Düzenli Evimiz & Hayatımız

Tomurcuk resmi atmıştım ya zaten 5 tane çiçek açtı onlarda tam açılmıyormuş demek bu kadarmış heralde günlerdir böyle

Eklentiler

• 20240602_122120.jpg
    20240602_122120.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 19
  • 20240524_121926.jpg
    20240524_121926.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 23
Biliyor musun?

İki bacağımız vücudumuzdaki sinirlerin ve kan damarlarının yarısına sahip ve toplam kanın yarısı bacaklarımızdan geçiyor.
➡️ Yürüyüş yap

Vücudumuzdaki en büyük dolaşım ağı bacaklarımızda bulunur .
➡️ Bu yüzden her gün yürümeliyiz

Ayak ve bacaklarımız sağlıklı olduğunda kan akışı düzenli olur. Güçlü bacak kaslarına sahip olanların kalpleri de güçlü olur.
➡️ Yürümeye devam et

Yaşlanma ayaklardan başlar.
➡️ Yürüyüş yap

Yaşlandıkça, beyin ile bacaklarımız arasındaki iletişim yavaşlar ve gençken olduğu kadar iyi olmaz.
➡️ Lütfen yürümeyi ihmal etme

Zamanla kemiklerimizdeki kalsiyum azalır ve bu da yaşlılarda kemik kırıklarına neden olabilir.
➡️ YÜRÜYÜŞ YAP

Yaşlılarda kemik kırıkları, beyin trombozu gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilir.
➡️ Yürüyüş yap

Yaşlı hastaların %15'i kalça kemiği kırığından sonra bir yıl içinde ölebiliyor.
➡️ Her gün yürüyüş yapmayı ihmal etme

Bacak egzersizleri yapmak, 60 yaşından sonra bile geç değil.
➡️ YÜRÜYÜŞE BAŞLA

Ayaklarımız zamanla yaşlanır ama onları çalıştırmaya ömür boyu devam etmeliyiz .
➡️ Günde 10.000 adım at

Bacaklarımızı sürekli olarak güçlendirerek yaşlanmayı yavaşlatabiliriz.
➡️ 365 gün yürüyüş yap

Bacaklarımızın yeterince egzersiz yapmasını ve kaslarımızın sağlıklı kalmasını sağlamak için günde en az 30-40 dakika yürümeliyiz.
➡️ YÜRÜMEYE DEVAM ET

✅ Bu önemli bilgiyi 40 yaş ve üzerindeki tüm arkadaşlarına ve aile üyelerine paylaşmalısın, çünkü herkes yaşlanıyor.

✅ arkadaşım attı, sizlerle de paylaşmak istedim :super:

Son düzenleme:
Yarın başlayıp 21 gün devam etmek nasip olsun. Salavat ve Kelime-i tevhid okuyalım inşaAllah 🤲🏻
sağolasın bonusum ❤️
Allah'ım ayinlerini baslarina yıksın ya deprem fobim olmuş 6 Şubat'ta asırlarca deprem nedir bilmeyen Mardin besik gibi sallandı yani normal ve doğal bir deprem değildi 😭😭

X