Düzenli Evimiz & Hayatımız

Hangi sehirdeydin canim sen.
Buralarda oyle.sıcakta is yapmak iskence.klimayi acinca hayat normale dönüyor. Valla kisin is yapmakta hic bise yok.
Manisa 🥲🥲 ben vanda alışmışım serinlige bir türlü ayak uyduramiyorum bu sıcaklara, ev sahibiyle problemlerimiz var klimada alamadık o Nemrut yüzünden. Soğutucu aldık ama bir odada duruyor karşısında durmak lazım öylece 😐😐
Ayy sorma sıcaktan bir oraya bir buraya devriliyorum.Yoruyor sanki taş taşıdım, hiç halim yok.

Ama sen suyun altındayım dedin.
Hemşireeee nerdesin de? Ay havuzda mı denizde mi nerede sudasın?
Çok istiyorum bir an evvel kızgın kumlardan serin sulara atlayayım 😆
Evde pineklemece şuanda. Tek gördüğüm su, duştaki su 😆
Banyoda cimiyom kız jagskahzjs 🤣🤣🤣 utanmasam balkona çocuk havuzu atıp giricem içine zor duruyorum 🤣🤣🤣 her yerim yapış yapış öylece yatıyorum karaya vurmuş balina gibi🤣

Sagol canim❤
Evet ya klimalar acıldı.gece varya sıcaktan yatamicaktim mecbur klimayi actik.ödüm koptu hastalıgim artarsa diye ama yok klimasiz yatılmiyor sende biliyorsun. Ustüme üflemesin diye dereceyi yükseltip yukari kaldirdim🙂
Oy kuzum prensese gecmis olsun
Sağol canım💚 bende öğlen çocukları arkada bahçe var ama düzensiz yinede oyalanması için götürdüm gelince bi sıcaklık bastı ki klima açtım böyle iki ay sürer. Ablamla konuştum nem çok yüksek diyor bugün, boğuluyor insan sıcaktan klimanın önünde herkes.🥴
Allah yardımcımız olsun çalışana daha zor tabi heryerde klima yok çünkü.

Günaydın hanımlar nasılsınız 🌹🥰😇💜🌻🧡💙🌼🌵🎊🎉💖😊💜🌻🧡🌾⚘❤🥰😇💙🌼

Sabah uyandim erkenden bahçeyi suladım 😇
Biraz kiraz topladım 🍒
Biraz asmadan yaprak topladım 🍀
Köpeklerim var kedilerim var suları bitmiş yemekleri bitmiş onları besledim ❤
Kediler sudan kaçıyor 🤣
Köpekler seviyor onlara hortumla su tuttum serinlesinler diye çok sıcak 😊😉
Bahçeyi yıkadım çiçekleri gülleri suladım 🥰😇😍🤩

Bahçe is bitti sıcaktan bayılmadan eve kendimi attım 😆

Kahvaltı yaptım evi topladım
camasir makinesini çalıştırdım 😊
Tozları aldım şu ev işlerinde nefret ettiğim ütü ve bulaşık makinesi yerleştirme 😔

Makineyi yerleştirdim 👍
Ütü kalıcak bugün
Sabah 06:30 'dan beri ayaktayım 😊
Akşama yemek yok adı da yok
Az dinlenip
Pazara gidicem 😇

Çok sıcak hemde çok daha saat 11 gelmedi
Dışarda iş yapanlara sabırlar diliyorum

🤲😊
Bende çok seviyorum bahçe yeşillik vs..
Kolay gelsin darısı başımıza🥰😁
Yaylaya gittik teyzem asmadan yaprak topladı, yolda komşusunu ziyaret ettik ağacımızdan kiraz toplayın dediler topladık ama yediğimiz kirazlara benzemiyor aşırı lezzetli😍 Ceviz aldık oradan tadı çok lezzetli, kayısısı çok lezzetli bilmiyorum bambaşka bana göre.
Benim memleketimde yerdim ama bu Niğde nin daha lezzetli geliyor herşeyi bana göre toprağı maş.çok bereketli.🙂
Küçük bir yer gördük uygun fiyatlı, bi yer daha gördük çokta iyi değil dediler yolu yok bahçe elektrik su yok çekilmesi gerekiyormuş bir heveslenmiyor değilim valla😊😁

Ektik canım.
Domates, salatalık, biber çeşitleri, patlıcan, fasulye, kabak, bamya, mısır, soğan, sarımsak, lahana,kavun, karpuz, meyve ağaçları, aklıma gelenler bunlar.
Allah bereket versin ☺️😉
Benim de iştahım yok. Ve bu işime geliyor.
💃
Maşallah güzelce büyür iyi hasat verirler inş.🥰 1 dönüm var mı? Bi yer sorduk iki dönüme yakın ama yol yok şu yok ablamla istiyoruz Rabbim nasip etsin isteyenlere inş.🤲 3 saat sürüyor bizim buradan yol.

