eğer aileniz izin vermezse sevdiğinizle evlenmeyi göze alır mısınız

vay be...cesarete bak...ben de göze aldım ..ikna ettim..her ne kadar gönülsüz olsa da..ama çok zor günlerim oldu...sabrım sayesinde şimdi iyiyim..allah mutluluğunu daim etsin canım...

haklısın canım...anlaşamayn bir sürü insan var...aile bence de çok önemli...hataların bedeli ağır ödeniyor...

ailem benden çok absürd bir şey istemedikten sonra hiç kimse için onları karşıma almam...:1closedeyes:

karsi cikma sebepleri ønemli tabi..

bana hic kiyamayan annem babam hayatimin geri kalaninida bana kiyamayan gercekten hep sevecek bir insanla gecirmemi ister.

askimla tanistirinca babami gercekten icine sinmeseydi bir dusunurdum galiba, ølcer tartardim, karsima alamazdim ailemi kolay kolay. 20yillik babam sonucta o benim

kesinlikle katılıyorum canım...sevince hiç bir şeyi gözümüz görmüyor...başa gelen bilir..

Üç yıllık seviğimden ayrılmak istemiyorum.benim de ailem izin vermiyor.ben 4 yıllık o iki yıllık üniversite mezunu diye.2 yıl çabaladım.nafile izin vermiyorlar.eğitimi maddiyatı öne sürüyorlar bir de onun ailesi kapalı benimkiler açık ama bu konuda asla bir sorun olmaz biliyorum.onu çok ama çok seviyorum.birbirimize aşığız ve üstelik o benim kocam diyerek birlikte de oldum.beni istemeye geldiler.babam verdi sonra vazgeçti.ne yapcam ben ya.başkasıyla da evlenemem ki.bir akıl verin.ailemle aşkım arasında kaldım.

anlamadığım bir şey var: sen evlenmeyi birlikte olduğunuz için mi yoksa körkötük aşık olduğunuz için mi istiyorsun?

Ben ona ilk gördüğüm andan itibaren aşığım.Ama birlikte olmamızın da etkisi yok değil tabi.

Nacizane fikirlerim;
1- Eğer ailen sırf eğitim durumundan dolayı onay vermiyorsa ortada adaletsizlik var. éAdam olmak" üniversite bitirmekle olmuyor bu devirde çünkü. Kaldı ki senin sevgilin 2 yıllık okumuş. Bu koşulda aşkının arkasında durmalı ve savaşmalısın. Kimseyi kırmadan bunu yapmalısın. Sabretmelisin.
2- Açık olma kapalı olma mevzusu derin mevzu. Çok fazla girmek istemem. Ama bu ilerisi için sorun oluşturabilir. (kesin sorun olur demiyorum) Sizin ikili ilişkinizde de olabilir sorun, aileleriniz arasında da. Ama sonuçta kötü etkilenirsiniz bundan. Bu nokta hassas iyi düşün.
3- Birlikte olmana bir şey diyemem. Birbirini seven iki insanın bunu yaşaması için illaki bir deftere imza atıp, "tamam artık kanunlar çervesinde sevişme izni aldınız" denilmesine gerek yok. Önemli olan pişman olmamak. Sen sanki biraz pişman gibisin? Evleneceksen %100 aşık olduğun için evlenmelisin. Yoksa "aman zarım gitti, ben onun oldum, evlenmeliyim" düşüncesiyle mutlu olunmaz. Eğer, ileriyi düşünüp "kız değilim gelecekte yeni biri çıkarsa karşıma ne derim? Öğrendiğinde beni istemezse?" şeklinde endişe ediyorsan bunu da sil aklından. Unutma, bir adam seni sırf bu yüzden istemezse, o zaten sana körkötük aşık değildir, haketmiyordur seni. Bir zar mı aşka mani olacak? Yumurtada da zar var.

Kıssadan hisse: Sana bu evliliği isteten şey aşk ise durma, savaş! Yok yaşadığın cinsel deneyim ise, bir dur düşün. Önce buna karar ver
a.s.

Ah keşke onu sevmemiş olsaydım.Onu çok seviyorum.Hala aşığım.O da beni çok seviyor.Bırakamıyor da.Ama ailesi de ona baskı yapıyor.Ya evlen ya ayrıl.Diye gururunu çok kırdı ailem onun.Seviyorum:Evlenirsem bu yüzden aşık olduğum için evlenicem.Diğer konu önemsiz demiyorum.Ama sevmemiş olsaydım kesinlikle evlenmezdim böyle bir durum yaşadım diye kesinlikle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…