düşükten sonra hamile kalmaya çalışıyorum - hayalet çizgi olabilir mi?

seabird_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2024
54
68
30
Merhaba arkadaşlarım, Temmuz ayında 6 haftalık hamileyken düşük yaptım :110:

Kendi kendime düşürdüğüm için doktorum korunmadan bebek planlamaya devam edebileceğimizi söyledi. Ancak ben yine de 1 normal adet geçirmeyi bekledim. Son adetim 20 ağustos'ta başladı. Normalde 5 gün sürer ancak düşükten sonraki adet olmasının etkisi mi bilmiyorum 7 gün sürdü. Bu adetten sonra yumurtlama dönemime denk gelen 4 günü değerlendirdik. Telefonda kullandığım uygulamaya göre 27 ağustos - 5 eylül tarihleri arası verimli dönemimdi. 27 ağustos, 29 ağustos, 1 eylül ve 5 eylülü değerlendirdik. Uygulama en verimli günümü 2 eylül olarak gösteriyordu. Ancak ben ovülasyon testinde 4 ve 5 eylülde koyu çizgi gördüm, sanırım biraz geç yumurtluyorum. Normal şartlarda adet döngüm 28-29 gün sürer. Yani benim 19-20 eylül civarında adet olmam gerekiyor. Ancak düşük yaptığım hamileliğimdeki belirtiler iki gündür birebir başlayınca dayanamayıp evde test yaptım. Biliyorum çok çok erken ama halimden sizler anlarsınız çok sabırsızlandım belirtilerden sonra. Önceki gebeliğimde de gebeliğimi beklenen adet tarihimden 1 gün önce öğrendiğim test markasıyla ve sabah ilk idrarla değil de öğleden sonra yaptım testi. Adetime ortalama 5 gün olmasına rağmen bu zorla da olsa gördüğüm çizgi hayalet çizgi olabilir mi? Testten 10 dk sonra görünür oldu. Ya da istediğim için hayal görüyorum:KK1: Sizce? Yarın bir de sabah ilk idrarla deneyeceğim. Güncelleme: konuyu açtıktan sonraki sabahlar ilk idrarla adet günüme kadar test yapmaya devam ediyorum. 2-3-4 olarak sırayla ekledim. Benimle aynı durumda olanlar için adet günüme kadar güncelleyeceğim konuyu💐 inşallah güzel haberler alırız
18 Eylül Güncel Durum: Kan testim pozitif çıktı🥳 görsele ekliyorum. İki güne bir kan vermeye devam edeceğim, daha önce düşük yaptığım için yakın takibe alındım.

Benim ve isteyen diğer arkadaşların kucakları bir an önce bebişle dolsun inşallah.

Eklentiler

• IMG_9499.jpg
    IMG_9499.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_9516.jpeg
    IMG_9516.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_9548.jpeg
    IMG_9548.jpeg
    130,6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_9592.jpeg
    IMG_9592.jpeg
    71,1 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_9644.jpeg
    IMG_9644.jpeg
    75,7 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_9655.jpeg
    IMG_9655.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Bnm 2 günüm geçti kasik ağrım oluyor ara ara sol tarafımda ve gogusum de ara ara bıçak saplar gibi agri oluyor bas dönmem oluyor ve belim ağrıyor yüz üstü uyanınca karnım agriyor

Merhaba arkadaşlarım, Temmuz ayında 6 haftalık hamileyken düşük yaptım :110:

Kendi kendime düşürdüğüm için doktorum korunmadan bebek planlamaya devam edebileceğimizi söyledi. Ancak ben yine de 1 normal adet geçirmeyi beklemeye karar verdim sonradan. Son adetim 20 ağustos'ta başladı. Normalde 5 gün sürerdi ancak düşükten sonraki adet olmasının etkisi mi bilmiyorum 7 gün sürdü. Bu adetten sonra yumurtlama dönemime denk gelen 4 günü değerlendirdik. Telefonda kullandığım uygulamaya göre 27 ağustos - 5 eylül tarihleri arası verimli dönemimdi. 27 ağustos, 29 ağustos, 1 eylül ve 5 eylülü değerlendirdik. Uygulama en verimli günümü 2 eylül olarak gösteriyordu. Ancak ben ovülasyon testinde 4 ve 5 eylülde koyu çizgi gördüm, sanırım biraz geç yumurtluyorum. Normal şartlarda adet döngüm 28-29 gün sürer. Yani benim 18-20 eylül civarında adet olmam gerekiyor. Ancak düşük yaptığım hamileliğimdeki belirtiler iki gündür birebir başlayınca dayanamayıp evde test yaptım. Biliyorum çok çok erken ama halimden sizler anlarsınız çok sabırsızlandım belirtilerden sonra. Önceki gebeliğimde de gebeliğimi beklenen adet tarihimden 1 gün önce öğrendiğim test markasıyla ve sabah ilk idrarla değil de öğleden sonra yaptım testi. Adetime ortalama 5 gün olmasına rağmen bu zorla da olsa gördüğüm çizgi hayalet çizgi olabilir mi? Testten 10 dk sonra görünür oldu. Ya da istediğim için hayal görüyorum:KK1: Sizce? Yarın bir de sabah ilk idrarla deneyeceğim.

