Ek besinler

suheyla01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2010
1
0
merhabalar.benim bebeğim tam iki ay emdi.sonra işe başlayınca emmedi.bende sağmaya başladım.ama sütüm gelmiyor.her sağmamda 10-15cc geliyor.buda beni çok üzüyor.bebeğim 4 aylık.sadece mama yiyor.sizce artık sağmayı bırakayımmı yada ek besinlere başlayayımmı? ne olur yardımcı olursanız sevinirim

bırakma tabiki hatta daha da artır ısrarcı ol.süt yapan besinler ve bol sıvı tüket.1 cc gelse bile sağ.henüz 4 aylık.ek besini her zaman alacak ama anne sütünün yerini tutar mı? benim bebeğim 9 aylık ve ilk günden bu yana halan daha sağarak süt veriyorum ısrarcı olursan sütün kesilmez unutma. 1 cc sütün bile onun için çok kıymetli.sana şimdi şunu ver bunu ver diyenler olacaktır ama inan 4 aylık bir bebeğin tek ihtiyacı SÜT.muhallebiydi meyveydi yoğurttu bunlar fasafiso.bunları hep yiyecek zaten.ben 6 ay olana kadar hiçbir şey vermedim.sonra çokta güzel alıştı ek gıdaya.aceleye hiç gerek yok.ha sütün az yetmiyor olabilir olsun iyi bir devam sütüyle takviye et.sütün için de daha ısrarcı ol daha sık sağ.artacaktır.kolay gelsin. a.s.

Son düzenleme:
merhabalar.benim bebeğim tam iki ay emdi.sonra işe başlayınca emmedi.bende sağmaya başladım.ama sütüm gelmiyor.her sağmamda 10-15cc geliyor.buda beni çok üzüyor.bebeğim 4 aylık.sadece mama yiyor.sizce artık sağmayı bırakayımmı yada ek besinlere başlayayımmı? ne olur yardımcı olursanız sevinirim

aynı durumdayım canım yalnız ben ilk baştan beri sağrak verdim sütüm az olduğu içinde mama takviyesi yaptıkhep.bende işe başladım iki haftadırda sütüm çok azaldı günde en fazla 40 ml bende bırakmayı düşünüyorum artık. dediğin gibi sadece mama yiyor ama napayım elimden gelen bu.zaten yeme sorunumuzda var iştahsız benimki artık yesinde mama anne sütü farketmez diyorum benim eşimde mama ile büyümüş maşallah sağlıklı kendimi böyle teselli etmeyye çalışıyorum

X