EFT ile Kırgınlıklarınızdan Kurtulun

_MedceziR_

«DirenTürkiye»
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2010
16.931
12.191
KIRGINLIK İÇİN EFT
Karate Vuruş noktası
Onun beni kırdığı ve üzdüğü için ona öfkeli olmama rağmen kendimi olduğum gibi kabul ediyorum, onun beni gerçekten kırdığını kabul ediyorum. Olanları kabul etmek istemememe ve olmamış gibi davranmama rağmen, şimdi bunları ifade etmeyi seçiyorum. Bu konuda kendimi tükenmiş, çaresiz, üzgün, kızgın hissetmeme rağmen, kendimi ve bu duygumu olduğu gibi kabul ediyor, seviyor ve affediyorum.

Göz içi: Olanlardan ötürü çok kırıldım.
Göz dışı: Bu güne kadar hiçbir şey olmamış gibi davrandım.
Gözaltı: Oysa ki bundan ötürü çok kırgınım, kızgın ve üzgünüm.
Burun: Onu affetmemin beklendiğini düşündüm.
Çene: Ama buna hazır değildim.
Köprücük kemiği: Hala kendimi çok kırgın ve üzgün hissediyorum.
Kol altı: Olanlardan ötürü kendimi çok kırgın hissediyorum.
Baş: Kırgınlığımı, kızgınlığımı ve üzgünlüğümü kabul etmeye ihtiyacım var.

Göz içi: Çok kırıldım ve bunun üstesinden gelemedim.
Göz dışı: Bugüne kadar kırılmamak için uğraşıp durdum. Hiçbir şey olmamış gibi davrandım.
Gözaltı: Bunu şimdi yüksek sesle söylemek kendimi çok iyi hissettiriyor.
Burun: Gerçek şu ki, bu kırgınlığımın ve kızgınlığımın üstesinden hiçbir zaman gelemedim.
Çene: Bu gerçeği kabul etmek şimdi kendimi çok iyi hissettiriyor.
Köprücük kemiği: Bunu sonunda, yüksek sesle söyleyebiliyorum.
Kol altı: Bunu serbest bırakmaya hazırım.
Baş: Bu kadar yıl sonra, bu kırgınlığımı ve kızgınlığımı bırakmanın tam zamanı.

Kırgınlığınız bitene kadar devam edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
şimdi kafamı karıştıran biyeri soracağım mesela bunu uyguladık :) evet etkili oluyor... bu tamamen ortadan kalkmış mı oluyor

çünkü bende başka bi zamanda o kırgınlığı hatırlamış oluyorum..acaba bi yerde eksikmi yapıyorum diyorum

şimdi kafamı karıştıran biyeri soracağım mesela bunu uyguladık :) evet etkili oluyor... bu tamamen ortadan kalkmış mı oluyor

çünkü bende başka bi zamanda o kırgınlığı hatırlamış oluyorum..acaba bi yerde eksikmi yapıyorum diyorum

Ayşeye kırıldın ve bununla ilgili çalışma yaptın..Eğer başka gün yalan söylediğini tekrar hatırlıyor ve bunu serbest bırakamıyorsan, tekrar eft yapmalısın canım..
Ne kadar sürerse sürsün, o kırgınlık bitene kadar yapabilirsin..
İlla aynı gün bitecek diye bir kural yok..

Yalnız şöyle bir ayrıntı var; muhtemelen başka gün hatırlamanın ve duygularını serbest bırakamamanın sebebi bu..EFT tekil sorunları ortadan kaldırır. Atıyorum, ayşe sana yalan söyledi..Ayşe seni kullandı..Ayşe sana hakaret etti..Ayşe sana kendini çok değersizmiş gibi hissetti v.s..diye gider..
Tüm bunlara genel olarak eft yaparsan, sorunların çözümünü zorlaştırırsın ve işin içinden çıkamazsın..
Ama tek tek ele alıp, bunlara eft çalışması uygularsan, çok daha kısa sürede tüm sorunları ortadan kaldırır ve ayşeyi her konuda affedersin.