Benim ve isteyen diğer arkadaşların kucakları bir an önce bebişle dolsun inşallah.
Bu testte sanki birşey gözüküyor ama sabah ilk idrarla test yap

Bnm 2 günüm geçti kasik ağrım oluyor ara ara sol tarafımda ve gogusum de ara ara bıçak saplar gibi agri oluyor bas dönmem oluyor ve belim ağrıyor yüz üstü uyanınca karnım agriyor
göğüste batma gibi ağrı ve kasık ağrısı benim düşürdüğüm gebeliğimde de gebelik belirtimdi. bir kan testi yaptırın bence, hamile olabilirsiniz, gecikme de var.

göğüste batma gibi ağrı ve kasık ağrısı benim düşürdüğüm gebeliğimde de gebelik belirtimdi. bir kan testi yaptırın bence, hamile olabilirsiniz, gecikme de var.
Bilmiyorum ki hani belim çok ağrıyor gogusume ara ara batma oluyor bide sol kasim çok agriyor

günaydın herkese❤️ bugün dayanamayıp sabah ilk idrarla da yaptım yine çok çok silik bir çizgi görüyorum aklım bana oyun oynamıyorsa. Ekliyorum görseli🥹 adetime 4-5 gün civarı olduğu için silik olabilir mi acaba? Umarım 2 ay önceki düşüğümden kalma bir siliklik değildir

Eklentiler

• IMG_9516.jpeg
    IMG_9516.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 65
günaydın herkese❤️ bugün dayanamayıp sabah ilk idrarla da yaptım yine çok çok silik bir çizgi görüyorum aklım bana oyun oynamıyorsa. Ekliyorum görseli🥹 adetime 4-5 gün civarı olduğu için silik olabilir mi acaba? Umarım 2 ay önceki düşüğümden kalma bir siliklik değildir
Var gibi ama bence hergun testi tekrarlayin. Gerci bu normal test mi erken test mi? Normal test genelde cok zor cikar adetten 4-5 gun once. Dedigim gibi takip edin bence adetiniz gecince de kan verirsiniz.

Var gibi ama bence hergun testi tekrarlayin. Gerci bu normal test mi erken test mi? Normal test genelde cok zor cikar adetten 4-5 gun once. Dedigim gibi takip edin bence adetiniz gecince de kan verirsiniz.
merhaba, innovita bu test. düşükle sonuçlanan gebeliğimde adetime 1 gün kala en koyu renk çıkaran bu olduğu için en güvendiğim bu olmuştu. her sabah ilk idrarla tekrarlayıp takip etmeyi düşünüyorum, çok sağolun cevap için

o kadar sevindim ki en azından görülebildiğine, içime bir nebze su serptiniz, gün gün takip edip adet gecikmesi olursa kan vereceğim
Çok iyi anlıyorum sizi bende geçen ay kimyasal gebelik geçirdim 4+5 de kanama başaladı bu ay regle 10 gün kaladan itibaren test yaptım silik çizgiyi bende gördüm üstüne kan verdim negatif çıktı hayal kırıklığına uğradım tarihiniz gelmeden heveslenmeyin inşlllah meleğiniz sizinledir bakın test fotosunu atıyorum

Eklentiler

• IMG_0409.jpeg
    IMG_0409.jpeg
    60,1 KB · Görüntüleme: 50
Çok iyi anlıyorum sizi bende geçen ay kimyasal gebelik geçirdim 4+5 de kanama başaladı bu ay regle 10 gün kaladan itibaren test yaptım silik çizgiyi bende gördüm üstüne kan verdim negatif çıktı hayal kırıklığına uğradım önümüzden fala heveslenmeyin inşlllah meleğiniz sizinledir bakın test fotosunu atıyorum
çok benzer şeyler yaşamışız çok geçmiş olsun :110: dediğiniz gibi adetimde gecikme olana kadar çok ümitlenmiyorum, insan yine de çok belirgin tek çizgi yerine silik de olsa 2.yi görünce seviniyor. sizin de silik çizgi bariz görünüyor mesela testte. silik testlerle alakalı kanda negatif olduğuna dair çok mesaj okudum forumda. ikinci çizgiyi çok net görene kadar beklemedeyim. bedenen olduğundan daha çok psikolojik açıdan zor bir süreç, hepimiz en hayırlı en doğru zamanda bebişlerimize sağlıkla kavuşalım inşallah:KK200:

çok benzer şeyler yaşamışız çok geçmiş olsun :110: dediğiniz gibi adetimde gecikme olana kadar çok ümitlenmiyorum, insan yine de çok belirgin tek çizgi yerine silik de olsa 2.yi görünce seviniyor. sizin de silik çizgi bariz görünüyor mesela testte. silik testlerle alakalı kanda negatif olduğuna dair çok mesaj okudum forumda. ikinci çizgiyi çok net görene kadar beklemedeyim. bedenen olduğundan daha çok psikolojik açıdan zor bir süreç, hepimiz en hayırlı en doğru zamanda bebişlerimize sağlıkla kavuşalım inşallah:KK200:
İnşallah bu ay kolaylıkla hamile kalmışızdır aslında düşükten sonra kolay hamile kalınırmış bekleyelim bakalım 😍

Günaydın arkadaşlar🌸 bugün sabah ilk idrarla yine test yapıp 3 yazarak ilk mesaja ekledim. Biraz daha belirgin göründü düne göre, ilk 5 dakika içinde de göründü çizgi. Adetime 3 ya da 4 gün kaldı. Benimle aynı durumda olanların için gün gün paylaşacağım umarım adetimin geciktiğini ve kan sonucumun pozitif çıktığını da paylaşmak nasip olur🥹🙏🏻

Eklentiler

• IMG_9548.jpeg
    IMG_9548.jpeg
    130,6 KB · Görüntüleme: 43
X