Duyarlı hanımlar dikkat!

suavea

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2007
689
5
hanımlar kızartmada yada başka yemeklerde kullandığımız sıvı yağları doğrudan lavabolara dökmeyelim önce bulaşık deterjanı ve bir miktar suyla iyice çözdürelim
yani öldürelim diyelim
sonra dökelim bu atık yağların doğrudan lavaboya dökülmesi çevre kirliliği yaratıyor kk nın duyarlı hanımlarının buna dikkat edeceğini düşünüyorum a.s.çevremize duyuralım

bende bilmiyodum............öğrenmiş oldum,teşekkürler yararlı bilgileriniz için.......

hanımlar kızartmada yada başka yemeklerde kullandığımız sıvı yağları doğrudan lavabolara dökmeyelim önce bulaşık deterjanı ve bir miktar suyla iyice çözdürelim
yani öldürelim diyelim
sonra dökelim bu atık yağların doğrudan lavaboya dökülmesi çevre kirliliği yaratıyor kk nın duyarlı hanımlarının buna dikkat edeceğini düşünüyorum a.s.çevremize duyuralım
canım hiç anlamam ama o zaten gittiği yerde çözülmüyo mu diğer şeylerle birleşerek..

a.s.

Bende mutlaka kızartma yapılmış yağı direk olarak dökmem. Hatta bulaşık detarjanları sağlıksız olduğu için kullanmamaya çalışıyorum. Arap sabunun içine sirke katarak kullanıyorum. Çevremizi ve sağlığımıza önem verelim arkadaşlar. Zararlı şeyleri almayarak, daha iyi ve kaliteli ürünler yapılmasını sağlayalım. Tepkimizi gösterelim..

Bulaşık deterjanının inanılmaz çözücü etkisi var zaten bende kesinlikle bundan sonra uyguluyorum.Paylaşım için sağol

tesekkurler aslında bende öyle yapıyorum....
cevre kırlılıgı oldugunu bılmıyordum......
ben lavabo yag oluyor dıye öyle yapıyordum....

Bende mutlaka kızartma yapılmış yağı direk olarak dökmem. Hatta bulaşık detarjanları sağlıksız olduğu için kullanmamaya çalışıyorum. Arap sabunun içine sirke katarak kullanıyorum. Çevremizi ve sağlığımıza önem verelim arkadaşlar. Zararlı şeyleri almayarak, daha iyi ve kaliteli ürünler yapılmasını sağlayalım. Tepkimizi gösterelim..
canım nasıl temizliyor mu kolayca bulaşıkları baya parlatıyor mu bulaşıkları ben makinaya atıyorum genelde bazen de elimde denemek istiyorum şu arap sabunun temizliıkte

kızartma yağlarına gelince ise burada bir kavanozda biriktiriyroum kayınvalidemlere veriyorum bana zeytinyağlı sabun olarak geri dönüyor. doğal sabun. onlar kiloyla satıyorlar hatta.

evet arkadaşlar gerçekten burda bizlere çok iş düşüyor kızartma yağlarını dökmek yerine biriktirip belediyeler topluyormuş bir şekilde onlara ulaştırabiliriz bu yağlardan tekrar biodizel yapıyorlarmış....bu dökülen yağların 1 litresi 1 milyon litre suyu kirletiyormuş

Son düzenleme:
X