Düzenli Evimiz & Hayatımız

Okudum çok şükür vesile oldun Allah razı olsun
Mutfak maddeleride süper sabahtan beri çok yoruldum 3 e kadar dinlenecem sonra kalkıp ucundan başlarım
Amin sağol sendende💜 hayırlı işlere vesile olmayı nasip etsin Rabbim hep,nefsime uydurmasın

Ya o zamanlar çok girmeye çalıştım ama e postayı hatirlamayinca giriş yapamadım. Ara ara yine okuyordum. Baban vefat ettiğinde çok üzüldüm çok dua ettim. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah 🤲
Sonra pandemiden dolayı çocuklara hem kendim bakıp hemde okula yetişmeye çalışınca buralara tamamen bakamaz oldum. Hepinizi özledim ama🙈🙈
Nego Nego kadınlar kulubune sırf bu grup için tekrar üye olmuştum ama anladığım kadarıyla tekrar gelmemi istemiyorsunuz canınız sağolsun. Sizi tanımak güzeldi. Hakkınızı helal edin ❤️

Nego Nego kadınlar kulubune sırf bu grup için tekrar üye olmuştum ama anladığım kadarıyla tekrar gelmemi istemiyorsunuz canınız sağolsun. Sizi tanımak güzeldi. Hakkınızı helal edin ❤️
İstememekle hiçbir alakası yok.Birdenbire kaybolup bizi bu kadar merakta bırakırken de düşünseydin keşke bizleri.Bizlere değer verseydin merak ettiler haber vereyim,iyi olduğumu söyleyeyim derdin.Aklımıza neler geldi ve sen okuduğun halde yazmamışsın,asıl şaşırtan bu oldu.Şifre unutana yönetim yardım ediyor,hadi onu denemek istemedin o zaman şimdi yaptığım gibi yeni üyelik alabilirdin.
Sitemlerimde haksız olduğumu düşünmüyorum.:/

Allah akıl fikir versin.saçımı nemleyip diş fırçasına dolayıp fönle bukle bukle yaptım.işsizlik böle bişey:KK70:
Dış fırçasını dış macunu diye anlayıp bir şok geçirdim :KK70: ama benim saçım az olsa bile dayanamam heralde çıldırırım onun yerine çorapla yapsana şimdi çok meşhur

İstememekle hiçbir alakası yok.Birdenbire kaybolup bizi bu kadar merakta bırakırken de düşünseydin keşke bizleri.Bizlere değer verseydin merak ettiler haber vereyim,iyi olduğumu söyleyeyim derdin.Aklımıza neler geldi ve sen okuduğun halde yazmamışsın,asıl şaşırtan bu oldu.Şifre unutana yönetim yardım ediyor,hadi onu denemek istemedin o zaman şimdi yaptığım gibi yeni üyelik alabilirdin.
Sitemlerimde haksız olduğumu düşünmüyorum.:/
Mesajları ara ara okuyordum ama dışardan okuyunca takip etmek zor oluyordu. Her mesaji okuyamadım maalesef. O yüzden beni merak ettiginiz hiç bir mesaja denk gelmedim.Hatta listede adımı göremeyince beni çoktan unutmuşlar zaten diye düşünmüştüm.

images

Odak noktası mutfak bu haftanın temizlik noktası.Pazar gününe kadar bitecek.Maddeleri herkes kaydetsin telefonuna,bittikten sonra yanlarına tik atıp sayfada paylaşılacak.
Belimize,elimize,boynumuza,kolumuza kuvvet.Çiçek gibi olsun evimiz:KK68::KK37:

Mutfak:

⭐Dolaplar iç dış silinip düzenlenecek
⭐Beyaz eşyalar çekilecek(buzdolabı, fırın, dondurucu, bulaşık makinesi varsa çamaşır makinesi) altları ve kendileri dıştan silinecek
⭐Buzdolabı içi temizlenecek
⭐Fırın içi temizlenecek
⭐Aspiratör, davlumbaz temizlenecek
⭐Ocak ayrıntılı temizlenecek
⭐Bulaşık makinesi iç temizliği yapılacak
⭐Duvarda fayans varsa silinecek
⭐Kullanılmayan eşyalar elden çıkarılacak
⭐Kiler dolabı düzenlenecek
⭐Mutfakta kanepe varsa içi düzenlenecek
⭐Cam, balkon kapısı silinecek
⭐Perdeleri yıkanacak
⭐Masa ve sandalyeleri silinecek
⭐Halısı lekeliyse silinecek
⭐Avize varsa silinecek
⭐Mutfak dolabının en üstü unutulmayacak
⭐Kapısı silinecek
⭐Baharatlıkları unutmuyoruz
⭐Yeri mutlaka elle silinecek
⭐Duvarı gerekiyorsa silinecek

