Düşükten sonra gebelik

Merhaba kızlar ben de sürecimden kısaca bahsedip hem dertleşmek hem de fikir danışmak istiyorum sizlere.
1,5 yıllık evliyim, evliliğimin başında yumurta rezervi azlığı olduğunu öğrendim bu nedenle geçtiğimiz bir yıl tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgi toplama ve normal yolla gebelik denemesi ile geçti. Tam tüp bebek için adetimi beklerken, dördüncü denemede 4+2'de hamile olduğumu öğrendim ama maalesef 5+4 civarlarında düşük yaptım. Eşimle benim genetik taramamız yapıldı hiçbir sorun çıkmadı. Yalnızca bende kan pıhtılaşma eğilimi çıktı, olası gebelikte kan sulandırıcı kullanmam istendi. Gebeliğe hazırlık sürecinde herhangi bir ilaca gerek yok dendi. Sonrasında üç aylık dinlenme sürecinden sonra tüp bebek tedavisine başladık, embriyo dondurduk. Yaz zaten tedavi süreci ve rahim filmi ile geçti, ilişki yasaktı. Kasım ayında transferimizi yaptırmayı düşünüyoruz ancak bu ay normal yolla planlı bir şekilde denemiş olduk. Adetime şuan dört gün var ancak geçtiğimiz haftadan beri yiyecekle ve sindirim sistemi ile alakası olmayan bir karın şişliği yaşıyorum. 3 aydır devam eden bir zayıflama sürecindeyim, diyet yapmama rağmen kilo vermiyorum üzerine artış görüyorum. İlk gebeliğimi de adetimin dört gün gecikmesi ile öğrenmiştim. Adet olacakmış gibi bir kasık ağrısı ile aşırı uyku durumum vardı sadece. 5. haftada göğüs hassasiyetim vardı. Şimdi ise aynı kasık ağrısını, ara ara bıçak batmalarını çok net hissediyorum, 3-4 gündür normalin biraz üzerinde bir akıntım var. Ve aynı uyku yoğunluğunu yaşıyorum. Erken gebelik testini merakımdan cumartesi, yani adetime 6 gün varken yaptım ancak net negatif. Siz ne düşünüyorsunuz, yaşadığım şeyler psikolojik mi, ne yapayım ne düşüneyim hiç bilemiyorum.
Aslında gebelik belirtisi bunlar, adet gununuzde test yapın bence inşallah gebesinizdir
Benim gebeliğimde hiç yorgunluk felan olmamıştı hatta gecenin köründe uyaniyordum 🥹ama burda bir çok kişinin gebeliği uyku haliyle geçiyor

X