Dusuk Yapiyorum...

Belos86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2012
24
4
Arkadaslar daha once actigim konuyu okumussunuzdur belki. Gectigimiz persembe 19/07 kan vermistim ve beta HCG 113 cikmisti. Yani 2 haftalik hamileydim.
Birde 3 haftadir zaten kahverengi lekelenmelerim vardi. Dun 24/07 siddetli bir bulantiyla ve mide agrisiyla uyandim.
Hic ayaga kalkicak dermanim yoktu ve surekli kusuyordum, aile hekimim mide bagirsak iltihabi gecirdigimi soledi.
Oglen agrilarim ve kusmalarim artinca hastaneye acile gittik, burda yine kan testi yaptilar hem bebegimin durumunu hemde bagirsaklarima ve mideme baktilar.
Cok agir bi mide bagirsak iltihabi geciriyormusum hemen serum ve agri kesici taktilar. Sukur baya bi kendime geldim.
Kan testimde beta HCG busefer 250 civari cikti. Doktor buyuk ihtimal dusuk yapacagimi soledi cunki degerimin coook dusuk oldugunu soyledi.
Normal durumda 400 ustunde olmasi gerekiyomus.
Alltan bi eko yapti ama daha kese bile net belli olmuyordu daha cok kucuk ve yeni oldugu icin.
Beta HCG ya dususe gecti ondan bukadar dusuk cikti dedi yada cok yavas ilerliyor buda saglikli bir gebelik degil dedi.
Simdi arkadaslar Tecrubesi olan arkadaslar bilgilendirirse cok sevinicem. Yinede bi umudum var benim, cunki her kadinda degerler farkli olabiliyomus.
Sonradan ani yukselise gecebilirmi aceba degerlerim, veya aranizdada ilk baslarda cok yavas yukselipte saglikli bi sekilde bebegini dunyaya getiren varmi?
Allahima sukur ediyorum, cunki aranizda uzun zamandir ugrasipta hamile kalamayan arkadaslar var ve bana hic ugrastirmadan ilk denememde verdi bebegimi bana.
AMa yinede insan uzuluyor bole bisey duyunca. Yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar.

bende 8 ay önce kürtaj olmak zorunda kaldım kalp atışları duyulmadı son ana kadar beklettiler ama malesef sağlıksız bi gebelikmiş. ama şimdi 5 aylık hamileyim.şükürler olsn ki hamile kalabiliyorz bunun için doktor doktor gezenler var allahımıza şükürler olsun.

maşallah canım ilk denemende şükür ki Allah sana nasip etmiş... ama şunu unutma bu çocuğu kaybedersen bir dahaki denemelerinde hemen hamile kalacağının da bir garantisi yok... o yüzden bebeğine sıkı sıkı sarıl mücadeleye devam et... moral çok önemli çünkü... hem değerlerinin yükselmeyeceğini kim bilebilir ki... belki de hastalığından dolayı etkilendi bedenin ve baskılandı hcg değerin ve onun etkisi bu.. umarım iyileşirsin...

Son düzenleme:
bende ilk denememde hamile kalmştım ama sonra alındı 2. de hemn 4 ay sonra kaldım olmcak die bişey yok önemli olan umutlu olmak gerek tabi herkes için aynı şeyler geçerli deil.

Tsk ederim yorumlariniz icin arkadaslar. Ayni durumu yasayan ama saglikli bi bebek dunyaya getiren arkadaslar varmi aranizda?

