Ebru'nun kilo verirken hayatını düzene sokma çabası

Tam 50’li rakamlara inecekken 66 olmana şaşırdım. Sırayla okuyordum mesajları :) neden hemen geri aldın bunun sebebini öğrenmek isterim kilo verme sürecinde olduğum için.
Mesajların tarihlerine bakarsan eğer iki mesaj arası tarihler çok uzun. Kilo almamın en büyük nedeni fast food tarzı beslenmem oluyor. Normalde yememem gereken yiyecekleri yiyorum. Bir de akşam geç saate kalıyor yemeklerim onun etkiside büyük. Ayrıca iş yerimde önemli. Eğer aktif hareket ettiğim bir yerdeysem kilo veriyorum ama masa başı çalıştığımda maalesef beslenmeme dikkatte etsem kilo aldığım oluyor. Yani sağlıklı beslenmeyi bıraktığım zaman geri geliyor kilolar maalesef.

Aman allahım keşke o güncel kiloma yeniden dönebilsem diyeceğim de üzerinden neredeyse 1,5 sene geçmiş ve ben maalesef bu sabah tartıda 73 kiloyu gördüm. Yaklaşık bir yıldır da ne iniyorum ne çıkıyorum şaka gibi resmen. Ama artık biliyorum ki eski güzel günlerime dönmem lazım. O yüzden buraya daha fazla zaman ayırmalıyım. Akşama toplu menü yazmadan gün içindekilerini buraya yazayım. Yoksa unutuyorum.

Kahvaltı (08:00)
1 dilim çavdar ekmeği
5-6 tane yeşil zeytin

09:30
Çeyrek poğaça

Öğle (12:00)
1 servis kaşığı sulu köfte
1 servis kaşığı salçalı makarna
1 servis kaşığı haydari

chentiq gelsene böyle

Kaptanım fotoğraflarını göreyim diye kaç sayfa geri yaptım:) hadi bak sen de gaza gel o hallerin çok güzelmiş. Kilo insanın yaşını ne denli değiştiriyor canlı örneği işte. Kilolar gittikçe her şeyiyle dinçleşiyor insan

Farkındayım canım zaten o yüzden buradayım. Artık hep birlikte başaracağız yeniden

Kaptanımmm sen ne yapmışsın öyle ne güzel olmuşsun.Senin bu halini görünce ben bile acayip gaza geldim.Sende yeniden gaza gelip bu işi bitirmelisin.

Vay canına kaptanım zaman hızlı akıp gidiyor, o zamanlar ben de yine buralardaydim, doğum sonrası kilo vermeye çalışıyordum. O ara nasil motive olup vermişsin, tipli benim bu sene 61 görmem gibi. Zannettim ki 5li rakamlar artık çok yakın, sonra rehavet düzensizlik vs. Hele fotoğraflardan yağ yaktığın nasil farkediliyor, çok gaza geldim yeniden yapabilirsin, takim olarak 2021 e fit girelim haydi, yetti gari bir ileri iki geri.

Süpersin canım, sen istersen yine yapabilirsin, bunu biliyorsun
Ben bu ara o kadar yoğunum ki kendime hiç vaktim yok, buraya da çok uğrayamıyorum
Benim canlı dersler, 2 çocuğun canlı ders ve ödevleri, bi de küçük kıza koştur, dağıldım iyice
Nasıl sabah oluyor, nasıl akşam oluyor anlayamıyorum

Aynen öyle canım. Şimdi imkansızmış gibi geliyor ama bunu ben başardım diyorum kendi kendime. Üzerimizdeki rehaveti atmamız lazım hep birlikte.

Selam kendim ben geldim

Yıl 2022, yer hâlâ Kırakkale. Mutlu harika bir sabahtan bildiriyorum. BAŞARDIM

Günaydın, uykum kaçınca her şeyi sıradan okudum :) fotoğraflar çok iyiydi. Çok tebrik ederim sizi. Azıcık ileri geri dönemler olsa da aslında kendinin peşini bırakmaması da çok önemli. Mutlu sabahlarınız eksilmesin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…