eğer aileniz izin vermezse sevdiğinizle evlenmeyi göze alır mısınız

EVET MANTIKLI DÜŞÜNMEK LAZIM...AİLEMİZ EN İYİSİNİ BİLİYOR..HAKLISINIZ...BEN ZATEN BİR ŞEKİLDE İKNA ETTİM VE EVLENDİM...KAVGA -DÖĞÜŞ SÜRDÜRÜYORUM...

sebeplere bağlı.
biz kendi isteğimizle evlendik. ailelere kalsa ayrılmamız gerekirdi.
eşimin ailesi beni istemedi, çünkü onların memleketinden değildim. bir de atanmış bir öğretmen değildim.-tatlicadiarzu-
benim ailem başta sorun çıkarmadı, eşimi de çok seviyorlardı. ama kayınvalidemi tanıdıktan sonra benim mutlu olmayacağımı düşünerek hep iyi düşün dediler,kararı bana bıraktılar.
sonuç olarak ; başlarda ailevi sorunları çok yaşasam da şu an herşeyi yoluna koyduk çok şükür ..
eskiden pişman olduğum günler oluyordu, son zamanlarda iyi ki evlenmişiz diyorum.

Allah herkesin ailesin huzur versin.:Saruboceq:

kesinlikle..insanın bir güvendiği olmalı bence de...

benimde problemlerim oldu, herkes kendi psikolojik sorunlarını bize yüklediler ama sonunda bizim dediğimiz oldu çok şükür şimdi iyiyiz.
allah senin de yardımcın olsun

sağolasın canım...sende benim gibi sorun yaşamışsın...benim çok sorunlarım olduuuuuuuu
konuşmak kolay...başa gelmeyince anlayamazlarrr..Çok üzgünüm çoook

asla...
hayatımdaki en önemli varlık ailemdir...
babam diyorsa ( ki hiç aldanmaz insan konusunda) kesin bir bildiği vardır...
boşuna mı demişler ana gibi yar, baba gibi diyar olmaz...

evet anne babalar daha tecrübeli bu konudaaa...kesinlikle doğru...

ailem sevdiğimle evlenmeme karşı çıkıyor
izin vermiyorlar
ben de onlar istemiyorlar diye sevdiğimle evlenemiyorum
çok kötüyüm ikna da olmuyorlar
sevdiğim adamdan başkasını görmüyor gözlerim
onu çooook seviyorum

başta ailem istemedi,2sene mücadele verdim.iki taraftanda vazgeçmedim,oturup adam gibi konuştum ve 1senedir herşey o kadar yolundaki aile konusunda ailedende sevgilidende vazgeçmeden bi orta yol herzaman bulunur.tabi ailenin vicdanı olması lazımklava:

canım sen nasıl başardın bunu
ben babama anneme bişi olacak
yüreklerine inecek diye korkuyorum
pek ikna olmuyorlar
tiyoların neler
ya da önerilerin
aşkımla ben çok yıprandık ya

en güz<eli ikna etmek tabiki...anlayişli ailen olmali ama...

evet mücadele etmek çok önemli ama mücadeleye de değmeli...

Bende sözlüyüm şimdi
babamda dünürlerini sevmedi başta istemedi ben hiçç olsun diye israr etmemdim babama dedimki ben kimseye söz falan vermedin olursa senin sözünle olur annem çok istiyordu bu beraberliği
neticede sözlüyüm ama babam hala sevmiyo onlari ben aradami kalirim ne olur bilemem
ailemi hiç bişeye değişmem çok önemliler hele babammm asla
allah bana onlarin acisini göstermesin

anne-baba sözü dinlemiyorsun ama sonunda onlarin dedikleri çikinca insan utaniyor...dönemiyor geri...hayirlisi canim...

bence de...aileler mantikla hareket ediyorlar...ama gençler duygulariyla hareket ettiği için genelde yanliş yapiyorlar ve sonunda aileler hakli çikiyor...biz de durum aynen öyle oldu canim...

bence de...aileler mantikla hareket ediyorlar...ama gençler duygulariyla hareket ettiği için genelde yanliş yapiyorlar ve sonunda aileler hakli çikiyor...biz de durum aynen öyle oldu canim...

kaderim48, ailem haklı çıktı diyorsun yani
ben ailemi dinlesem mi dinlemesem mi diye düşünüyorum
sevdiğimi de bırakmak istemiyorum
ilerde ya pişman olrsam keşke ailemi dinleseydim dersem ya
ya da ilerde keşke ailemi dinlemeseydim aşkımı bırakmasaydım dersem ya
ay çok kötüyüm senağlama

kesinlikle ikna etmeye çalışmalıyız...neden istemediklerini anlamaya çalışmalıyız..

bence de canim çek haklisin...

yaşım daha küçük ama eğer değecek birisyse neden olmasın .haa göze aldım diye kaçacak değilim ama sevdiğim için herşeye katlanırdım.ondan vazgeçmezdim.

Asla evlenmem ailemi ikna ederim gerekirse yillarca beklerim ama onlarin rizasi olmadan nikah defterine imza atmam sevdiğimdende ayrilmam sabir herşey sabretmeyi bilmekte kaliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…