eksiden başlamak

dün eski lisemin mezun toplaşmasına gittim arabamla.

eski arkadaşlarımı gördüm. ders çalışmam lazım falan gibi kendimi baskılamadan ya da erkek arkadaşlarıma karşı kendimi geri çekmeden rahatça eski arkadaşlarımla görüştüm eğlendim dertleştim hatta ayak üstü farklı farklı şeyler söyleyenler oldu falan.

biraz kim olduğumu hatırladım. bana iyi geldi.

bir arkadaşımla konuşurken "ben üniversitede tıp ortamında popülerdim tabi diğerleri fazla asosyaldi dikkat çekiyordum" dedim. o da "sen lisede de popülerdin" dedi ki ben bunun farkında değildim açıkçası.

okulun en popüler sarışın kız grubuyla denk geldim okul yıllarında onlarla arkadaştım nası arkadaştım hatırlamıyorum ama normalde olsa yanımdan hava basarak geçecek olanlar hepsi mınış mınış öpüştük konuştuk falan çok tuhaftı. demek lisedeki prom queenler 10 sene sonra benden daha az kariyerli çirkin adamların peşinde koşup hayatlarını mahveden tipler haline gelmişler ki şu anki halim bile onlara fazlaydı ki artık onlar bana samimi davranmaya çalışıyor ben onlara değil. :)

komik.

annem bu aralar sürekli aynı cümleyi söylüyor. "senin yolun çok doğru. kim ne derse desin o yoldan şaşmıyorsun. bırak sen milleti yoluna git gelmek isteyen gelir senle." diye.

düşünüyorum...

fazla çok yönlüyüm. spor mu? alasını biliyorum. yoga mı? yoga eğitmeniyle yoga yaptık birlikte bana sertifika al yoga eğitmeni ol dedi. ne bileyim müzik mi? sağlam gitar çalıyorum, kulağım da sağlamdır iyi müziği ayırt eder bulurum ben bulduktan seneler sonra popüler olur o kişiler. resim mi? sağlam resim yaparım çocukken bile ressam ol diye diretirdi hocalarım ama ben derslerim iyi diye bu yola baş koydum.

en hımbıl tıknaz uyuz kişiyi bile ortamda muhabbeti açar konuşturur samimi olabilirim 1 saat içinde eğer istersem.

kimseyi birbirinden ayırt etmem 5 yaşında çocukla da 70 yaşında dedeyle de oturup muhabbet edebilirim. kimseyi küçük görmem hastanede milletin küçümsediği personellerle hemşirelerle görevlilerle arkadaş olup oturup konuşur şakalaşırdım. hala da o kafadayım. bir ortamdaysan o ortamdaki herkesi sen mutlu edersen ortam güzelleşir ve sana geri dönüşü de güzel olur. yoksa çekilmiyor hiçbir ortam.

ama noldu da son senelerde bu konuda sıkıntı yaşadım bilmiyorum.

bunu çözmem lazım.

Harika bir insansin. Kendi kiymetini bil. Kendini sev.Kendine deger ver. Oncelikle sen bunlari kendin icin yaparsan etrafina oyle insanlari cekersin. Bu isin kurali boyle. Profesyonel destek cok onemli. Okul yillarinda okul basarisina sartlandirildigimiz icin cok seyleri iskaliyoruz. Sen bunu erken donemde fark ettin. Zararin neresinden donersek kardir.

fark ettim ama değişemiyorum. çok sancılı her şey.

kendimi değersiz ve kıymetsiz hissediyorum. sevildiğimi hissedemiyorum kimse tarafından. bu da kalbimi yaralıyor.

küçükken öğretmenlerim yol gösterir takdir ederdi etrafımda akıllı eğlenceli arkadaşlarım olurdu hırs gelirdi. şimdi sadece negatifliklerle doluyum.

bi insanın zirve olabilmesi için koşulsuz sevgi ve düşünceliliğe ihtiyacı var. ben bunu sevgilime vermiştim günü gelince o da benim elimi tutar sanmıştım ama yapmadı.

kendi kendime yetemiyorum.

