Ehliyet sınavı ve stres faktörü

Bende sınava girdim bana eğitmenim yavaş sür manevralar kolaylaşır dedi. O kadar yavaş gittim ki arkadaki hoca uyuyakaldı sınavı tam dakikasında bitirdim 1 dk geçse kalıyordum yani o derece ama sonuç geçtim 😅 :KK70: yanımdaki hoca biraz hızlansak mı diyor ben 25 den 27 ye çıkıyordum en fazla. Parktan çıkarken yavaş yavaş depriyajı bırakıyordum sadece, neyi bekliyorsun diyor, durun sakin sakin diyordum :KK70: dönüşte de şu 30 u bi görelim ya falan dediler kırmayıp1 2 dk 30 u gösterdim sonra sınav bitti zaten.
30 35 arasında kalıyorum genelde zaten üstü yasak ama yarın bende baya temkinli olacağım özellikle kavşaklarda. Ani fren yok muydu? Onda hızlandırıyorlar çünkü

Yokuş kalkış l park geri geri gelme hepsini yaptım paralel parktan çıkarken dubaya değdi kaldım o kadar üzüldüm ki ağlamaktan başıma ağrılar girdi eğitimlerde asla asla yapmıyordum böyle birşeyi çok üzgünüm çok başarısız hissediyorum kendimi

Yokuş kalkış l park geri geri gelme hepsini yaptım paralel parktan çıkarken dubaya değdi kaldım o kadar üzüldüm ki ağlamaktan başıma ağrılar girdi eğitimlerde asla asla yapmıyordum böyle birşeyi çok üzgünüm çok başarısız hissediyorum kendimi
Ben de iki defa kaldım. Eğitimlerde sıkıntısız yapıyordum ve sanırım sebebi de bu oldu. 3. Sınavdan önce hocama özellikle hata yaparsam nasıl döndürürüm vs üzerinde çalıştırmasını söyledim. Hatasız tek seferde yaptırıp çıkarıyorlardi. İlkinde paralel parkta kaldım ben de. Arka teker çizgiye değmemiş 😒 ikincide sinyal vermeyi unuttum. Üçte gectim. Eğitim hayatımda en başarısız olduğum konu ehliyet sınavıydı rezillik. Kendimi kötü hissettim ama yılmayıp geçtim. Siz de yaparsınız rahat olun çaresiz hissedecek bir şey yok.

Ben de iki defa kaldım. Eğitimlerde sıkıntısız yapıyordum ve sanırım sebebi de bu oldu. 3. Sınavdan önce hocama özellikle hata yaparsam nasıl döndürürüm vs üzerinde çalıştırmasını söyledim. Hatasız tek seferde yaptırıp çıkarıyorlardi. İlkinde paralel parkta kaldım ben de. Arka teker çizgiye değmemiş 😒 ikincide sinyal vermeyi unuttum. Üçte gectim. Eğitim hayatımda en başarısız olduğum konu ehliyet sınavıydı rezillik. Kendimi kötü hissettim ama yılmayıp geçtim. Siz de yaparsınız rahat olun çaresiz hissedecek bir şey yok.
Kesinlikle eğitimlerde hatasız yapmak aslında hatanın tam kendisiymiş öğrenmiş oldum acı bir şekilde. Paralel parkta komisyon hocası öne doğru toplayarak ilerletti çıkarkende tam tersi geri gelmeyi unuttum toplayayım derken daha çok batırdım. Derslerde keşke bilerek hata yaptırıp düzelltirseydi şuan geçmiştim. İkinci sınavda belki daha basit bi hatada yapabilirim daha çok strese girip. Birde eğitim gördüğüm araçtan farklı bir araçla girdim debriajı çok yukarda kavrıyordu çok zorlandım stop ettirmeyeyim derken araba bağırdı durdu Allahtan o konuda anlayış gösterdiler ama diğeri affedilecek gibi değildi. Özgüvenim zedelendi

Ben de ilk direksiyon sınavımdan kaldım geçen ay, haftaya ikinciye gireceğim inşallah geçerim. Benim sıkıntı stresten kaynaklıydı aşırı heyecan yaptım ve zortladım yani. Rahat olmak derin nefes almak gerekiyor, gevşek bırakıcaz kendimizi bacım olmuyorsa olmuyor deyip relax olucaz😂 bana da aslansın kaplansın dediler çok iyisin dediler verdiler gazı sınava başlamamla kalmam bir oldu ahah. Kursa gittim tekrar ders almak için, hocalar şoktaydı sen nasıl kaldın, adın her yerdeydi kesin geçer en iyi öğrenci o diye seni yere göğe koyamadılar dedi görevli😂 fazla özgüven ve aşırı stres beni yaktı. Bir de sınava dair gram fikrin yok nasıl olacak sınav nasıl ilerleyecek bir bilinmezlik içinde öyle şapşal şapşal etrafı izliyorsun filan. Bu sefer tecrübeliyiz yapıciizzz😎 inşallah 🤓

Ben de ilk direksiyon sınavımdan kaldım geçen ay, haftaya ikinciye gireceğim inşallah geçerim. Benim sıkıntı stresten kaynaklıydı aşırı heyecan yaptım ve zortladım yani. Rahat olmak derin nefes almak gerekiyor, gevşek bırakıcaz kendimizi bacım olmuyorsa olmuyor deyip relax olucaz😂 bana da aslansın kaplansın dediler çok iyisin dediler verdiler gazı sınava başlamamla kalmam bir oldu ahah. Kursa gittim tekrar ders almak için, hocalar şoktaydı sen nasıl kaldın, adın her yerdeydi kesin geçer en iyi öğrenci o diye seni yere göğe koyamadılar dedi görevli😂 fazla özgüven ve aşırı stres beni yaktı. Bir de sınava dair gram fikrin yok nasıl olacak sınav nasıl ilerleyecek bir bilinmezlik içinde öyle şapşal şapşal etrafı izliyorsun filan. Bu sefer tecrübeliyiz yapıciizzz😎 inşallah 🤓
Benimkilerde öyleydi geçmeyi en çok hakeden öğrencilerimdensin, çok iyi sürüyorsun güvende hissediyorum zart zurt derken tam zurtladım 😁 ay güldüğüme bakma öyle bir duvara toslamış hissediyorum ki anlatamam. Bir hafta boyuncaki eğitimde herşey iyi olunca sınav anında tam gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi oldum. Allah var adamlar yapabileceği kadar yardım ettiler ama gidipte paralel parktan çıkamayacağımı hiç düşünmemiştim. Epey koydu bana. Umarım bu durum diğerinde daha çok korkmama neden olmaz

X