Duygusal Açlık'tan Nasıl Kurtuluruz

sureyyaaa

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2011
102
0
merhaba kızlar ben de bundan şikayetçiyim işte! Aç olmuyorum ama devamlı bir şey dürtüyor sanki.Sonra da pişman oluyorum tabi. kendimi sakinleştirmeye, başka şeylerle uğraşmaya çalışıyorum ama aklım hep birşeyler atıştırmakta oluyor. Anladım ben iradesizimmmmm ve mutsuz oluyorum böylece :KK43: kısa zamanda 8kilo aldım kıyafetlerim olmuyor,hep aynı pantalonu giymekten sıkıldımmm:) ama hem inatla yeni kıyafet almıyorum hem de yeni halimin beden ölçüsünü görmek istemediğim için hiçbir şey almıyorum bakalım nolcak
siz nasıl iradenize hakim oluyorsunuz? bi yardımmmmmm lütfen

aynı seyı suara ben fecı halde yasıyorum daha yenı kılo vermeye baslamıstım, galıba battı verdıgım kılolar bana kı durmadan yemek yemeye ve kendımı tutamamaya basladım . durumdan da hıc hosnut deılım napcaz bız ya psıkologa mı gıtmekk lazım

Mrb ArkadaşlaR .... Diyet sırasında sürekli kendinizi aç hissetmeniz normal onun için ilK başta iştahı kesmek miğde'yi küçültmek Lazım
Heraçlık hissi olduğunda örneğin . Elma yiyebilirsiniz şekerli olduğu için sizi bir kaç saat tok tutmaya yeterlidiR ve aynı zamanda hazmı da kolaylaştırıR...:KK49:

Son düzenleme:
Mrb ArkadaşlaR .... Diyet sırasında sürekli kendinizi aç hissetmeniz normal onun için ilK başta iştahı kesmek miğde'yi küçültmek Lazım
Heraçlık hissi olduğunda örneğin . Elma yiyebilirsiniz şekerli olduğu için sizi bir kaç saat tok tutmaya yeterlidiR ve aynı zamanda hazmı da kolaylaştırıR...:KK49:

bizdeki sorun açlık hissetmek değil ki öyle olsa kolay. bu biraz iradeyle ilgili sanırım ,kendini tutamamak

bu aralar bende sizdenim kızlar 9 kiloyu daha yeni kayebtmiş olmama rağmen azım durmuyo hatta mutfağa gitssem de ne yesem diye düşümüyo değilim şuan:KK57:

Hayat bize eşit deil galiba bendede aynı sorun var ama frenlicez kendimizi başka care yok arkadaşım:))))))))))

Kızlar ben bu duruma psikolojik engel koydum..MEsela odamın kapısının arkasına neden zayıflamam gerektiğini yazdım... İşte tatile gidiceksin, giyebileceğin kıyafetlerin nerdeyse kalmadı, sen aslında çok güzel bir kızsın vs.. acıktığımda kapının arkasına geçip orayı okuyorum...haftada 1 ödülüm var zaten..çikolata yada dondurma vs...Ve sürekli bu sürecin geçici olduğunu hatırlatıpo duruyorum kendime :KK17:

bende sendenim canım hatta kızma ama konuyu okuyunca sevindim yanlız değilim diye :)))
ben çalışırken 61 kiloya kadar düşmüştüm çalışırken kolay olmuştu çünki sınırlı vaktin var yapman gereken işler var yemek aklına gelmiyor
ama işten çıkınca bütün kiloları geri aldım aslında açıkmıyorum sabah kahvaltısıyla akşamı çok rahat yaparım
bizim sorunumuz duygusal açlık karnım tokken bişeyler yiyorum bu yüzdende kilo alıyorum canım sıkıldıkça mutfaktayım habire yiyorum uykudan uyanıyorum
açlık değil tatlı kriziyle mutfağa koşuyorum çikolata bulamazsam reçele saldırıyorum içim bayılana kadar yedikten sonra bu sefer tuzlu ondan sonrada şiş miydeyle yaşadığım tarifi imkansız
vijdan azapları bıktım artık bunun tek çözümü irade

bende sendenim canım hatta kızma ama konuyu okuyunca sevindim yanlız değilim diye :)))
ben çalışırken 61 kiloya kadar düşmüştüm çalışırken kolay olmuştu çünki sınırlı vaktin var yapman gereken işler var yemek aklına gelmiyor
ama işten çıkınca bütün kiloları geri aldım aslında açıkmıyorum sabah kahvaltısıyla akşamı çok rahat yaparım
bizim sorunumuz duygusal açlık karnım tokken bişeyler yiyorum bu yüzdende kilo alıyorum canım sıkıldıkça mutfaktayım habire yiyorum uykudan uyanıyorum
açlık değil tatlı kriziyle mutfağa koşuyorum çikolata bulamazsam reçele saldırıyorum içim bayılana kadar yedikten sonra bu sefer tuzlu ondan sonrada şiş miydeyle yaşadığım tarifi imkansız
vijdan azapları bıktım artık bunun tek çözümü irade

merhaba kızlar ben de bundan şikayetçiyim işte! Aç olmuyorum ama devamlı bir şey dürtüyor sanki.Sonra da pişman oluyorum tabi. kendimi sakinleştirmeye, başka şeylerle uğraşmaya çalışıyorum ama aklım hep birşeyler atıştırmakta oluyor. Anladım ben iradesizimmmmm ve mutsuz oluyorum böylece :KK43: kısa zamanda 8kilo aldım kıyafetlerim olmuyor,hep aynı pantalonu giymekten sıkıldımmm:) ama hem inatla yeni kıyafet almıyorum hem de yeni halimin beden ölçüsünü görmek istemediğim için hiçbir şey almıyorum bakalım nolcak
siz nasıl iradenize hakim oluyorsunuz? bi yardımmmmmm lütfen

ayy aynı beni anlattın canım hatta anneme bak sana ne okuyacağım dedim ve okudum sen mi yazdın bunu dedi :) dün tüm gün kendimi tuttum diyetteyim bir de diyetisyene o kadar para veriyorum diye :) sonuç sabah tartıldım perşembeden bu güne 1 buçuk kilo vermişim çok şükür. mecbur tutacağız kendimizi.diyetisyenimin dediği gibi kimse f tipi ceza evinde diyet yapmıyor hiç bir şey mazeret olamaz :)

aynı ben :)) inan bana canım bende senin hissettiklerinin aynısını yaşıyorum. tamamen iradeye bağlı. 1 ay sabrediyorum sonra hepsi bitiyor.. takip edeceğim önerisi olan arkadaşları.. allah yardımcımız olsun inş..

ben de acıkmadan yiyengillerdenim bu yüzden 78kga kadar çıktımm napıcamı düşünüyorum okul açılacak ve herkes kılo aldığımı söyleyecek birde bağırsak tembelliği çıktı bu yaz of ki ne off tüüm denemelerim başarısız...

off kızlaarrr ben de aynı durumda muzdaribim yaa:2: açlık falan değill naaası bir iştah bu, sviyorum yemek yemeyi napayım 55 ideal kilom şuan 63üm, ve bu şeklde kendimi tutamadığım için aldm bu kiloları... acıkmadan sürekli yiyorumm... varmı bunun çaresiiiiiiiii:KK43::KK43::KK43::KK43:

burayı okuyunca daha çok dertlendim ama dünden itibaren kendime sıkı yönetim uyguladım yemicem:KK45::KK47:

X