Canim cok zor bir donemden geciyorsun. Hepimiz genc olduk .hepimiz hatalar yaptik. Hepimiz bir sekilde ihanete ugradik.
Zaman,sabir herseyin ilaci.
Bu hisler donem donem herkese geliyor.
Degersizlik hissi. Kimse beni sevmiyor.Ben sevilmeye layik degilim gibi dusunceler.
Kimse seni sevmiyorsa sen kendini seveceksin.
Ben 37 yasindayim. Benim hayattan ogrendigim bir insani karsiliksiz, cikarsiz sadece annesi ve babasi seviyor... Gerisi hikaye.
Gercek ask var.Aska inaniyorum ama oda her kula nasip olmuyor yapacak birsey yok.
Basina gelenleri oldugu gibi kabul edersen daha kolay atlatirsin. Neden boyle oldu ,nerde hata yaptim diye kendini cok uzme. Gelecegini planla. Hayat devam ediyor.
Soylemesi cok kolay ama baska yolu yok.
Sen uzulurken karsi taraf hayatini yasiyor.
Kimsenin yaptigi yanina kalmaz. Bunu biz goremeyiz ama bir sekilde cikar hic tasalanma.
Sabir... Su donemde en iyi ogrenecegin sey olacak.

belki o koşulsuz sevgiyi ben ailemden de göremediğim için bu kadar buruk içim.

sevgilimden önce ablam ihanet etti bana. özgüvenimi zedeledi. şimdi toparlanmaya çalışıyorum ama zorlanıyorum.

uzak kalmam lazım biliyorum kendi yolumu bulurum elbet.

umarım bir gün koşulsuz sever sevilirim ama erkeklere güvenim kalmadı. çok benciller kadınların sevgisini hak etmiyorlar.

garip bikaç sene önce milletin ne düşündüğünü umursardım çok. oysa şimdi millet beni umursamıyordur artık o derece loser ezik olunca. yani özgürleştim bi derece.

bugün yani 27 mayısta kütüphanede tam dolu dolu 5 saat çalıştım. ayrıldığımızdan beri rekorum.

kendime kıyafetler aldım tek başıma yemek yedim geldim. ilk defa yalnızlıktan keyif aldım. ilk defa birisi beni germeden bir gün geçirdim.

şu an ilk defa acayip huzurluyum çünkü kendi adıma ilk defa bu kadar somut elle tutulur adımlar attım. daha bugün arabayla 3. kez yalnız çıkışım ama sanki 3 senedir kullanıyormuşum gibi rahat ve stressiz düşünmeden çıktım.

ilk defa sevgilime falan değil derslere odaklandım. umarım yarın da öyle olur.

yarınki hedefim 7 saat bakalım daha erken gitmeye çalışıcam kütüphaneye.

günlerdir ilk defa deli gibi uykum geldi ve uyucam huzurla... çünkü ilk defa umudum oldu kendime dair.

ilk defa kendime sözümü tam tuttum kendime güvenim geldi o yüzden.

bundan sonra önce kendime verdiğim sözleri tutacağım kararım kesin.

Son düzenleme:
Hayatta başımıza gelen her olayın bir sebebi olduğunu düşünüyorum ben.Biz belki o an için bunun felaketimiz olduğunu dusunsekte aslinda her olay bize bu hayatta cok baska seyler öğretiyor.Seninde yaşadıkların sana çok sey öğretiyor aslinda. En basiti kendi gücünün farkına varmani sağlamış, pskiyatriye gitmen, hergun burada nasıl hissettigini yazman, gun gün daha fazla gelisiyor olman bunun gostergesi. Aslinda sen kendinin farkina variyorsun ve bu bence cok guzel bir şey ve cok daha iyi olacaksın. Dipten yuksege tırmanmak herkesin yapabileceği bir şey değildir ve sunuda belirtmek isterim dışarıdan bakıldığında cok güçlü, mucadeleci biri olarak gorunuyorsun sen pes etmedikce de bunu yakin cevren dahil herkes gorecektir. :)

Masallah. Cok guclusun. Allah gonlune gore versin.

çok teşekkür ederim :))

umarım görürler. çünkü çevremin beni aşağı çekmesinden küçümsemesinden bıktım artık. bana destek olsunlar istiyorum ama olmuyor tabi ne yaparsa kendine yapıyor insan.

aslında onu ilk kez dün hissettim ilk kez dün güçlü hissettim eski halim gibiydim. eskiden bildiğinden şaşmayan istediğini gerçekleştiren iradeli biriydim yine yapabilirmişim hissiyatı geldi en azından. bu kadar olumsuzluğa rağmen bu kadar bile yapabiliyorsam devamını da getirebilirim... yani umarım :)

istikrar ve irade önemli. insanların çenelerini kapatıp yeni bi hayata başlamak istiyorum yeni insanlarla.