Benim kızlar ikiz olduğundan zaten birlikte oynuyor çoğu zaman😉
Bazen mutfak oyuncakları ile yemek yapar beni misafir çağırırlar.
Bazen masterchef oynar beni jüri yaparlar.
Bazen gösteri hazırlar bilet yapıp çağırırlar, saati gelince gider izleriz 😆
Kutu, zeka oyunları oynarız.
İsim şehir öğrendiler onu sık oynarız.
Puzzle yapıyoruz çok parçalı. Masada duruyor oğluş da bozmuyor Allahtan.
Ben de oyun oynamayı seven bir anne değilim malesef. Çabuk sıkılırım belli etmemeye çalışırım ama bilmem.
İşte ikiz olmanın avantajı var bizde.
İkiz olmalarının cefasını ben çektim, sefasını sürüyorlar 😝😂😉🥰
Ay ne güzel 😍😍 maşallah küçük hanımefendilere bayıldım oyun oynama şekillerine
Benim oğlum pek bilmez şimdi kuran kursuna başladı Elif ba ya merak saldı.Yoksa telefona sarıyor hemen bu yüzden bebişte oyun kurmuyor pek fark ettim.Benim de vaktim olmuyor eşim oğlan bebekken sen daha çok onunla oynardın dedi geçen de iki olunca iş güçte arttı hâliyle.

Bugün yaptıklarımı yazayım;😁
🌼Mutfak toparlandı.
🌼Bulaşık Makinesi boşaltıldı.
🌼Kahvaltı hazırladım.
🌼Kirliler yıkandı.
🌼Çocuklarla bahçeye indim gelince üst baş değişti eller ayaklar yıkandı.
🌼Damla çikolatalı kakaolu kek yaptım.
🌼Mercimek köftesi yaptım.
🌼Duş aldım bebişi uyuttum namaz kıldım.
🌼Akşam yemeği yapmayabilirim eşim mercimek köftesi,kek yer çocuklara da dürüm alırız artık.
Bebiş sıcaklardan hep pişik oldu maalesef😐kantaron topladılar yayladan kızlar bilir misiniz?Onu yaptım cam kavanoz da üzerine zeytinyağı doldurup balkona koydum kırk gün böyle kalacak sarı kantaron öyle kullanabilicez şuan olsa pişiklere yaralara yanıklara çok etkili.

Manisa 🥲🥲 ben vanda alışmışım serinlige bir türlü ayak uyduramiyorum bu sıcaklara, ev sahibiyle problemlerimiz var klimada alamadık o Nemrut yüzünden. Soğutucu aldık ama bir odada duruyor karşısında durmak lazım öylece 😐😐

Banyoda cimiyom kız jagskahzjs 🤣🤣🤣 utanmasam balkona çocuk havuzu atıp giricem içine zor duruyorum 🤣🤣🤣 her yerim yapış yapış öylece yatıyorum karaya vurmuş balina gibi🤣
Benim kuzen Manisa'da geldi şuan burada ama burası çok daha sıcak diyor bi de bizleri düşün hemşire🥴🤣🤣
Güneşe silah sıkılıyor burada🤣🤣🤣
Mersin'de sıcaktır , Antalya'da tabi öyledir nem çok nasıl biliyor musun insanın nefesi gelmiyor bunaltıyo mecaz söylemiyorum valla yayladan dönünce nefesim gelmiyordu😐🤣
Hatta sıcaklık her geçen yıl artacakmis küresel ısınmadan dolayı on iki yıl sonra daha zor bir hayat bekliyormuş ne yapacaz bilmem.🤷 Tabi ömrümüz yeterde görürsek 😓

