Düşüklerinizin nedeni belli değil mi? Hadi burada paylaşıyoruz...

Hayır canım bende de birşey çıkmadı.Bu ay reglimin 2. günü gidicem tekrar ne tedavi uygular bilmiyorum...

benimde 2 kimyasal gebelik geçirdiğim için
sağolsun dr yapmadığı testi bırakmadı (delik deşik oldum)
aklınıza ne geliyorsa sonuç hiç bir şey yok

bende 3 düşük yaptım ilki 5 haftalık ikincisi 1 aylık üçüncüsü de 7 haftalık....

kromozom dahil çok testler yaptırdık hiçbir sonuç alamadık....

cok kötü ya bukadar testler ümitler yaptiriliyor ve bir sonuc cikmiyor, birsey söyliyemiyorlar tek yapabildikleri umut vermek olabilir demek ve sen bu umuda baglanip yasamak zorundasin yoksa kendini mafediyorsun...

Bakiyorum etrafima, yasanilanlara, olanlara ve bir okadar insan varki cocuklarinin degerini bilmiyorlar dünyaya gelir gelmez neler cektiriyorlar cocuklara iskenceden baslayip basi bos birakmaya kadar ama bir taraftanda en cok isteyenlerin ya cocugu olmuyor yada aci cekiyorlar...

Ama inaniyorumki bu Rabbim'izin bir istegi biryerde okumustum birseyi cok istersen ilk önce tam senin olacakken acisini cekesinki olmadiginda nasil hissedeceksin kendini diye birde istemeyenler olur onlarinda mutlaka basina gelirki ...

Bilmiyorum ya gercekten cok üzülüyorum, suanda bende cok korkuyorum kendimi hic birseye hazirlayamiyorum...

Simdi doyasiya alis veris yapmak vardi aslinda ama iste alis veriside, gülmeyide, aglamayida artik sonralara biraktik ...

Kendinizi fazla harab etmeyin ne olur unutmayin siz nekadar zorladikca, kendinizi harab ettikce bu bünyenize yansayabilir ve bir cok hastaligin yolu olabilir!!

Tek yabaileceginiz kendi halinize dua etmek , ne kötüler var ben böyle diyerek kendimi ayakta tuttum, dogru baskasinin vesilesiyle kendini ayakta tutmak nekadar dogru bilmem ama ben bu hamileligimde hastaneye gittigimde birtane bayan vardi orda ve nekadar cok düsük yptigini , dis gebelikler gecirdigini, ölü dogum yaptigini anlatiyordu hatirladigim kadariyla 8kez hamile kalmis ama tek bir cocugunu dünyaya getirebilmisti kadinin yasi 40i askindi ve halen vazgecmiycem diyordu okadar cok ameliyat gecirmesine ragmen ve hastanede halen tedavi görüyordu ben gittigimde...

Demek istedigim bakin neler oluyor hayatta, sevdiginiz yaninizda tmm tabiki insan canina can katmak ister, sevgisinin meyvesini görmek ister ama kendinizi harab etmeyin ne olur ?!

Ben herzaman rabbim bugünlerimi aratma diye dua ediyorum.Beterin beteri vardır bunların hepsinin bir sınav olduğunu bugünde değilse bile ahirette bunun mükafatını alacağımıza inanıyorum.Biz tedavi olarak ne gerekiyorsa yapıcaz ve sonrasını Rabbime bırakıcaz.O herşeyin en iyisini bilir...

Merhaba hanim ve bey arkadaslar.
ben 4duncu tup bebek ile hamile kalmistim. ama 8zinci haftasinda bir talihsizlik yasadik 2 gun ust ute kan pihtilasmasi ve kan geldi. cok asiri geldi bende doktora gitmedim iulk uc gun nasil olsa dustu gitti dedim. bir gun onecednde doktordaydik ozaman doktorda demistiki kalbi atmiyor.
yani o kanlar pihtilasmalar geldiginde bebeginde kalbin atmadgini ogrendik sadce ben agladim. neyse pazartesi oldu doktora gitik. doktor bak dediki bebek duyor ama bebek canli degil deidi. DOKTOR BIZE DEDIKI 15GUN SONRA HALLA KAN GELIRSE BIZE GELIN DEDI. BUGUN 15SINCI GUNUM. O 3 GUN ASIRI KANKAYBEDISMIN. VE BUGUN DOKTORU ARADIM BANA DEIKI PAZARTESIDE KAN GELIRSE BENI ARA DEDI. BENDE TEST ALDIM BUGUN IDAR TESTI HAMILEYIM CIKTI. SOK TAYIM SU ANDA. BEBEGIM HALLA ICERDEMI YASIYORMU? BU NE OLAY BASINA GELEN OLDUMU? LUTFEN BENI ACILEN AYDINLATIN SU ANDA COK MERAKTAYIM
ARKADASLAR DEGERLI CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM.
HOLANDADA YASADIGIM ICIN PAZARTESINI BEKLIYCEM ECHO ICIN RANDEVU VERECEKLER OLE ESEGIM OLME YANI

