Düşük Sonrası Gebelik Olmaması

Cckbahar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2020
63
44
Herkese merhabalar.
En baştan başlamam gereken bir durum var sanırım.
Mayıs ayında hamile kaldım. Temmuz ayında düşük yaptım. Ve bir adet döngüsü boyunca korunmak istedim. Ağustos 3'ü regl oldum. Ovulasyon testi takibiyle ayın 13-14-15 Ağustos günlerini değerlendirdim.
Yani tam yumurtlama günlerini değerlendirdik.
Bu gün adetimin başlaması gerekiyor.
Kahverengi lekelenme gördüm.
Gebelik testi yaptım. Negatif.

Daha önce düşükle sonuçlansa bile hamile kalabilirim için bir sorun olduğunu düşünmüyorum pek.
Ama yumurtlama gününde hamile kalmama durumundan da tedirginlik yaşıyorum.

Sormak istediğim şeyler şunlar.
Tutunma kanaması ilişkiden kaç gün sonra olur tam olarak?
Adet başlangıcına denk gelir mi?
Tutunma kanamasından önce gebelik testi pozitif veya negatif mi olmalı?
Yumurtlamadan kaç gün sonra gebelik testinde belli olur?
Yumurtlamadan kaç gün sonra tutunma kanaması olur ?

Merhaba aynı zamanlar aynı şeyleri yaşamışız o yüzden yazmak istedim. Mayıs ayında hamile olduğumu öğrendim 5 temmuzda da bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. Sonrasında ilk reglim 2 Ağustos. Ben ovulasyon testi yapmadım ama yumurtlama olabileceği tarihleri değerlendirmeye çalıştık. İlk hamileliğimde yerleşme kanaması olmamıştı bende doktorlar da olmalı demiyor kiminde oluyor kiminde olmuyor sanırım. Ayın 25 inde erken gebelik testi yaptım ama negatif sonuç gördüm. Gecikme yaşayabilecek olmak ümitlendiriyor ama operasyondan sonra reglim düzene girmemiş olabilir diye de aklıma gelmiyor değil. Çünkü gelen ilk reglim 5 günden sonra kahverengi akıntıyla devam etti bir 5 gün daha. Ama lekelenme oldu diyorsunuz adet kanaması gibi değilse az geldiyse yerleşme kanaması olabilir bir 3-4 gün sonra yenileyin isterseniz testi sonra da kan verin bence. Umarım hakkımızda hayırlısı olur çok isterim güzel haberler duymak sizden de

Aynı şeyleri ben de yaşadım. Mayıs'ta hamile kaldım Haziran'da düşük oldu. 5 Ağustosda regl oldum . Ve 1 kez denedim olmadı Eylül 1de yine regl oldum. Bu ay ikinci deneme bakalım tutacakmi

Aynı şeyleri ben de yaşadım. Mayıs'ta hamile kaldım Haziran'da düşük oldu. 5 Ağustosda regl oldum . Ve 1 kez denedim olmadı Eylül 1de yine regl oldum. Bu ay ikinci deneme bakalım tutacakmi
Sizinle herşeyimiz aynı sayılır. Mayıs ayında hamile kaldım ve haziranda düşük yaptım. Tam 30 gün sonra 6 temmuzda ilk reglimi oldum ben. Herşey eskisi gibi düzenli bir sıkıntım yok. Bu ay da tam 1 eylülde regl oldum. Yumurtlama günlerini takip edip değerlendirdik. Bakalım bu ay olacak mı bende merakla bekliyorum açıkçası

İnşAllah tutar. Yine de Allahtan ümit kesilmez. Hayırlısı olsun. Ben 30 eylüle bekliyorum adetimi. Bende 29 gün döngü. Siz de bana yazarsınız. Ben 11 ve 15 Eylül değerlendirdim. Spermin 3 gün yaşadıgini biliyorum. İnşAllah denk gelir. Beraber hakkimizda hayırlısı olsun

Size mesaj yazmistim sanırım gelmemiş. Soru sormustum

Peki Ağustosda ne zaman regl oldunuz. Sizde de ilk denemede tutmamış sanirim
Bana sorduysanız 4 ağustosta regl olmuştum. Bir de her ay değişiyor ya hani bi sağdan yumurtlama oluyor bi soldan, benim sol tüp tıkalı kistten dolayı. Doktor sadece sağ taraftaki yumurtlama ile hamile kalabileceğimi söylemişti. O yüzden şansım çok daha düşük oluyor normal bir kadına göre Ama umutluyum bu aydan bol dua ediyorum Allah hepimize hayırlısını versin Haberleşelim de mutlaka

İnşAllah canım her şey gönlünce olsun hayirlisiyla Amin.

Kızlar bende 12 nisanda gebe olduğumu öğrendim 17 mayısta düşük ve kürtaj oldu 29 gün sonra ilk reglmi oldum ve hiç korunmadım ama hala gebelik olmadı 4 ay geçti adetime bir hafta kaldı inşallah bu ay olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…