Eczacılığı bırakmak

Hipopotamusss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2018
5
1
26
Merhabalar öncelikle bu benim burada açtığım ilk konu. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.
Ben 2016da sınava girdiğimde ilk yılımdı ygsde 82k lysde 42k gibi bir sıralamam vardı. İlk yılımda çok fazla hatalar yaptım geometriye önem vermemek gibi. Ve mezuna kalmaya karar verdim. Mezun yılımda da geometriye çok önem vermedim bazı şeylere eksik çalıştım ama ilk yılıma göre daha iyiydi sonucum. Ygsde 22k lysde 23k sıralamam vardı. Mezuna kalırken diş hekimliği isteyerek kalmıştım. Lakin tüm doğudaki dişleri yazmama rağmen gelmedi. 3. Yıla kalmayı göze alamadığımdan Hacettepe eczacılığı yazdım çevre ailemin baskısının da rolü büyük. Hiç aklımda yoktu bu bölüm ama belki severim diyerek yazdım. Şuan derslerden hiç memnun değilim lablar ilgimi çekmiyor bu kadar ağır kimya görmek istemiyorum. Liseden beri biyolojiyi çok severdim en önem verdiğim dersti. Bu bölüme gelince hayal kırıklığına uğradım açıkçası. İlerde kendimi bu meslekte göremiyorum evet alanı geniş ama ben bunu istemediğimi farkettim. Şuan kaydımı dondurup tekrar hazırlanmayı düşünüyorum tıp ya da diş için. Ama cesaret edemiyorum yıl kaybı, ya olmazsa tekrar diye. Aklım çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum benim durumumda olan varsa ve yorum yaparsa çok sevinirim.98liyim bu arada

Son düzenleme:
26 yasinda tekrar universiteye baslamistim. Hic birsey icin gec degil inan. Hele ki sevdigin isi yaparken kendini gelistirme ihtiyaci duyuyorsun. Kaybedecegin birsey olmaz kazanacagin cok sey var. En basiti icinde ukte kalmayacak keşke demeyeceksin.

Gir tekrar sınava, denemelisin bence. Daha çok gençsin. Ben 31 yaşındayım, çocuk biraz daha büyüyünce bir bölüm daha mı okusam diye düşünüyorum.

O cesareti kendinde görüyorsan , kendine güveniyorsan neden olmasın ...İnsan sevdiği , mutlu olacağı işi yapmalıdır ..sınavında başarılar dilerim...!!

Ya çok teşekkür ederim sen ne okuyordun şuan ne okuyorsun? Ailem biraz karşı benim bu isteğime ben bu bölümde mutlu olacağımı hissetmiyorum ama en ufak bi heyecan yok içimde

Gir tekrar sınava, denemelisin bence. Daha çok gençsin. Ben 31 yaşındayım, çocuk biraz daha büyüyünce bir bölüm daha mı okusam diye düşünüyorum.
Okulumu dondurmadan sınava girmem biraz zor olacak okulumu dondurup başlamam lazım. Tatile kadar iyice düşünüp karara varmam gerek. Sizi de takdir ediyorum bu arada

Okulumu dondurmadan sınava girmem biraz zor olacak okulumu dondurup başlamam lazım. Tatile kadar iyice düşünüp karara varmam gerek. Sizi de takdir ediyorum bu arada
Olsun dondurun, sınavdan istediğiniz sonucu alamazsanız o bir kenarda durmuş olur. Ama inşallah başarırsınız, gönlünüzden geçen olur.

Ya çok teşekkür ederim sen ne okuyordun şuan ne okuyorsun? Ailem biraz karşı benim bu isteğime ben bu bölümde mutlu olacağımı hissetmiyorum ama en ufak bi heyecan yok içimde
Cilk bakimi diye tirt bi bolum bitirdim. Keske bitirmeseydim yilim calindi resmen. Ilk ve acil yardim mezunuyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…