@ Nargile tabiki insan elinden gelen herseyi yapmak istiyor ama demek istedigim cok uzatmisim ama tek kelimeyle su : kendini harab etme cünkü sonucta saglikli bir vücutta olusan bebek daha iyi olmazmi degilmi ? Insallah dualarimiz kabul olur...

Canım çok karışık anlatmışsın....
Kim dedi kime dedi anlamadım....
Sanırım bebeğinin kalp atışını duyamamışlar....
Kendine dikkat et ve pazartesiyi bekle seni en iyi doktorun aydınlata bilir bu durumda....

Aynı şekilde benimde oldu bizde 4 gün kadar bekledik ama bebeğim ölmüştü....

Amin canım hepimizin.....:Saruboceq:

nargilecim, ben 4duncu tup bebekte hamile kaldim.
5haftalikene kese gorduk
7haftalikene bebegide gorduk, ama kalp atisni gormemistik.
7haftalik pazartesiydfi ve o cuma kan lekelenme geldi. doktora gitik doktor kalp atmiyor dedi.
cumartesi sidetli kanamam geldi 3gun ust uste. 3cungunu doktora goitik 8haftalikti bebegimiz. doktor bakti kese ve bebek icerdeydi. ama kalp atmiyordu.
doktor dediki bana 15gun kan gelirse bana gel dedi. bugun 15ci gunumdu dok tellefon actim pazartesi gel dedi. bende idar testi aldim yaptim hamile ciktim. kafam karisti ben hamileysem bebegim yasiyormu yani boyle birsey yasayan varmi? bunu sordum canim benim

Anladım canım bebeğin düşmemiş olabilir ama ölse bile rahminde olduğu için testin pozitif çıkmış olabilir.Ama kalbi atmadığı halde neden bebeğini almadı anlamadım...
Benimde kanamam vardı düşmedi ama kalbide atmıyordu...
Belkide ölmemiştir seni bukadar beklettiğine göre.
Umarım iyi haberler alırsın....

haziran ayında kimyasal gebelik bu ay ise bozulmuş gebelikten düşük yaptım. hatta düşen embriyoyu bile gördüm bu sefer gözümün önünden hala gitmiyor. 15 gün sonra testlere başlayıp ona göre tedavi olacağım. bu arada akapunkturu da düşünüyorum. iyi geliyormuş. tedavilerden sonra umarım 3. defasında hamileliğimi güzel bir şekilde bebeğim sağlıklı doğana kadar yaşayabilirim...

Çok geçmiş olsun canım...
Akapunktur mu:uhm:
daha önce hiç duymamıştım...

efeilin merhaba,

bende 2.düşüğümde kanamadan 1 hafta sonra idrar testi yaptım pozitif sebep hala hamilelik hormonlarımın devam etmesi bir sonraki regle kadar devam ediyormuş. embriyonun düştüğünü görmeme rağmen hala içimde bir umut vardı çünkü test pozitifti ama önemli olan kan testi çünkü ertesi gün kan testi yaptırdığımda hcg seviyesi düşmeye başlamıştı. umarım sonucun iyidir ama yine de pek ümitlenme bence

elcano emberyoyu gordgunu yazmissin canim benim. ben 5 tane kocaman parca kan pihtilasmasi dusurdum ve kan govdeyi gorturdu derlerya o skeildeydim. hatta ertesigunu yikandim ve giyindim daha 10dakika olmamisti heryerim kandi. 3gun sonra bakildi echoyla bebegin kesesi duyordu. sonrasinda biraz cik kana benzer yada baska seye benzer birseyler geldi ve bitti. su anda cok minik lekeler geliyor. belim cokagriyor. oyuzden test yaptim pozitif cikti.
emberyo nasil birseydi? yani ben neden gormedim ben gorsemde zaten anlayamazdim sanirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…