Tsk ederim yorumlariniz icin arkadaslar. Ayni durumu yasayan ama saglikli bi bebek dunyaya getiren arkadaslar varmi aranizda?

hakkında hayırlısı olsun oncelıkle..

ben 2 kez tup bebek yaptırdım
ılk degerım 25 dı ve doktor bana dusuk sansı %15 dedı ama dustu
ıkıncı denememde aynı suan lekelenmeler gelıyor.
burdan baktım benım gıbı olup dogum yapanlarda var

hakkında hayırlısı olsun.
http://www.kadinlarkulubu.com/tup-b...-sonrasi-betahcg-degerlerimizi-yazalim-6.html
bzım tedavı ıle olustu gebelık ama bak genede
ısallah sımsıkı tutunur bebegın sna:KK24:

Öncelikle rabbim yardımcın olsun canım, Allahım hakkımızda hayırlısını versin
bende 6 ay önce kürtaj oldum bebeğin kalp atışı yoktu aldırmak zorunda kaldım
Rabbim inşallah tekrar bebek sahibi olmama yardım edecektir. Sende umarım Allahım
bebeğinin sımsıkı annesine tutunmasına yardımcı olur canım. Bol bol dua et ramazan ayında
Rabbim dualarımızı kabul eder.

bende 8 ay önce kürtaj olmak zorunda kaldım kalp atışları duyulmadı son ana kadar beklettiler ama malesef sağlıksız bi gebelikmiş. ama şimdi 5 aylık hamileyim.şükürler olsn ki hamile kalabiliyorz bunun için doktor doktor gezenler var allahımıza şükürler olsun.

Siz de o doktor doktor gezenlerden olabilirdiniz. Bu platformda bence böyle bir cümle kurmuş olmanız fazlasıyla gereksiz .:KK34:

Son düzenleme:
Siz de o doktor doktor gezenlerden olabilirdiniz. Bu platformda bence böyle bir cümle kurmuş olmanız fazlasıyla gereksiz .:KK34:

niye tepki veriosn ki öyle ama bunun için tedavi görenler var bu yalan deil ben hem kötü bişey demedim arkadaşa moral vermk istedim iyi okursan anlarsın alı olan alınır

niye tepki veriosn ki öyle ama bunun için tedavi görenler var bu yalan deil ben hem kötü bişey demedim arkadaşa moral vermk istedim iyi okursan anlarsın alı olan alınır

canim bu yazdigin arkadasa moral vermek icin bile olsa doktor doktor gezenleri kucumseyen bi ifade olmus.
dedigin gibi alinan aliniyor.. biraz daha hassas olmak lazim, kimin hangi noktada eksigi varsa o konuda daha hassas oluyor..
Rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin.. sen de ins saglikla kucagina al bebegini..

9 haftalık gebeliğim kalp atışı duyulmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım çok üzüldü çok zor günler geçirdim kürtaj olalı bugün tam 1 hafta oldu mübarek gün hiç kürtaj olunur mu olunuyor işte bebeğim uçarak gitti sevincimide burda paylaştım acımıda burda paylaşıyorum rabbim bir daha yaşatmasın herkesinkini bağışlasın kızlar kendinize iyi bakınn artık bu forumda olurmuyum bilmiyorum toparlamam biraz vakit alacak gibi hoşçakalınnnn dualarını bendende eksit etmeyin lütfenn :KK43:

Arkadaslar daha once actigim konuyu okumussunuzdur belki. Gectigimiz persembe 19/07 kan vermistim ve beta HCG 113 cikmisti. Yani 2 haftalik hamileydim.
Birde 3 haftadir zaten kahverengi lekelenmelerim vardi. Dun 24/07 siddetli bir bulantiyla ve mide agrisiyla uyandim.
Hic ayaga kalkicak dermanim yoktu ve surekli kusuyordum, aile hekimim mide bagirsak iltihabi gecirdigimi soledi.
Oglen agrilarim ve kusmalarim artinca hastaneye acile gittik, burda yine kan testi yaptilar hem bebegimin durumunu hemde bagirsaklarima ve mideme baktilar.
Cok agir bi mide bagirsak iltihabi geciriyormusum hemen serum ve agri kesici taktilar. Sukur baya bi kendime geldim.
Kan testimde beta HCG busefer 250 civari cikti. Doktor buyuk ihtimal dusuk yapacagimi soledi cunki degerimin coook dusuk oldugunu soyledi.
Normal durumda 400 ustunde olmasi gerekiyomus.
Alltan bi eko yapti ama daha kese bile net belli olmuyordu daha cok kucuk ve yeni oldugu icin.
Beta HCG ya dususe gecti ondan bukadar dusuk cikti dedi yada cok yavas ilerliyor buda saglikli bir gebelik degil dedi.
Simdi arkadaslar Tecrubesi olan arkadaslar bilgilendirirse cok sevinicem. Yinede bi umudum var benim, cunki her kadinda degerler farkli olabiliyomus.
Sonradan ani yukselise gecebilirmi aceba degerlerim, veya aranizdada ilk baslarda cok yavas yukselipte saglikli bi sekilde bebegini dunyaya getiren varmi?
Allahima sukur ediyorum, cunki aranizda uzun zamandir ugrasipta hamile kalamayan arkadaslar var ve bana hic ugrastirmadan ilk denememde verdi bebegimi bana.
AMa yinede insan uzuluyor bole bisey duyunca. Yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar.