Bir de böyle dene..Önce yalanla başla..nötrlenene kadar devam et..Sonra hakaret, ondan sonra diğerleri..Bir duygun nötrlenmeden diğerine geçme..

Bunlarla ilgili eft yaparken, aralarda daha farklı duygular çıkarsa (öfke-kızgınlık-acıma gibi), onları da nötrlemek için kısa eftler yapabilirsin..

aaa evett haklısın :) teşekkür ederim bende niye durup durup öfkeleniyorum bir anda gitmedi diyorum çünkü tek bir şeyine öfkelenmedim ki başka şeylerde vardı teşekkürr ederimm

birde göz içi yazılmış ya o kaşın birazcık üstü değilmiydi?
,birde bişey daha sormak istiyorum Ho'oponopono yu siz bu eftnin hemen arkasından mı yapıyorsunuz :):) bugün eft ile ilgili en kötüyü düşünme bir farklı versiyonu yaptımm hahaha sonunda kendimi çok iyi hissettim :)

mesela : elin kenarına vururken: aşk acısı çekiyorum kalp acısı çekiyorum bütün bunlarla kendimi kabul ediyor ve seviyorum :)
kaş üstü: aşk acısı çekiyorum ben kaybettim
göz kenarı:kaybedenlerden oldum ben değersizim
göz altı: ne zaman sevildim ki zaten kimse beni sevmedi

gibi gibi devam ediyor ayy sonra rahatladım ama :):)

Göz içi-kaş ortası evet canım...

Ho'opono pono yu ben genelde eft ile beraber uyguluyorum..2. turun olumlama cümlelerine serpiştiriyorum..Onunla ilgili örnekler hazırlayıp burada paylaşayım akşama..

Bahsettiğin konu; eft nin en etkili olduğu durumdur..Ben genelde hep bu şekilde uygularım kendime..
1. turda olumsuz duyguları ve bilinç altımdaki negatiflikleri ortaya çıkarır, 2. turda tıplamayla bunları yok ederim..2-3 turda da bu olumsuzlukları çıkabilirsin..en son turda yok edersin bunlar..İlla 1 tur olacak diye bir şey yok..
Bu yöntem çok ama çok etkilidir.

anladım şimdi ilk bilinç altındaki kötü düşüncelerimizi ortaya çıkarıyoruz sonra olumlamaları ekliyoruz ikinci turda öylemi ben onu yapmadım direk söylediğimi yaptım ve bıraktım :) çok mantıklı senn söylediğin

ho'oponopono ile ilgili olanıda bekliyorum meraklaaa :):) çoooooooooookkkkkkkkkk teşekkürlerr...

evet kızlar, çok etkili oluyor. ben üniv.deyken,yaklaşık 8-9 sene önce kuaförde bir dergide görmüştüm bu eft denen şeyi. o aralar çok kötüydüm ve denedim. her akşam yaptım, çok işime yaradı ve o zamanlar o kadar kötü şeyler yaşamıştım ev arkadaşlarımla ve okuldan 1-2 kızla, bu eft sayesinde atlattım(çok da dua edip, rabbime sığındım bu arada, eft yan olarak kullandım)

selam..bende 2 yıl kadar NLP ile uğraştım yoga yaptım.. EFT yi de duymuştum..cahilliğimi mazur görün de uygulamayı nasıl yapıyoruz..göz içi deyince yada dışı kol altı vs. ne yapmam gerekiyor? olumlama cümleleri ok onu anladım da hareket olarak ta bişey yapmak gereklimi?

not: başka bir yazınızı okudum ok cevap yazmanıza gerek yok..teşekkürler..sevgiler..

