Gebeliğe Hazırlık Ekim ayı hamilelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
evet canım inofolic combi yi duymuşsundur onun içeriğinde bir takviye. bitkisel kürlerden ben de korkuyorum direk bitki olarak tüketmek bana korkutucu geldiği için karışım şeklinde deneyeceğim en azından gramajı vs. belli oluyor bu şekilde
Hiç duymadım 🤭 eczaneden mi aldınız? Bi dahaki gidişime ben de sorayım.
Ben de folik asit ve d vitamini kullanıyorum. Bugün eczaneden de omega 3 takviyesi aldım, ona başlıcam. Bakalım şifa Allah’tan 🙏🏻

Hello 🙋🏻‍♀️ Hanımlar,
Gebeliğe hazırlıkla ilgili bilgilerimizi bu başlık atında paylaşalım. Belki birbirimize faydamız olur. Ama bu bilgileri uygularken “birisi yapmış, hamile kalmış, ben de yapıcam” şeklinde değil de, biraz daha sorgulayarak, kendimize uyarlayarak yapalım.
Neyse kendi öğrendiklerimden ve denemeyi düşündüklerimden bahsedeyim. Siz de eğer denediyseniz lütfen tecrübelerinizi paylaşın.
İlki adet bittikten sonra, yumurtlama dönemine kadar geçen sürede beli sıcak tutup yumurtaları geliştirmek üzere yapıştırılan yakı bandı. Bununla ilgili forumda yazılanları okudum. Amaç beli sıcak tutarak yumurtaları büyütmek ve çatlamasını kolaylaştırmak. Yalnız yakı üstüne yakı yapıştırmak cildi tahriş edeceğinden yumurtlamaya bi gün kala yapıştırılması tavsiye edilmiş. Bana gelecek olursak, (adetim bittikten sonra yumurtlamaya kadar) muhtemelen yakı bandı yerine gece yatarken belime sıcak su torbası koyup bi kaç kat şal ile sarmayı planlıyorum. Bu sayede cildi tahriş etmemiş olurum 🤔
Siz ne düşünüyorsunuz?

Hello 🙋🏻‍♀️ Hanımlar,
Gebeliğe hazırlıkla ilgili bilgilerimizi bu başlık atında paylaşalım. Belki birbirimize faydamız olur. Ama bu bilgileri uygularken “birisi yapmış, hamile kalmış, ben de yapıcam” şeklinde değil de, biraz daha sorgulayarak, kendimize uyarlayarak yapalım.
Neyse kendi öğrendiklerimden ve denemeyi düşündüklerimden bahsedeyim. Siz de eğer denediyseniz lütfen tecrübelerinizi paylaşın.
İlki adet bittikten sonra, yumurtlama dönemine kadar geçen sürede beli sıcak tutup yumurtaları geliştirmek üzere yapıştırılan yakı bandı. Bununla ilgili forumda yazılanları okudum. Amaç beli sıcak tutarak yumurtaları büyütmek ve çatlamasını kolaylaştırmak. Yalnız yakı üstüne yakı yapıştırmak cildi tahriş edeceğinden yumurtlamaya bi gün kala yapıştırılması tavsiye edilmiş. Bana gelecek olursak, (adetim bittikten sonra yumurtlamaya kadar) muhtemelen yakı bandı yerine gece yatarken belime sıcak su torbası koyup bi kaç kat şal ile sarmayı planlıyorum. Bu sayede cildi tahriş etmemiş olurum 🤔
Siz ne düşünüyorsunuz?
İlk kez duydum

Merhaba Hanımlar ben de Eylül ayından umutluydum ama sağolsun reglim beklenen tarihten de erken gelerek beni fazla bekletmedi 😆 Ekim ayı hepimize uğurlu gelsin umarım 🍀 nassau nassau ben valla reglden sonra özellikle yumurtlamadan sonra yememe içmeme çok dikkat ediyorum kahve aburcubur vs hiç tüketmeyip sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Ama regl olduğum an tatlıya ve yemediğim şeylere, içmediğim kahveye saldırıyorum 😆 biliyorsun bu ara regl oldum, normalde bir fincan kahveye doktorum izin vermişti ama bu hafta abarttım, tatlı falan yaptım hatta normalde içmediğim kolayı bile akşamları içiyorum yemekle 🙈 bi de karnımdaki olmayan bebeye trip atıyorum geçtiğimiz aylarda yaptığım ovulasyon testlerine bakıp (hiçbirini atmadım bir kutuda duruyorlar) bak sevgili çocuğum sen doğunca bunları sana göstercem bak anneni ne kadar çok beklettim görüyor musun dicem diye tehdit ediyorum belki işe yarar da Ekim'de gelir 😆