Bende çok seviyorum bahçe yeşillik vs..
Kolay gelsin darısı başımıza🥰😁
Yaylaya gittik teyzem asmadan yaprak topladı, yolda komşusunu ziyaret ettik ağacımızdan kiraz toplayın dediler topladık ama yediğimiz kirazlara benzemiyor aşırı lezzetli😍 Ceviz aldık oradan tadı çok lezzetli, kayısısı çok lezzetli bilmiyorum bambaşka bana göre.
Benim memleketimde yerdim ama bu Niğde nin daha lezzetli geliyor herşeyi bana göre toprağı maş.çok bereketli.🙂
Küçük bir yer gördük uygun fiyatlı, bi yer daha gördük çokta iyi değil dediler yolu yok bahçe elektrik su yok çekilmesi gerekiyormuş bir heveslenmiyor değilim valla😊😁
Tabiki kendi bahçen emeğin gibi olmaz herşey doğal gübresi bile pazardan kayısı alın tadı çok yoktur ama dalından bambaşka bugün toplamadım yarın belki bir kaç gün sonra toplarım reçel kurutma için

Inşallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz haftasonu kaçamağı olur

Biz yazın bahçede kalırız kışın apartman bahçede insan daha bi özgür oluyor bilmem ben alışkın olunca

RABBİM herkesin istediğini versin 🤲🤲❤❤😊😊🌹🌻🌼

Şu köyde bağ bahçe işlerini bı ben sevemedim sanırım bu sene kiraz falan da olmadı burda 🥺
Bayramda babamın köyünde amcamin ağacında 3/4 tane yedim o kadar bı de dut
Evet doğallık güzel burası bana da iyi geliyor ruhen ama merkezdekinden farkli bişi yapmıyorum aslında 😅ev işi yemek o kadar,😅

Bütün cam kavanozdaki hazırladığım kantoronumu bebiş kırdı balkon battı kızlar o kadar sinirliyim ki:KK42:
Ha bi de üzerine düştü Allah tan bi yerine gelmedi nasıl bir çocuk yaa büyüyecek mi bu kız aşırı geveze 😭😭
Herşeyi elliyo karıştırıyor darmadağın ediyor ne yapacağım bilmiyorum 😭

Bütün cam kavanozdaki hazırladığım kantoronumu bebiş kırdı balkon battı kızlar o kadar sinirliyim ki:KK42:
Ha bi de üzerine düştü Allah tan bi yerine gelmedi nasıl bir çocuk yaa büyüyecek mi bu kız aşırı geveze 😭😭
Herşeyi elliyo karıştırıyor darmadağın ediyor ne yapacağım bilmiyorum 😭
Allah korumuş aman bir şey olmamış 🤲

Şu köyde bağ bahçe işlerini bı ben sevemedim sanırım bu sene kiraz falan da olmadı burda 🥺
Evet doğallık güzel burası bana da iyi geliyor ruhen ama merkezdekinden farkli bişi yapmıyorum aslında 😅ev işi yemek o kadar,😅
Belki çocukluktan alışkanlığın yoktur ondan olabilir bide iş çok oluyor yoruyor Tubisim ondan gözün basmıyordur
Biz her yıl bütün bahçeyi ekerdik inan oturmaya fırsatım olmazdı bildiğin marabaydim 🤣🤣bu yıl Babam insafa geldi az ektik oh valla çok rahat oluyor zaman kalıyor 🥰😘😍👍

Sağol canım💚 bende öğlen çocukları arkada bahçe var ama düzensiz yinede oyalanması için götürdüm gelince bi sıcaklık bastı ki klima açtım böyle iki ay sürer. Ablamla konuştum nem çok yüksek diyor bugün, boğuluyor insan sıcaktan klimanın önünde herkes.🥴
Allah yardımcımız olsun çalışana daha zor tabi heryerde klima yok çünkü.
Evet bu 2gün cok nemli cok sıcakmis.
Rabbim iyki klimayi yaratmis .bizim icin dogalgazdan cok daha önemli cunkü

Belki çocukluktan alışkanlığın yoktur ondan olabilir bide iş çok oluyor yoruyor Tubisim ondan gözün basmıyordur
Biz her yıl bütün bahçeyi ekerdik inan oturmaya fırsatım olmazdı bildiğin marabaydim 🤣🤣bu yıl Babam insafa geldi az ektik oh valla çok rahat oluyor zaman kalıyor 🥰😘😍👍
Aynen parem çocukluktan da köyde babam yapardı hep işleri ben hiç yaptığımi hatırlamam korktugumdan böcekten falan 😅öyle de kaldı

Sorumluluğunda bir sürü insan var yoğun oluyorsun sürekli ondandır...... ben de müstakil eve geldim geleli keyifliyim bisiklet kullanıyorum, motor kullanıyorum bahçe işleri de var çocuklar serbest dışardalar hava da ferah

X