ek gidalara gectinizmi?

rosa85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
661
849
merhaba arkadaslar uzun bir süre yoktum hepiniz iyisinizdir umarim.acaba siz ek gidalara nasil basladiniz ve neler yediriyosunuz bebislere bazi tanidiklarim "bizim cocuklar 4 aylikken bizle beraber kahvalti yapardi ,basla artik yedirmeye"diyolar ama kahvalti icin erken degilmi? ben yavas yavas hazir meyve pürelerinden yediriyorum siz ne önerirsiniz?

Oğlum 4 aylık olunca doktorumuz ek gıdaya başladı. Doyurmak amaçlı değil tattırmak amaçlı şeftali, elma, armut suyu ve yoğurda başladı. Karpuz suyunun zararıda yok yararı istersen verebiliceğimi söylemişti. Kuşluk veya ikindide sadece bir kez birkaç kaşık vereceksin arkasından gazını çıkararıp emzirceksin demişti. Bilgilerine..

ben de tadımlık veriyorum milupanın kaşık mamaları var 4. aydan sonra diye şeftali püresi şeftali muz falan onlardan 2-3 kaşık veriyorum bir de muhallebilerini sütlaçını falan aldım ama onları yemedi ben sabah kalkar kalkmaz tattırıyorum ne tattıracaksam ama tabi her gün değil 2-3 günde bir veriyorum

benim sütüm azaldıgı için yavaş yavaş ekgıdalara geçiyorum,ilk olarak meyve suyundan başladım şeftali üzüm erik karpuz kendim sıkıp içiriyorum hazır almıyorum ,artık püre olarak vericem ve çorbalara,yogurda geçecegim...

benimde sütüm azaldı ama azalmadan öncede 4 aylıktan başladım günde 1 çay kaşığı meyve suyu ve bitki çayı şimdi dozunu artırdım ve devam maması ile muhallebi yapıp veriyorum şimdide ypğurt mayalamaya çalışıyorum umarım becerebilirim :)

benım sutum az oldugu ıcın ben bebegıme gecen ay basladım vermeye3.ayını doldururken sımdı 5.ayına gırıyo tarhana corbası meyve suyu devam maması muhallabı verıyorum

bende meyveler cam rendede rendeleyip veriyom şeftali armut ve havuç veriyom bide kaşık maması

peki arkadaşlar ek yiyecekler vermeye başlayınca bebişlerin dışkılama sayısında ve dışkı kıvamında bir değişiklik oldu mu?

evet ben bir kaç gündür armut muhallebi falan verdim eskiden hergün kaka yapardı ve taneli olurdu şimdi 2-3 günde bir ve macun kıvamında yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…