Ekmek Mi Insan Mi?

Lereenim

Onur Üyesi
Pro Üye
17 Ağustos 2006
4.379
1.808
Hangisi daha fazla saygı görüyor; ekmek mi,insan mı?Gözlenen o ki,ekmek daha fazla saygı görüyor ülkemizde.Hangi ortamda olursa olsun ekmeğe saygı gösteririz.Yerdeyse basmayız,üstünden atlamayız,kaldırıp yüksekçe bir yere koyarız;hatta öperiz ekmeği.Ekmeğe gösterdiğimiz saygı,ekmeğin büyüklüğünden ve niteliğinden bağımsızdır.Yerdeki ekmeği kaldırma konusunda,büyük -küçük ayrımı yapmayız.Keyfimiz olsa da olmasa da yerdeki ekmeğe basmayız. İNSANLARA;sokaklara karşı sergilediğimizüç temel hatayı ekmeğe karşı sergilemeyiz:Kısacası ekmeğe çok saygılıyız.Ekmeğe gösterdiğimiz saygıyı birbirimize göstersek çok daha huzurlu yaşarız. Ekmeğe niçin saygı gösteririz?Çünkü nimettir.İyi de eşlerimiz ,çocuklarımız nimet değil mi?Öğrencilerimiz,komşularımız,arkadaşlarımız nimet değil mi?Ben ülkemde yerdeki ekmeğe tekme atıldığını hiç görmedim.Ama yerdeki insana tekme atıldığını çok gördüm.ekmeğe gösterdiğimiz saygıyı BİRBİRİMİZE DE göstereceğimiz günlerin gelmesi dileğiyle...

Üstün Dökmen

Canım evet ekmek konusunda haklısın. Ama Ekmek hiç bir zaman insanı arkasından vurmaz, aldatmaz ,iki yüzlülük yapmaz, kimsenin arkasından konuşmaz, canım diyene canın çıksın demez. Benim yaşım 44 ve ben insanların düzeleceğine inanmıyorum.Bütün bu saydıklarım insanın doğasında var çünkü.Etrafına bir bak her tarafımızda savaş ,acı ve gözyaşı var.

Yinede düzeleceğine inanmak istiyor insan .Düzelmelide iyi insanlar çoğunlukta diye düşünüyorum .

iyi niyetli olduğun için seni kutlarım canım, insanada,ekmeğede aslında herşeye saygı duyulmasını istiyorsun.haklısın benimde bir başkasınında isteği eminim budur.ama ne yazıkki düşünceyle eylem sürekli biyerlerde zıtlaşıyor.
umarımki herşey hak ettiği değeri,saygıyı bulur.

X