Ek Gıdalar.... Mamalar....

EYXSXAN0066

Oğluşunun Annesi
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
191
0
Hamilelikti doğumdu emzirmeydi derken hayli yol aldık sıra beslenme stresine geldi mamayla beslenen yada annesütü+ mamayla beslenen bebeklerde bizim doktor 4.ayı uygun gördü benim oğluşumda 7gün sonra 4 aylık olacak meyve suyuyla başlayacağız püre ve yoğurtla muhallebiyle devam edecekmişiz buraya kadar tamamda ben bir öğün biberon maması veriyorum şimdi kaşık mamasına geçeğim ama hangisi iyi bilemiyorum bu konuyla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum arkadaşlar ek gıdaya geçme vaktine kadar bilgi sahibi olalımki ne yapacağımıza karar verelim heleki öyle çeşitli mamalar varki araştırmaktan yoruldum yinede bişi anlamadım açıkcası hadi hanımlar bekliyorum bildiklerinizi bebişleri en doğru şekilde birlikte besleyelim

valla canım bizim dr 5 aylık olunca gideceğimiz kontrolde ek gıdaları tarif edeceğim dedi
diğer topiklere bakıyorum ara sıra da çok karışık konular bunlar
ama büyük ihtimalle bebişlerimiz karar verecek buna bence
ve iş hangisini yedirebilirsek o durumuna dönecek gibi
bebelacın sitesine üye olun kızlar sms atıp bilgi veriyorlar devamlı-ücretsiz

ben ilk 2 ay sütümü sağıp verdim tabi yetmediği için mamada veriyodum..
aptamil 1 le başladık şu an 2 ye geçtik 1 numara bebeğin beslenmesinin tamamını karşılıyodu ama 2 numara tamamını karşılamıyormuş ek gıdada vermek zorundaymışız..
şu an milupa aptamilin 2 numara devam sütünü ve sütlü pirinçli muhallebisini kullanıyoruz..
bu arada milupanın haricinde hiç bir marka mamayı yemiyor..
drum artık yoğurda başla dedi ilk gün bir tatlı kaşığı dedi sonraki günler bir bir artır dedi.. dha sonra günde 1 fincan yedir dedii, meyve suyunada başla ilk önce elma, şeftali dedi..

Son düzenleme:
çiğdemcim ben onu düşünmediydim yaa :))
bizimki de her seferinde masaya sulandığından pekmez, karpuz, portakal, malta eriği, normal erik, limon, sulu köfte, rakı hepsini yaladı :))

çiğdemcim ben onu düşünmediydim yaa :))
bizimki de her seferinde masaya sulandığından pekmez, karpuz, portakal, malta eriği, normal erik, limon, sulu köfte, rakı hepsini yaladı :))

hani pekmez karpuz falan tamam da
sulu köfte ve rakı :roflol:
valla dideyle çınar çok benziyor anam pisboğazlar siziiiiiiii Dide köfteleri hazırlar Çınar da rakıyı soğutur artıkın:teytey:

e anam deniz kenarı işte kaldırıyoo :))
benim oğlum didesine balık da tutar anası öğretir ona :))

canım senin bebiş daha 4 aylık olmadı yanılmıyorsam neden aptamil 2 ye geçtin?birde 4 ay olmadan daha ek gıda için erken değilmi?

e anam deniz kenarı işte kaldırıyoo :))
benim oğlum didesine balık da tutar anası öğretir ona :))

çiğdemm duy bak "anası öğretir ona"derken bu kaygana kılıklı garı laf arasında ben dodiye kayganalık etcem oğlumun peşini bırakmıycam onu dodiyle yalnız bırakmıycam hep peşlerinde olucam diyor kızzzzzzzzzzzzzzzzzzzyasakkelime

ay çok fesatsın dileeeeeekkkkkaydirigubbakcemile
biz dideyi balıklarla besleriz diyoz burda heeeee
ayrıca accık da kendimizi övelim dedik herhaldee
balık tutmayı falan bilirim diye sen tut nereye getir konuyu:1shok:

canım senin bebiş daha 4 aylık olmadı yanılmıyorsam neden aptamil 2 ye geçtin?birde 4 ay olmadan daha ek gıda için erken değilmi?

aptamil 1 i içmiyor artık 2 yi aldık onu içdi drumda içebilir dedi malum bi kutusu 900 grlık 42 tl 1 hafta gidiyor bu yüzden eklere başladık en azından aptamil2 10 gün gidiyor..

bu arada bizimkide herşeyi yalıyo dün çileğe bi yapıştı zor ayırdım valla :)) babasıda herşeyi veriyo yalıyo odaşakkıdı garibim

sengözlerimebaksana heheyyyyttt bizkaçın kurasıyız
mesleğim gereği ben her lafın altında yatanı aramak zorundayımkaydirigubbakcemile

kizlar benim hemsirem ek gidalara gecerken daha önce sebzelerle basla dedi.sebebi ise bebisler e meyve verirsek en basta sonradan sebzenin tadini begenmiyorlarmis ve birdaha yememe riski varmis, hani meyveler tatlilar ya ondan sadece onlari yemek istiyebilirler dedi.ben simdi gunde iki caykasigi patates puresiyle basladim yarin ikinci gunu olacak insallah alisir.

iyi insan lafının üstüne derler canım ya
ben de az önce seni sorduydum arwini göresim geldi :))
teşekkür ederiz güzel bir bilgi

Kızlar bende size tavsiye bebeğinize herşeyi tattırın
Benimde 10 aylık bir kızım var ve normal bizler gibi herşeyi yiyor hiç yeme problemi
yaşamıyorum.
Ben tecrübesizdim ama babaannesi daha 4 aylıkken bir eline salatalık turşusu
diğer eline de ızgara et tutuşturdu o zamandan beridir de herşeyi yiyor ve yemek seçmiyor.
Mamayı sadece gece yatmadan veriyoruz sabaha kadar da kalkmıyor

bizimde haziranın ilk haftası doktor kontrolümüz var dört ayımız bitiyor bakalım doktor bize ne diyecek????

benimde oğluş 1 hafta sonra 4 ayık olcak ben 10 günden fazladır elma suyu veriyorum hergün ve cici bebe veriyorum yeiğim çorba olsun meyve olsun tadına baktırıyorum meyve suyuna alıştı artık şimdi yoğurda ve sebz çorbasına geçicez 1 hafta sonra bu arada bende aptamil 1 kullnıyorum onuda 1 hafta sonra bırakıp 2 numarasına geçicez.kızlar herşeyi tattırın sonra alışımıyorlar sevdikleri şeyeri yiyorlar sadece.

canım paylaşımın için çok teşekkürler.bebelaca üye oldum çok güzel bir site.sms ile hemen bilgilendirmeye başladılar bile.takip ediyorumda süper bilgilendirmeler yapıyorsun.harikasın.teşekkürler.a.s.

Oğlum anne sütü ve takviye mama ile beslenio 5inde kontrol günümüz 4. aylık olcak paşam heralde bize de verir ek gıda bakalım bi yana hevesleniiom deişik şeyler yiyince surat ifadesini falan merak ediom valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…