağırdı, üregim ağzıma gelidi nerdese. İçimden &#8220;Garnağıssi&#8221; dedim.
Başımda dönidi gelenden geçenden. Sankim heç işleri yoğ, zuvahta geziler. Bi baştan bi başa salınıp gidiler. Hele bazı garılar vardı, ağzu açuğ-saçuğ, gollar, bacağlar, gögüsler çıscıbıldah. Daş yağar, yağındır diye düşündüm. Gıyamet alameti...
Aman ha gadan alam, sen gurbet elde bunları seyretmeyesin, ardlarına düşmeyesin. Kavil fazla yoğdur şeherlide. Sonra Emoş&#8217;daki gaş, göz kimde var ki? Del mi Memed&#8217;im?
Demeği unuttum, gendine eyi bağasın oğul. Köyneklerin temiz dutasın. Yuhusuz galmayasın, canan da eyi bağ. Dünya malı dünyada galur. O gönderdügün resmi garşıma goymuşum, gelim gidim bağim. Asger ocağının yemegi tavlatmış. Allah devlete, millete zeval vermeye. Bizden eyi besli, baği.
Gomutanlar seni sevsinler diye gayret et. Başa tabi ol. İşten, dişten sakin gaçma. Artuğ erkek olisin, böyisin. Her halına dikkat kesil çağam.
Tez zamanda mekdubuma cevap beklerim. Mekdubun tez gönder ki her gece

&#8220;Garnağıssi.Köyneklerin Yuhusuz galmayasın, canan da eyi bağ.ne

Slm kısslarr bakıyomda buralar bayaa bi şenlenmiş harikasınız vallaa:bigeek2: :bigeek2: :bigeek2:

walla güzellik bak doğru söylüyom.walla 2 gündür adam aç yav.dün yemeği yaktım.geçen günde söölemesi ayıp dolma yapam dedim elime yüzüme bulaştırdım.hep bu site yüzünden

giz anam bigsize, sen olmiyesin, iyice senlendirmissin buralari. ele bi keyiften okudumki yazdiklarini coh hostu valla. pandora amazon hos geldin aramiza belli oli deelmi elaziglilarin farki:anlarsinja:
hepinizi ayri ayri opim gizlar muck muck

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…