Son düzenleme:
anladım şimdi ilk bilinç altındaki kötü düşüncelerimizi ortaya çıkarıyoruz sonra olumlamaları ekliyoruz ikinci turda öylemi ben onu yapmadım direk söylediğimi yaptım ve bıraktım :) çok mantıklı senn söylediğin

ho'oponopono ile ilgili olanıda bekliyorum meraklaaa :):) çoooooooooookkkkkkkkkk teşekkürlerr...

Nötrlenene kadar o şekilde de yapabilirsin..Nötrlemeye yakın, yeni duyguları yerleştirmeyi tercih ediyorum ben canım..
Senin örnekten gidelim mesela, hem aşk acısı için bir örnek yaratmış oluruz;

setup cümlesi: Bu aşk acısına rağmen, kendimi olduğum gibi derinden ve içtenlikle kabul ediyor, onaylıyor ve seviyorum..(duygu genişletilebilir, en az 3 kez tekrarlanması önerilir)

1. tur---> bilinç altındaki negatif duyguların ortaya çıkarılması:

kaş üstü: bu aşk acısı
göz kenarı: bu kalp ağrısı
göz altı: ben kaybedenlerdenim
burun: aşk acısı çekiyorum ve ben kaybettim[/COLOR]
çene:kaybedenlerden oldum ve ben değersizim[/COLOR]
göğüs: ne zaman sevildim ki zaten, kimse beni sevmedi
kol altı: ben hiç bir zaman sevilmeyeceğim
baş: çünkü bunu haketmiyorum

2. tur---> yeni duyguyu yerleştirme

kaş üstü: aşk acısı çekmeme rağmen, duygusal takıntılarımın ve engellerimin üzerine çalışıyorum ve bunlardan tamamen kurtulmayı seçiyorum
göz kenarı: kalbimin bu kadar ağrımasına rağmen, tamamen iyileşmeyi seçiyorum
göz altı: kaybettiğimi düşünsem de, olumsuz tüm duygularımdan arınmayı seçiyorum ve bunun şuan gerçekleştiğini hissediyorum
burun: kendimi değersiz ve yetersiz hissetsem de, değerimi kalbimin içine çekmeyi ve içimdeki değeri kabul etmeyi seçiyorum
çene: hayatın bana getirdiği yenilikleri sevgiyle kabul ediyor ve güvende olduğumu hissediyorum
göğüs: gerçek ve doğru aşka kalbimi tüm derinliğimle açmayı tercih ediyorum
kol altı: mutluluk, aşk, huzur ve güven içimde..
Baş: çünkü ben her şeyimle bunu hakedenlerdenim...

Ho'oponopono ile eftyi bir arada kullanmaya da rahatsızlıklar üzerinden bir örnek vereyim..

Mide bulantısı mesela (sık sık başıma gelir),

Mide bulantısı, olumsuz bir fikri ya da düşünceyi reddetme..

setup: Bu mide bulantıma rağmen, kendimi olduğum gibi kabul ediyor, onaylıyor ve seviyorum
Devamlı bu bulantıyı hissetmeme rağmen, kendimi tüm derinliğimle kabul ediyor ve onaylıyorum
Bundan sonra ki süreçte, mükemmel sağlıklı bir bedenimin olmasını seçiyorum

1. turda tüm noktaları "bu mide bulantısı" ya da "mide bulantım" diyerek tıplıyoruz..mümkünse uzun yolu tercih edelim..

2 turda ise olumlamamızı yapıyoruz;

kaş üstü: yenilikleri kolayca sindiriyor ve rahatça özümsüyorum
göz kenarı: tamamen güvendeyim
göz altı: yaşam sürecinin bana daima iyilik ve güzellik getireceğine inanıyorum
burun: hayat benimle uyum ve anlaşma içinde
çene: her gün ve her an, yaşamın bana getirdiği yenilikleri özümsüyorum
göğüs: kendimle barış içindeyim
kol altı: kendimi seviyor, beğeniyor ve affediyorum
baş: benimle anlaşma içinde olan evrene ve kendime teşekkür ediyorum..

