Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar ben adetin 3. Gününden itibaren menagon iğnesi vuruldum. Bugün doktor 5 tane yumurta oluşmuş dedi. 2 gun daha menagon vurulacak ve cetrotide vurulacak. 2 gun sonra tekrar gidicem perşembe günü. Ben şimdi bu ilaçlara 700 tl verdim 10 gündür. Bu daha artacak mi dersiniz. Tup bebek tedavisi değil bu arada. Ama anladığım kadarıyla bu ilaçlar tüp bebek tedavisinde kullaniliyormus. Kafam karıştı. Olmazsa bu dahaki ay rahim filmi çekilecek. Ne dersiniz bu şekilde hamile kalan var mi
Ilk defa duydum onceden klomen tedavisi oldunmu bide devlet karşılamiyormu

Sakin ol sampion basaracagiz :) :KK69:

Valla isyerinde utaniyorum karnimdaki kasirgadan, karnim sis davul gibi goren beni 6 aylik hamile saniyo zaten, yok bebem gaz o gaz diyemiyorum:eğlence:
valla ben hala beklemedeyim bir umut cuma gunu adetim baslamasi lazim baslamazsa bayrak acicamEn Büyük TÜRKİYE.

amaaa yok baslarsa o zaman kendimi 1 ay nadasa yatircam belki sonraki ay toprak daha verimli olur :KK45:

Butun yarismaci arkadaslara basarilar dilerim:KK11:

Teşekkür ederim beni düşündüğünüz için ama bu farklı bir his .Ben hamile oldugumu düşünüyorum. ...
Haklısınız bana ne değilmi,demekki bata 14 gün varken hamile kalınıp belirtiler bile görülüyormuş...belki tıp literatürüne bile girersiniz eeeee darısı başımıza ne diyim

Valla isyerinde utaniyorum karnimdaki kasirgadan, karnim sis davul gibi goren beni 6 aylik hamile saniyo zaten, yok bebem gaz o gaz diyemiyorum:eğlence:
valla ben hala beklemedeyim bir umut cuma gunu adetim baslamasi lazim baslamazsa bayrak acicamEn Büyük TÜRKİYE.

amaaa yok baslarsa o zaman kendimi 1 ay nadasa yatircam belki sonraki ay toprak daha verimli olur :KK45:

Butun yarismaci arkadaslara basarilar dilerim:KK11:
Hahah bende aynı durumdayım ya dün gece resmen kocamın ustune gaz çıkardım,adam o ses sendeni cıktı diye inanamadı bile.nadas güzel fikirmiş kürleri dene bu arada,bende bu ay olmassa bir iki küre başlayacağım

Ayda kac kere yumurtluyoruz bılen var mı ya ben bılmıyorum anlamıyorum da :KK70: sadece akıntıdan anlıyorumda o esnada kactane yumurta salınıyor acaba :KK64:

Haklısınız bana ne değilmi,demekki bata 14 gün varken hamile kalınıp belirtiler bile görülüyormuş...belki tıp literatürüne bile girersiniz eeeee darısı başımıza ne diyim
Ya bu şekilde ima ile dalga geçmeniz hiç hoş olmadı gerçekten. Sadece hislerimi söyledim size ne falan da demedim. Burdaki herkesin fikirlerine de saygı duyuyorum. Internetten ,güvenli sitelerden bayağı bir araştırdım. Hamile oldugunu ilk gunden anlayanlar bile varmış. Bu kişiden kişiye değişir miş. Haa diğer iki oglumda anladimmi net hatırlamıyorum ama ılkinde de kasik agrisindan hastanelik oldugumu hatırlıyorum. Şimdi de kasik ağrım şiddetli olunca öyle düşündüm belkide düşünmek istedim ama bu sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamadım. Ben olsam bir de dua ederdim. ..

