Ehliyet sınavı ve stres faktörü

lotuscicegii

🫡
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
1.029
1.828
Selamlar yarın ehliyet sınavım var Allahın izniyle. Bir haftadır eğitim alıyorum eğitmen çok güzel sürdüğümü ve panik yapmazsam kesin geçeceğimi söyledi. Fakat ben nedense stres yaptım. Sanırım bir önceki sınavımda stop edip kaldığım için oldu. Ama o zaman hem yaşım küçüktü hemde çalıştığım kurs iyi değildi birşey öğrenememiştim. Ve tekrar denememiştim. Şimdi aradan 7-8 sene geçti. Araba kullanmak ihtiyaçtan öte mecburiyet oldu. İşe gidip gelmem çocuğu okula götürüp getirmek vs hep eşime bağımlı kalmaktan sıkıldım. Heyecan yapmamam için bana önereceğiniz tavsiyelere ihtiyacım var.

İki gündür mecburiyetten eşimin kardeşinin arabasını kullanıyorum
Haberlere çıkmam yakındır
Arkamdan kornolarla değişik şekilde küfredenlere şahit oluyorum
Artık korno sesinden hangi küfrü ettiğini anlayabılıyorum

Araba gazı freni anında hissediyor takk diye duruyor

Şuan bu taktiklere benim de ihtiyacım var galiba

Korkmayın stres yapmayın onlar yokmuş sınavda değilde tek başınıza gezmedeymişsiniz gibi takılın
Geçenlerden neyiniz eksik
Başarılar diliyorum
Güzel haberi yazarsınız insallah buraya

Ben çok çok stres yaptım 3. De aldım. Her seferinde de stres yüzündendi. En son girdiğimde üyeler biraz rahattı onlar rahatlattılar yüzleri yumuşaktı öyle olunca yumuşadım bende. Neyse hata yapmamak için tavsiyem şu adım adım zihninizde canlandırın nerde sinyal vericem paralel parkta ne yapıcam L parkta ne yapıcam baştan sona bu beni çok rahatlatıyordu güvende hissediyordum

Eğitim aracına bile ediyor hanzolar en azından alıp başlamışsınız pratikleşirsiniz

Hayırlı olsun inşallah yarın bende güzel haber veririm burda. Zihnimde sürekli canlandırma yapıyorum bir haftadır 1.5 saatlik eğitimlerimde hocalarım hep çok iyi dedi. Ne sinyali unuttum ne başka bişeyi. Sadece arada debriajı kaçırıp stop ettim. Onu da son iki derste oturttum kafamda araba carlasada hemen çekip hemen basmıyorum yarını bi atlatsam rahatlıcam

Eğitim aracına bile ediyor hanzolar en azından alıp başlamışsınız pratikleşirsiniz
Uzun zamandır kullanıyorum ama araba değişince bile acemi gibi oluyor insan
O yüzden panik yapmanız normal
Gecersınız ben inanıyorum
Benim de girdiğimde bir bisikletli önümde
Sağa da geçmiyor
Hoca diyor şuna korna çalgeçeceği yok
Korna çaldım diye ters ters bakıyor

İnip dövmediğime şükretsin o stresle

Ben daha çok inip beni döverler diye korkuyorum

Gece uykunuzu alın,sabah hafif bir kahvaltı yapıp gidin sınava,çok aç,çok tok yada sizi rahatsız edecek bir durumunuz olmasın.
Sakin,dikkatli sürün yaparsınız.
Artık istek değil ihtiyaç araba kullanmak.

Gece uykunuzu alın,sabah hafif bir kahvaltı yapıp gidin sınava,çok aç,çok tok yada sizi rahatsız edecek bir durumunuz olmasın.
Sakin,dikkatli sürün yaparsınız.
Artık istek değil ihtiyaç araba kullanmak.
Kesinlikle ihtiyaç mecburiyet hele ki istanbulda eziyet resmen otobüsler. Teşekkür ederim

valla ehliyetimi tam 13 ayda aldım bir kez dosya yaktım ikinciye dosya açtım öyle geçtim demem o ki kaldın diye hayatın bitmicek, girersin olmazsa bi daha girersin hiç dert etme

Bende sınava girdim bana eğitmenim yavaş sür manevralar kolaylaşır dedi. O kadar yavaş gittim ki arkadaki hoca uyuyakaldı sınavı tam dakikasında bitirdim 1 dk geçse kalıyordum yani o derece ama sonuç geçtim yanımdaki hoca biraz hızlansak mı diyor ben 25 den 27 ye çıkıyordum en fazla. Parktan çıkarken yavaş yavaş depriyajı bırakıyordum sadece, neyi bekliyorsun diyor, durun sakin sakin diyordum dönüşte de şu 30 u bi görelim ya falan dediler kırmayıp1 2 dk 30 u gösterdim sonra sınav bitti zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…