Düzenli Evimiz & Hayatımız

hide-the-simpsons.gif

Arya örnek değil ama şöyle bişeye şahit olduk ev sahibi değişti komşumuzdu biraz yükseltti kirayı tabi kiracı kabul etmedi %25 i hesapladı onu yatırdı sadece.

Ev sahibi de haklıydı o kira çok az kalıyordu ve kiracının da maddi durumu iyiydi ve başka ilçede evi bile vardı.

Anlaşamadılar mahkemeye verdiler 6 ay sonra duruşma oldu yeni ev sahibi olduğu için evi olduğu için haklı bulundu bir de üstüne para istedi çıkmak için onda da nakliyeye denk gelecek şekilde anlaşıldı parayı aldı çıktı.

Şimdi sizi çıkarmak için zorlayacaksa başka evi var mı bu da çok önemli ev sahibinin başka evi varsa çıkaramaz diye biliyorum. Bu kadar yüksek artışı yapamaz.
Ben belki doğru bilgi veremem canım akışta sorsan çok daha doğru bilgi edinebilirsin ev sahibi de çok kiracı da
Ev sahibinin oturduğu bir evi var, aslında bu evi kendileri taşınmak için aldılar fakat çocukları kendi evlerinin semtine alıştığı için gelmek istemediler ve kiraya verdiler.
Bizim başka evimiz yok...
Evet anlıyorum 3.750 şu dönem için az kaldı, özellikle Maraş depremi sonrası kiralar çarpı 2-3 oldu. Yan komşumun da ev sahibi 5 binden 9 bin yaptı. Buna da razıyız.
Fakat o bölgede evler 17.500 diyip duruyor. Tamam da bu yeni kiraya verilen evler için geçerli, içinde oturana da böyle acımasız olunmaz ki

Ev sahibinin oturduğu bir evi var, aslında bu evi kendileri taşınmak için aldılar fakat çocukları kendi evlerinin semtine alıştığı için gelmek istemediler ve kiraya verdiler.
Bizim başka evimiz yok...
Evet anlıyorum 3.750 şu dönem için az kaldı, özellikle Maraş depremi sonrası kiralar çarpı 2-3 oldu. Yan komşumun da ev sahibi 5 binden 9 bin yaptı. Buna da razıyız.
Fakat o bölgede evler 17.500 diyip duruyor. Tamam da bu yeni kiraya verilen evler için geçerli, içinde oturana da böyle acımasız olunmaz ki
Haklısın canım orta bir fiyatta buluşulabilir iki tarafta mağdur olmasın diye ama zor bazı insanlar bi kendi mağdur.

Dediğin gibi yeni kiracı değilsin el değişmedi 3 ayda sözleşme yenilenmez davadan çekinmeyin o haksız

Hem bayram için hem de bayram sonrası düğün için. Ah canım her Erzurum a geldiğimde aklıma geliyorsun ama eşim burayı bilmediği için sana yazamıyorum 🙁bi de hep köyde oluyoruz 🙁sen hangi köyde olacaksın ?
Eşim Ardahanlı Göle’de olacağız giderken tortum Oltu Şenkayadan geçiyoruz olur ya merkeze gelirsen fırsatın olursa da haber verebilirsin 🌸

X