öğrendiğimde değer 50 ydi sonra 10 a düştü doktor değer düşmüş hamileliğin biter dedi 1 hafta sonra gel dedi bi hafta sonra 147 çıktı gayet sağlıklı bi hamilelik geçirdim şuandada 4 aylık böcüsüm var

canim bu yazdigin arkadasa moral vermek icin bile olsa doktor doktor gezenleri kucumseyen bi ifade olmus.
dedigin gibi alinan aliniyor.. biraz daha hassas olmak lazim, kimin hangi noktada eksigi varsa o konuda daha hassas oluyor..
Rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin.. sen de ins saglikla kucagina al bebegini..

benim için rahat bunu allah bilio kişiler alıngansa benim yapabilecek ve söyliyebilecek bişeyim yok belki söylediğim kelime kaba görünebilir ama böyle durumları küçümseyecek kadarda kişiliksiz değilim herşey allahtan...

pınarcım malesef ben de o doktor doktor gezenlerden ve hiç bir zaman istediği sonucu almayanlardanım :KK43: ama ben senin ne demek istediğini anladım kaybetmek bulamamaktan da zor. Sen moral vermek istemişsin, sen hamilesin bana da dua et belki tutar her sey Allahtan ama cooook mutsuz oluyor insan :KK43:((

Uzun zamandir acmiyordum arkadaslar, cok zor gunler gecirdim. Kanamam hala devam ediyor. Bunun sebebi normal dusuk degilde dis gebelikmis. :KK43:( Ilk ultrasonlarimda goremediler bunu ve normal dusuk yaptigimi solediler, kurtaja gerek yoktu kanamayla disari atacagim solendi, ama gecen hafta siddetli bir sancilanma gecirdim ve bunun uzerine jinekologumdan hemen randevu aldim 1hafta sonrasina. Randevumun oldugu gun tekrar siddetli bir sekilde sancilandim, jinekologum ultrason sonrasi acil hastaneye yatmam gerektigini, bunun normal bir dusuk degilde dis gebelik oldugunu ve buyuk ihtimal hemen ameliyata alinacagimi soledi. Hastaneye gittim tekrar doktor ultrasonla bakti ve kan testi aldi. Kanda gebelik hormonum sifira yakindi bu durumda bebek follop tupunden kendiliginden ayrilmis oldugunu soledi doktor ama karnimda cok fazla kan birikmis. Doktor ameliyattan vazgecti ve bikacgun hastanede gozetim altinda tuttu. Karnimdaki kan miktrari azaldi ama hala kanamam devam ediyor, persembe gunu tekrar kontrole gidicem. Agrilarim hala var, cok zor bi durum. :KK43:

canım Allah yardımcın olsun konunu ilk açtığımda da yazmıştım sana ben.. kısmet böyleymiş dua et ki tüplerine zarar vermemiş... inşallah en kısa zamanda yine hamile kalırsın... :KK43:

X