@samdan
@terliksuu
Bonus Bonus
@Aktif Lora
@musluk suyu
@pawlover
M merve_eymen
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik
@Feslegen Kokulu Nane
Ataayemi zeynepyu Ataayemi zeynepyu
@mavidelisiii
UcanSupurge UcanSupurge
@malipina
@morkagit
@- Ayla
@Limonsuzzcay
@nnnadal
@Coolpeople
@Birtekefem
@Brokilo
@Anka

Okumak isteyenler için günün Esmasını da yazıcam artık.
Bugün Er Rahman,dileyen 100 defa okuyabilir.

ER-RAHMAN:
Dünyada,iyi-kötü,zengin-fakir,küçük-büyük,mümin-kafir ayırt etmeden bütün mahlukata muhtaç oldukları rızkı veren,himayesi altına alıp besleyip büyüten demekdir.

Ebced Değeri ve Zikir saati:

Ebced değeri (298),zikir saati güneş,günü pazardır.

Özellikleri ve faydaları:

• Bu ismin zikriyle meşgul olan kimsenin üzerinden dünya stresi,sıkıntısı ve bunalımı kalkar.İçine huzur ve rahatlık,gönlüne yumuşaklık dolar.
  • Sürekli okumayı adet edinen kimsenin istek ve ihtiyaçları yerine gelir.Cenab-ı Hakk’ın lutuf ve keremlerine mazhar olur.
  • Cimri bir kimseye okunursa cömertleşir.
  • Sürekli okuyan kimse, makam ve mevki sahiplerinin yanında makbul bir kimse olur.İstediği işi olur.Çok kere denenmiş ve her devasında beklenen sonuç alınmıştır.
  • Bu mübarek isim,mübarek aylardan birinde ,bir kap içine yazılıp yağmur veya memba suyu ile bozularak,içinde eşkiyalık ve kötülük bulunan kimselere içirilirse, kalbinden kötülük ve eşkiyalık kalkar,yumuşar.
  • Cuma günü ikindi namazından sonra “Ya Allah,Ya rahman” zikrine devam eden kimse,güneş battıktan sonra Allah’tan ne isterse,istegi yerine gelir.
  • Bir kimsenin kalbini kazanmak ve sevğisini kazanmak isteyen kimse,o kişinin ismininin harflerini tek tek kesik harflerle bir kağıt üzerine yazıp,sonrada aynı şekilde Rahman ismi yazar ve harflerini birbirine karıştırıp üzerine(774) “Ya rahman” okursa Allah’ın izniyle isteği yerine gelir,arzu ettiği sevğiyi ve dostluğu kazanır.
  • Günde (100) kere zikredenin kalbinde merhamet duyguları gelişir.
  • Rahman ismini (298) kere yazıp üzerinde taşıyan,her türlü bela ve afetlerden kurtulur.Bu mikdarda yazıp, evde saklansa ,ev sahibi,şerden hayra ,kötü ahlakdan güzel ahlaka döner.

@samdan
@terliksuu
Bonus Bonus
@Aktif Lora
@musluk suyu
@pawlover
M merve_eymen
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik
@Feslegen Kokulu Nane
Ataayemi zeynepyu Ataayemi zeynepyu
@mavidelisiii
UcanSupurge UcanSupurge
@malipina
@morkagit
@- Ayla
@Limonsuzzcay
@nnnadal
@Coolpeople
@Birtekefem
@Brokilo
@Anka

Bu etiketleri kırmızı halı döşenmiş sayıyorum başka türlü sakinleşemem

Yaptıklarımı yazmamışım. Bugün hiç enerjim yok zorla yaptım resmen

⏰Yataklar✔️
⏰Kahvaltı faslı,toplama vs,çöp değişme
⏰Çocuklar makineyi boşalttı ben yerleştirdim
⏰Buzdolabının içini sildim,atılacakları attım
⏰Banyo lavabosunu ovdum, klozet,yerini sildim,çöpleri değiştirdim,havluları değiştirdim
⏰Wc temizledim,çöpünü değiştirdim
⏰Çamaşır katladım yerleştirdim
⏰Toz aldım,evi süpürdüm
⏰Süpürgenin uçlarını yıkadım
⏰Öğle yemeği için kıymalı patates yemeği yaptım,yedik sofrayı topladım

Şimdi ödev yaptırıyorum :KK42: :KK42:

X