2. tur ho'oponopono'nun alışılagelmiş kalıplarından farklı gibi görünse de, bu da bir nevi hopo tekniğidir..

evet kızlar, çok etkili oluyor. ben üniv.deyken,yaklaşık 8-9 sene önce kuaförde bir dergide görmüştüm bu eft denen şeyi. o aralar çok kötüydüm ve denedim. her akşam yaptım, çok işime yaradı ve o zamanlar o kadar kötü şeyler yaşamıştım ev arkadaşlarımla ve okuldan 1-2 kızla, bu eft sayesinde atlattım(çok da dua edip, rabbime sığındım bu arada, eft yan olarak kullandım)

Elbette, zaten kişisel gelişim tekniklerine bu şekilde bakılmalı :)

selam..bende 2 yıl kadar NLP ile uğraştım yoga yaptım.. EFT yi de duymuştum..cahilliğimi mazur görün de uygulamayı nasıl yapıyoruz..göz içi deyince yada dışı kol altı vs. ne yapmam gerekiyor? olumlama cümleleri ok onu anladım da hareket olarak ta bişey yapmak gereklimi?

not: başka bir yazınızı okudum ok cevap yazmanıza gerek yok..teşekkürler..sevgiler..

İnternette bununla ilgili bir çok yazıya daha ulaşabilirsin canım..
Ayrıca mürüvet muratın kitabını da öneririm..açıklayıcı ve anlaşılır bir kitaptır..

ayyyy sana çokkk teşekkür ediyorum hopoyla birleştirilmişi çok etkili olacaktır eminim çok teşekkürler çoooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:KK54:

yaptım ayyy çok güzel harika oldumm yaa :):) çokk teşekkür ederim ben biliyorum eft'yi ama cümleleri kuramıyordum bi türlü :):) ve hopoyla birleştiremedim :):)

çok dua edeceğim sana çok teşekkürler :)

ayyyy sana çokkk teşekkür ediyorum hopoyla birleştirilmişi çok etkili olacaktır eminim çok teşekkürler çoooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:KK54:

yaptım ayyy çok güzel harika oldumm yaa :):) çokk teşekkür ederim ben biliyorum eft'yi ama cümleleri kuramıyordum bi türlü :):) ve hopoyla birleştiremedim :):)

çok dua edeceğim sana çok teşekkürler :)

Canım benim ne demek, rica ederim:KK16:
Cümle kurma zamanla gelişiyor insanda...
İstediğin eft olursa yine yardımcı olurum cümle kurmanda..:KK16:

Bu aşk acısı için yaptığımız çalışma iyi bir örnek oldu aslında, biraz daha geliştirip ve düzenleyip konu olarak mı açsak?:44:

Ya da istenen eft uygulamaları diye bir konu mu açsam :KK1:

Mrhb eft ile ilgili paylasimlarina bakarken sizin paylaşiminizi gördüm.eft hakkında bilginiz varsa bana yardimci olabilir misiniz rica etsem

Tüm negatif duyguların nedeni, enerji sistemindeki düzensizliklerdir. İdeal durumda enerjinin başlangıç noktasından bitiş noktasına doğru akması gerekir. Enerji vücudumuzdan pürüzsüz aktığı sürece bir sorun yoktur. EFT tekniği ile bazı akupunktur noktalarına vurarak bloke olan enerjiyi harekete geçiririz. EFT, vücuttaki enerjinin hareket ettirilmesi temeline dayanır.

türkçesi duygusal özgürleşme tekniğidir üstteki tablodaki çakra enerji geçiş noktalarına 6-7 kez parmak uçlarıyla vuruşlar yapılan ve olumlama cümleleri kullanılan bir tekniktir

tabloda yer almayan karate noktası denilen elin yan kısmı ve elin üst kısmı serçe parmakla yüzük parmak arasına denk gelen yerde eklenerek yapmak daha faydalıdır

X