ekim de bebişi olacaklar

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.424
10
Kızlar ben SAT'a göre 13 haftalık olmam gerekırken,doktorum 2.trimesterda +3 ya da -3 gün sapmaların olabileceğini vurgulayarak,bebişimin +3 gün daha büyük olduğunu söyledi.
Yani şimdi 13+3 haftalığık bebişim.
(3.trimester da ise +10 ya da -10 olabiliyormuş.)
Okuduğum her yerde bebğin hareketlerinin başması için erken olduğu yazıyor ama ben bağarsak hareketleri değil,bebiş olduğuna eminim.3-4 kez yaşadım.
İkincisi
Gebelik başından beri hiç kilo almadım,ama göbeğimin büyüyor.Artık dışarıdan belli olmaya başladı.Tabi eminim tanımayanlar göbek zannediyordur,bebek değil :)
sizin göbekler ne durumda ve hareket hissettiniz mi hiç?

tebrikler bebişin için ben hamileliğimde bu kadar erken hissetmemiştim

benim bebeğim de 4 gün ileride gelişiyor. normalmiş. hatta iyi biseymiş heralde. sata göre su anda 13+2 olmam gerekirken 13+6 haftalık:)) yarın 14 haftalık olacaz. gerci 2 hafta once 4 gün ilerideydi belki daha da ilerlemiştir. cünkü önce 1 gün ilerideydi. sonraki kontrolde 2 ye daha sonrakinde ise 4e cıktı fark. gitgide artıyor yani. ama ben henüz bi hareket hissedemiyorum. belki hısseediorum da bağırsaktandır diyorum.ayırt edemiorum simdilik.

arkadaşlar ben de ekim annesi olacağım ama hala hangi hastanede doğum yapacağımı kestiremedim.etlik ssk da tahlillerim oluyo,özel olarak demetteki servet ünsala gidiyorum.sizce ankara hacettepe hastanesi nasıl?orda doğum yapan ya da yakını doğum yapmış biri var mı?muamele nasıl?lütfen bilgi verin.etlik ssk ve zekai tahiri bazıları öneriyo,bazıları önermiyo.acele cevap lütfen:)

Ben Suan15+3 Oldum Canimama Görsen 6 Aylik Hamiş Sanirsin Herke şaşiyo Göbeğim çok Buyudu 59 Kilo Hamiş Kaldim şimdi 62oldum
...

bilmiyorum siz ne zman öğrendini anne olacağınızı ama ben eşime ve tüm sevdiklerime 14 şubat ta söyledim en güzel sevgililer günü hediyesi oldu hepimiz için..
15+5 im şu an... cinsiyetini öğrenmedimhenüz.. hatta mayısın 6sından sonraki doktor kontrolümüe kadar da sabretmeyi düşürum??
abu arada ğrenen olursa yazsın lütfen bakalım ekim bebekleri ne olacak???

sevgili çıtır pıtır ben 15+2 yim ama öyle şeyler hiç hisstemedim yada olduysa bile anlamadım şu ana kadar girdiğim ultrasonda dr hep benim hesabımla aynı günü söyledi ama ilerde olması iyidir bebek belki biraz büyükçe olabilir da ondan da hissediyo olbailmisin acaba? bi de hareketli bi bebek ise daha çabuk hissettiriyomuş kendini

:=)):) Dun Arkadasım ıs yerıme geldıııı gobekcıgımı gordu sok olduuu ıkıncısı mı gelıooooo bende bı cıglık attımmm aaaa ne guzel hamıle oldugum anlasılıyormu yanııı gobekk gıbı durmuo dedım degıl mı tabı kı gobek gıbı durmuo dedı cok sevındım =)) Cıtır Pıtır ben 15. haftamda hareketlerını hıssetmeye basladım tabı 4 gun sesssız kaldı dun yıne cok kotu tekmeledı annecıgınıı ya ben cok korkuorumm valla ılk bebısım ole anıden vurmazdı :S Sokak ortasında bana cıglıklar attırtıo bu =))

meraba çıtır pıtır bende 15.haftamdayım yani ekim annelerindenim allah hepimizi hayırlısıyla saglıklı evlatlar nasip etsin

merhabalar bende 16 haftalık hamileyim ikinci bebeğim bir kızım var sağlıkla kucaklamayı hepimiz için diliyorum:emir_bebek:

Kızlar o hissettiklerim çok minik kıpırtılarmış.Şimdi 18. haftamdayım ve iki gündür mutlulktan ayağım yerden kesılecek..Hele dün sabah öyle hareketler yaptı ki..tekmeledı resmen.O önceden hıssettıklerımi hissettim saymıyorum artık :) genelde erkekler cok hareketlı olur derler ama benımkı kız ama çok hareketlı maşallah.kıpır kıpır.ultrasonda da doktor soyledı zaten ne kadar hareketlı bu yaramaz bır kızınız olacak dedi :)
İnanamıyorum gerçekten hayatta yaşadığım e güzel his bu..Allah ısteyen herkese yaşastsın inş...
bu arada kılo almadım hıc dedım.bu ay 2 kılo almışım.Elevit vıtamın kullanıyorum o çok kılo yapyormuş..ben ıkıncı kutuya gectım bıle..gelsın kılolar bakalım..

çıtır pıtır seninle haftamız hemen hemen aynı ilk bebeğin mi ben de bşeyler hissediyorum ama o kdar değil bugün 2 pıt hissettim ne güzel şey insanın ağlayası geliyo benim elevtin 1 aylığı bitti ama ben de kilo yok demek insana göre değişiyo etkisi

çıtır pıtır seninle haftamız hemen hemen aynı ilk bebeğin mi ben de bşeyler hissediyorum ama o kdar değil bugün 2 pıt hissettim ne güzel şey insanın ağlayası geliyo benim elevtin 1 aylığı bitti ama ben de kilo yok demek insana göre değişiyo etkisi

evet canım benım ılk hamıleliğim.Gerçekten müthiş bir duyguymuş insan tarıf edemıyor.

:=)):) Dun Arkadasım ıs yerıme geldıııı gobekcıgımı gordu sok olduuu ıkıncısı mı gelıooooo bende bı cıglık attımmm aaaa ne guzel hamıle oldugum anlasılıyormu yanııı gobekk gıbı durmuo dedım degıl mı tabı kı gobek gıbı durmuo dedı cok sevındım =)) Cıtır Pıtır ben 15. haftamda hareketlerını hıssetmeye basladım tabı 4 gun sesssız kaldı dun yıne cok kotu tekmeledı annecıgınıı ya ben cok korkuorumm valla ılk bebısım ole anıden vurmazdı :S Sokak ortasında bana cıglıklar attırtıo bu =))
valla ben şaşırdım 15 haftalık bebek tekme atarmıfisfisfis

arkadaslar bende hisseddiyordum hep kucuk kıpırtıları ama son haftada kucuk tekmecikler de basladı. :sm_cool:
ve dun aksam esim elini koydu kızım babasına da miniicik hareketlerini yaptı Şeniz ..cok sevincliyiz..18. haftamıza girdik..insallah hepimizin bebegi saglıcakla dogar:dance:

selam bende ekim annesi olacağım şu an 16+1 haftalık hamileyim.ilk gebeliklerde bu kadar erken hareket hissedilmiyor canım...genelde 20 haftalıkken falan başlarsın çünkü bebişinin kemik ve kasları senin hissedebileceğin kadar gelişmedi...benimde göbişim büyüyorr...20 sinde doktora gidicem belki cinsiyetini de öğrenirim....Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

X