Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim ben battan 3 gün önce yapmıştım negatifti. Ama regl gecikti 4. Gününde yaptım ve pozitif çıktı. Sen bide 6 gün önce yapmışsın herşey olabilir. Takma kafana üzme kendini. 4 ay da çok kısa bir süre umutsuzluğa kapılmak için.

Benimde cuma gunu adetim ama dun yaptim negatifti. Demekki gercekten beklemek lazim peki bir hamilelik belirtisi varmiydi sende ?

Merhaba canım ben Özel doktora gidiyorum hamile kalmayı hızlandırırbilecek bir tedavi istedim aslında doktora Klomen niyetiyle gitmiştim fakat doktorum aşılamanın tutma ihtimali daha fazla diyerek beni aşılamaya yönlendirdi. ilk başlarda yumurta geliştirici iğne veya klomen adlı ilacı veriyorlar yumurtanın büyümesi kontrol ediliyor.doktor ara da seni muayenehanesine çağırıyor büyüdüğünü kontrol etmek icin. yumurtalar istenilen büyüklüğe geldiği zaman yanlış hatırlamıyorsam 36saat öncesi çatlama iğnesi vurmanı istiyor . tabi bu işlemlerini sen evde kendin yapıyorsun sana nasıl vurman gerektiğini anlatıyorlar zaten. çok basit eşin sana yapabilir mesela. daha sonra aşılamanın yapılacağı gün eşinizden sperm testi isteniyor. en az iki gün perhiz olması lazım iki ve üç gün idealdir. daha sonra bu spermler yıkanarak en hızlı ve en sağlıklı spermler seçilerek aynı gün size enjekte ediliyor. ağrısız çok basit bir işlem aşılamadan sonra yaklaşık yarım saat 45 dakika uzanmanız gerekiyor bu benim fikrim bazı doktorlar uzandirmiyor bazıları 5 dakika ama bence en az yarım saat uzanmanız lazım. bir veya iki gün sırtüstü dinlemeniz yeterli zaten doktorunuz sizi yönlendirecektir ilişki konusunda. fakat bence doktorunuzdan kesinlikle aşılama tedavisinden önce âdetinizin ikinci günü rahim filmi çektirmesini isteyin!
Ya ben gerçekten çok teşekkür ediyorum bi sorum daha var yumurtlarken göğüs hassasiyetini kesin yaşıyor musun acaba ben bu ay ya yumurtlamadım yada tutturduk çünkü sadece uçlarında batma ve etrafında kaşıntı var ne diyorsun acaba

Öyle bir ağrı değil canım çok farklı ilk defa böyle bir şey yaşıyorum son 4,5 gündür sürekli var .hatta birisinde sancidan yuruyemedim...
Bu sancılar bende de var sol bacağımı çok etkiliyor belim bir haftadır kopuyor ne oluyor bilmiyorum ama birşeyler oluyor bu ay puf ne zor beklemek

Hanımlar günaydın. Dün akşam ovulasyonda 2. Çizgi baya koyulastı ama ilk cizgi kadar değil.. bugün daha yapmadm akşama yapıcam yine.. yani burdan hiç olmazsa yumurtladıgımı anlayabilirim değil mi?

Kızlar bugün 3. günüm hala adet olmadım sabah ilk idrarla test yaptım negatif ne oluyor anlamadım ki sol kasıkda batmalar devam ediyor. Neden gecikir böyle hamilelik yoksa günü gününe olurdum hep.

Kızlar bugün 3. günüm hala adet olmadım sabah ilk idrarla test yaptım negatif ne oluyor anlamadım ki sol kasıkda batmalar devam ediyor. Neden gecikir böyle hamilelik yoksa günü gününe olurdum hep.
Günaydın canım. InşAllah geç dollenmedir.bence bir iki gün daha bekle bir daha kan testi yaptir...

canım kan testi yaptır bence dırek sonuc yanı git aksam hangi şehirdeysen devlet hastanesınde acilden şüpeleniyorum agrılarım falan var de yapıyorlar zaten :KK54:

Hanımlar günaydın. Dün akşam ovulasyonda 2. Çizgi baya koyulastı ama ilk cizgi kadar değil.. bugün daha yapmadm akşama yapıcam yine.. yani burdan hiç olmazsa yumurtladıgımı anlayabilirim değil mi?
aynen oyle gorunuyor, esin evdeyse hemen degerlendirseydiniz keske belli ki bir dusus orani var eger bugun dunden daha silikse

alla allah gununude gecmissin belki test mi bozuktu canim veya testin kullanma tarihi mi gecmisti. Bence cikmasi lazimdi. bir kan ver ay valla bende heycanlandim insallah hamilesindir.

X