Canim bu zor donem eninde sonunda bitecek.
Kendimi bos yere hirpalamisim diyeceksin. Belkide iyiki iliskim bitmis diyeceksin. Belkide o insan tekrar sana donmek isteyecek ; sen ,ben bu adamla yillarimi nasil gecirmisim diyeceksin.
" Bu basima gelen olay 5 yil sonra benim icin onemli olacak mi ? " seklinde dusunmek kriz yonetimi donemlerinde yol almamizi sagliyor.

sanırım toplum baskısı bana biraz sıkıntı oluyor. aslında kendi içimde huzurlu bi insanım ama.. ne bileyim arkadaşımın şaka yollu evde kaldın lafları, diğer arkadaşlarımın hepsinin işinin olması, evdeki tüm eksiklerimi suratımı çarpan abla faktörü! falan gibi sıkıntılardan kendime çok yüklendim.

ama artık izin vermiyorum negatif insanlara yer vermiyorum hayatımda. yalnız kalmak bile negatif insanlarla olmaktan iyidir bunu öğrendim.

5 yıl öncesine dönmek isterdim. her şeyden çok pişmanım sanki hayatımı mahvetmişim gibi hissediyorum.

bugün kütüphaneye gittim 5 saatlik yanıma materyal aldım sandım 50 sayfayı 3,5 saatte bitirince o kadar çalışmış oldum. iyi mi kötü mü bilmiyorum :)

Hayat senin hayatın ister evde kalirsin, ister işsiz olursun cevremizdekiler susmaz cok aldırma onlara sen eminim guzel bir işin ve ilişkin olsaydi bu seferde cekememezlik başlardı yine konusurlardi. Toplum asla susmaz hangi konumda olursan ol diyecek bir sey mutlaka bulurlar. Sen aydınlandın dunyan aydınlandı bu aydinlanma degisimide beraberinde getirecek karamsar olmadan devam etmelisin. :)

ya sen bana neden taktın? her konuma abuk yorumlar yapıyorsun engellicem yetti ya.

ister değiştiririm ister değiştirmem seni ne ilgilendirir alla alla.
Aa hayret ya.Nerde abuk subuk yorumlar yapiyormusum.Ben de seni insan yerine koyup yorum yazmışım birsürü.Sastim kaldım suan.Insanlik zor sanat seni de anlıyorum.Kaliten belli oldu.Ben seni görmezden gelirim asıl bundan sonra.Aa hayret yaa.

öncesinde konuşuyorlardı zaten ben en iyi en mutluyken şimdi zevkle konuşuyorlardır

aydınlandım ama dönem dönem en başa dönüyorum geriye dönüyorum sürekli ilerleyemiyorum..

ELALEM GIZLI ORGUTU
yasadisi orgutlerin en fenasi.
Sinsi sinsi hayatimiza sizip en guzel yillarimizi mahvediyor.
Farkina varip, bu irgutu yok saymak en guzeli.

kesinlikle. farkına varmıştım aslında küçükken akrabalardan uzaklaştım. ama kendi meslek çevrem kendi arkadaşlarımı düşünememişim. öyle bir ortam var ki vahşi doğa gibi düşene tekme atıyorlar.

2 gündür yağmur yüzünden çıkamadım evde çalışırım diye diye ve çalışma sıfır şu ana kadar

az yürüyüşe çıktım bi parka oturdum köpekler havlıyo :) biraz tırstım ama kaçmıcam

bugün psikiyatrımla görüşeceğim için 1 aydır ilk kez 9.30da kalktım

kütüphaneye geldim sonra oyalandım burda biraz ama en azından burdayım fiziksel olarak

çok uykum geldi az uyuyunca tabi ama inat ediyorum çalışmak için.

çok halsiz ve enerjisizim ya. umarım uyku düzenim düzene girince geçer bu halsizlik.

bugün hiç çalışamadım...

arkadaşlarımla buluşacağım için panik yaptım biraz. onlarla güzelce görüştük biraz ex ile ilgili sinirimi bozan detaylar öğrendim kafam takıldı ama şimdi iyiyim biraz.

yarın kütüphane beni bekler.

uyku düzenimi düzeltmem lazım.

yarın çok güzel bir gün olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…