Hello 🙋🏻‍♀️ Hanımlar,
Siz ne düşünüyorsunuz?
Merhaba sıcak su torbası değilde ısıtılmış kiraz çekirdeği torbası kullanın bence. Sıcak su torbaları riskli patlayabiliyor. Sağlık personeliyim bu şekilde üzerine yatarak ve oturarak patlaması sonucu yanan hastalar gördüm çok kötü Allah korusun. Ya da yün korse takabilirsiniz. Ben de bebek istiyorum bu ay da olmadı. Bakalım BAT 8 ekim.

Kizlar acil yardım eder misiniz femara kullanıyorum günde 2 adet kutuda 10 günlük hap var kaç gün kullanmaliyim doktorum bişi demedi ilacı içmeye basladigimin 8.gunu gideceğim 8 gün kullanmalı mıyım 5. Günde kesmeli miyim ?

Selam kızlar bugün regl oldun batım 4 ekim 6 aydır bebek istiyoruz 1 kimyasalım oldu eşimin sperm değerleri iyi çıktı benim de hormonlar normal sadece tiroid biraz yüksek onun için tiroid ilacı içiyorum 25 mg yeni ay yeni umutlar diyelim bu ay naturallen bitkisel karışım yiyeceğim bakalım inşallah etkisi olur 🙏
Bende kullandım bu ay. Tiroid Tahlillerde hep 2 gelirdi tsh geçtimiz ay 3.2 olunca değer doktorum yükselmiş dedi ve euthyrox 25 mg verdi. Sizin değeriniz kaç gelmişti 😊

Bende kullandım bu ay. Tiroid Tahlillerde hep 2 gelirdi tsh geçtimiz ay 3.2 olunca değer doktorum yükselmiş dedi ve euthyrox 25 mg verdi. Sizin değeriniz kaç gelmişti 😊
Canım benim tsh 2,33 ama t3 ve t4 biraz yüksek çıkınca doktor ilaca başlayalım bi düşük dozda dedi bebnde insülin direnci de çıktı malesef 3 o da onun 1 e falan düşmesi lazım tiroid tetikliyor olabilir onu dedi doktor ama onun içib ayrı bi ilaç vermedi diren düştü mü çok merak ediyorum

Canım benim tsh 2,33 ama t3 ve t4 biraz yüksek çıkınca doktor ilaca başlayalım bi düşük dozda dedi bebnde insülin direnci de çıktı malesef 3 o da onun 1 e falan düşmesi lazım tiroid tetikliyor olabilir onu dedi doktor ama onun içib ayrı bi ilaç vermedi diren düştü mü çok merak ediyorum
Düşmüştür inşallah.ben pazartesi tahlil vereceğim bakalım ne çıkacak. T3 t4 onları bilmiyorum 🤷‍♀️ doktor istememiş. Allah yardımcımız olsun..

Kızlar merhaba, benim bat 15 Ekim..
3. Deneme ayımız olucak, siz hamile kalmadan önce Dr. gidip genel bir muane oldunuz mu ? Neler yapmam gerek pek bilgim yok 🙈 herkese sevgiler 🥰

3. Deneme ayımız olucak, siz hamile kalmadan önce Dr. gidip genel bir muane oldunuz mu ? Neler yapmam gerek pek bilgim yok 🙈 herkese sevgiler 🥰
Folik asit almaya başlayın. Genellikle gebelik oluşmadan 3 ay önce başlanması tavsiye ediliyor. Bunun dışında tam kan sayımı yaptırıp d vitamini ve b12 vitaminlerinize de baktırabilirsiniz. Eğer eksiklik varsa onları da vitaminlerle takviye edebilirsiniz.

Merhaba canım evet gidip muayene oldum ,ultrason ile baktı ve simir testi yaptı folik asit verdi gidebilirsin bence

Folik asit almaya başlayın. Genellikle gebelik oluşmadan 3 ay önce başlanması tavsiye ediliyor. Bunun dışında tam kan sayımı yaptırıp d vitamini ve b12 vitaminlerinize de baktırabilirsiniz. Eğer eksiklik varsa onları da vitaminlerle takviye edebilirsiniz.
Bilgilendirdigin için çok teşekkür ederim 🙏 reglim bitsin dr gideceğim 😇

X