Ayda kac kere yumurtluyoruz bılen var mı ya ben bılmıyorum anlamıyorum da :KK70: sadece akıntıdan anlıyorumda o esnada kactane yumurta salınıyor acaba :KK64:
Ben bu yumurtlama işinden pek anlamıyorum ama senelerdir enfeksiyon için düzenli kadın doğum a gidiyorum, doktorum her gidişimde yumurtaların inanılmaz aman dikkat et hemen hamile kalabilirsin,diyor.Eğer bu ay hamile degilsem esimde problem olduğunu düşünüyorum. ..

Ay ne güzel yazmışsın pozitif canım çok sağol böyle insanlar lazım işte :) moral olacak. Benim de şu an 4 gün kaldı bat a ama hiçbir belirtim yok hala çook enteresan her ay en az 1 hafta önceden kasık sancılarım göğüs ağrılarım başlardı. Senin göğüslerde ağrı falan varmıydı peki canım?
Normal regl olmadan önce şişiyor ve ağrıyor ya öyle oldu yine öyle farklı bi durum olmadı canım. Sadece kasıklarımda sancılar oldu batma gibi. Ama ben onu da regle yordum yani :)) sen sadece reglinin gecikmesini bekle. Belirtileri düşündükçe hamilelik belirtileri yaratıosun kendi kendine çünkü. Kendimden biliyorum :) düşün geciktiğinde bile hala regl olcam diye düşündüm. Testi de amaan yapayım da kurtulayım diye yaptım :))

Hahah bende aynı durumdayım ya dün gece resmen kocamın ustune gaz çıkardım,adam o ses sendeni cıktı diye inanamadı bile.nadas güzel fikirmiş kürleri dene bu arada,bende bu ay olmassa bir iki küre başlayacağım

Kiz usutuyoruz valla esime diyorum yahu biz kaloriferli sicacik evde boyle usutuyoruz. Doguda o kadar sogukta kalorifersiz evde millet nasil 10 cocuk yapiyor anlamiyorum. :KK45:

Banada ver nasil bir kurmus o. Asil benim kafama takilan piskolojik infertilite diye birsey varmis hicbir sorun yokken hersey tamam yumurtlama falan filan derken hamile kalamiyormus bazisi. Ve umudu kestigi an sip diye hamile kaliyorlarmis.

Acaba bizde ondan mi var. Ben ilk kizima dugunden hemen sonra 1 haftada hamile kalmistim. Saf gibi duzensiz hap kullanmistim. Birde ustune lekelenme gordum diyorumki olamaz cunku ben adet oldum bu cocuk nerden cikti :KK45::KK45::KK45:

Normal regl olmadan önce şişiyor ve ağrıyor ya öyle oldu yine öyle farklı bi durum olmadı canım. Sadece kasıklarımda sancılar oldu batma gibi. Ama ben onu da regle yordum yani :)) sen sadece reglinin gecikmesini bekle. Belirtileri düşündükçe hamilelik belirtileri yaratıosun kendi kendine çünkü. Kendimden biliyorum :) düşün geciktiğinde bile hala regl olcam diye düşündüm. Testi de amaan yapayım da kurtulayım diye yaptım :))

valla bende insallah hamileyimdir resmen 2 haftada hem asiri bir kilo aldim yillardir kilom sabitti birde karnim sis zaten balon gibi ucucam. istahim desen dunyalari yiyorum. En azindan aldigim kilolara bir ozurum olur :KK49:

Yoksada bir ay ara vercem yoksa bu onumuzdeki ay kalirsam agustosta dogum oluyor ve ben o sicakta dogum yapmak istemiyorum ayrica tatile gitmek istiyorum :KK45::KK45::KK45:

Simdi diceksiniz bu kadar plan program yaparsan tutmaz tabi ne diyim haklisiniz :kızgın:

:anneadayı::KK200:Yeni Ekim Ayı Listemiz:KK200:
@Lemise :Bat 20 ekim
@Yukakita :Bat 12 ekim
@mf.aysegul :2 ekim
@Selay ay: Bat 5 ekim
@Arel13 :bat 21 ekim
@sozkan56 :BAT 5 EKİM
@patisserieyumyum :Bat 16 ekim
G gcm19944 :bat kasim 1
@kbrnr1993 :bat 16.eylül
@gulsahali88 :bat 15 ekim
@fairywas :BAT 20 Ekim
@efulim_61 :bat 14 ekim
@Elmira2017 :15 Ekim
@_citygirl_ :bat 15 ekim
@Dmmmttt :BAT 31 Ekim
@Svghzr :15 ekim
@Zeyzeyerva25 :19 Ekim bat
@Smartanne :bat 22 ekim
@emi01 :bat 24 ekim
@kbrnr1993 : bat ekim 16
@juliet55 :Bat 23 ekim
@fatos_sam :bat 14 ekim
@arkeolog0635 :12 ekim
@acem55 :21 ekim
@aallmmiirraa :Bat 9 ekim
@Nehirr6 :11ekim
@Ahsen2015 : bat 20 ekim
@Dimplesbaby :bat18
@Bebis27 :14 ekim
@NARGIZA_DOVLET : b
at 23 Ekim
@yelsem :31 ekim
@arzucuk44 :bat 6 Ekim
@Delfin_ : bat 2 Ekim
@Sevvvv :12 ekim
@mhnds_ :Bat 11 Ekim
@D-E :Bat 12 ekim
@Bebis27 :bat14 Ekim
@seza-_- :Bat : 8 ekim
@arzucuk44 : bat bir sonraki adet tarihin ?
Defnelfin Defnelfin :Bat 11 ekim
@seza-_- :bat 5 ekim
@Nehirr6 :bat ?

Bu ayin sampiyonlari icin ayri bir liste yapalimmi :halay:

Ya bu şekilde ima ile dalga geçmeniz hiç hoş olmadı gerçekten. Sadece hislerimi söyledim size ne falan da demedim. Burdaki herkesin fikirlerine de saygı duyuyorum. Internetten ,güvenli sitelerden bayağı bir araştırdım. Hamile oldugunu ilk gunden anlayanlar bile varmış. Bu kişiden kişiye değişir miş. Haa diğer iki oglumda anladimmi net hatırlamıyorum ama ılkinde de kasik agrisindan hastanelik oldugumu hatırlıyorum. Şimdi de kasik ağrım şiddetli olunca öyle düşündüm belkide düşünmek istedim ama bu sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamadım. Ben olsam bir de dua ederdim. ..
Beni neden rahatsız etsin siz hamile olsanız banane olmasanız banane.bende tamamen ıyi niyetle yazdım ilk yorumu,kendinizi hamile sanıpta bu yumurtlama dönemlerini kaçırmayın diye.zaten hepimiz gebelik icin ugrasiyoruz,ne munasebet rahatsiz olmak...burda doğru bilgilerle destek oluyoruz birbirimize,evet hamile olduğunu ilk günde anlayanlar olabilir ama enim olun onların regiline 14 gün yoktur...neyse allah gönlümüze göre versin sizi kırdıysam da kalpten özür dilerim,test sunucunuzu sabirsizlikla bekliyorum

Beni neden rahatsız etsin siz hamile olsanız banane olmasanız banane.bende tamamen ıyi niyetle yazdım ilk yorumu,kendinizi hamile sanıpta bu yumurtlama dönemlerini kaçırmayın diye.zaten hepimiz gebelik icin ugrasiyoruz,ne munasebet rahatsiz olmak...burda doğru bilgilerle destek oluyoruz birbirimize,evet hamile olduğunu ilk günde anlayanlar olabilir ama enim olun onların regiline 14 gün yoktur...neyse allah gönlümüze göre versin sizi kırdıysam da kalpten özür dilerim,test sunucunuzu sabirsizlikla bekliyorum
Estağfurullah canım. Ben de sizi kirdiysam ozurdilerim.sonuç pozitif veya negatif ne olursa hemen yazarım zaten yalnız negatif olursa çok bozulacagim soyliyim :eek:

X