Dusuk nedenlerini paylasalim...........

SILAYA

Guru
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2008
316
0
42

• selam hanimlar; ben 3 dusuk yaptim, bu yuzden hep dusuge neden olan faktorleri arastirdim. eger sizin bildiklerinizde varsa gelin burada hepimiz bilgilerimizi pekistirelim. bidiklerim; bogurtlen, cilek cig et( yani iyi pismemis, kanli veya cig kofte vb.) adsl( yani internetin yaydigi dalga yani bilgisayar,) telsiz telefonlari, cep telefonlari sac boyasi, camasir suyu tuz ruhu, gibi keskin deterjanlar. bunlar sadece cevresel faktorler elbette saglik faktorleride var. ama onlar zaten her insana gore degisiyor. bende kan pihtilasmasi vardi bunu ogrendigimde 2 bebek kayip etmistim. once birinden duysaydim hemen bu testi yaptirirdim. tabi 3.de sadece asprin tedavisi yapildi oda dustu. ama igneyi duymamistim duysaydim 3. de igne isterdim bidaha bu riske girmezdim. buyuzdeb burada deneyimlerimizi paylasalim ki; bilmeyenler ogrensin hamile olanlar tedbirini alsin. hepinize ALLAH yardim etsin. kalbinize gore versin bu riski ve stresi bidahaRABBIM hic birimize yasatmasi.

neden hic cevap yazmadiniz ki . dusuk nedenleriyle ilgili hic bir bilgisi olan yokmu cevap yazin kizlar

bana dadoktorum kullandığım progesteronun bebğimin gelişimini dudurup düşüğe sebep olduğunu söyledi.yalnız kullanan arkadaşlar panik olmasınlar bana progesteron testi yapmadan verdi ilacı bide yüksek doz kullanmışım.şanssızlık.doktoruma hiç güvenmemiştim.boş çıkmadı.şimdiki doktoruma güveniyorum.ayrıca trioid tsh testi yaptırıcam.

Selam bazenn hatta çoğu kez düşüğün sebebi bilinemiyor maleseff anomali deniliyorr ya da rahim yapisii ben bi kez düşük bi kez erken doğumm yaşadimm zor şeylerr araştimrmalarda hiç bi şeyy yokk nedensizz deniliyorr herkese güzell hamilellikler dilerim..

merhaba sıla.bende 2 düşük yaptım ve senin gibi kan pıhtılaşması sorunum var.şu andada hergün iğne kullanıyorum.

merhaba sıla .ben de 2 düşük yaptım.2 yıl sonra sebebi bulunabildi.rahimde septa .yani doğuştan gelen bir rahim anomalisi.umarım artık tekrarlamaz...

benımde kahverengı akıntı var sızınde boylemı olmustu dusuk olurken

seni korkutmak istemem ama benimde bebeğim karnımda ölmeden önce öyle akıntılar gördüm benim rahimde perde vardı ondanmış sende bişey yoksa yani rahminde korkma stresten kaçmaya dikkat et ve yat dinlen...

neden hic cevap yazmadiniz ki . dusuk nedenleriyle ilgili hic bir bilgisi olan yokmu cevap yazin kizlar

merhaba bende 3 gun once dusuk basladıgında mecburen kurtaj oldum.ben gebelıgın ılk basların da ev tasıyodum ve ınanılmaz yoruluyodum.bunun etkısı olabılecegını dusunuyorum.ayrıca zayıflama otları bantları vs...etkıleyebılır.bırde ben sureklı ınternet basında oluyodum gecelerı.bu da bı rısk olusturabılır tabı....ama sebep ne olura olsun bu durum kaderdır dıyede dusunmeden edemıyorum.hepımıze allah kuvvet versın

merhaba sıla.bende 2 düşük yaptım ve senin gibi kan pıhtılaşması sorunum var.şu andada hergün iğne kullanıyorum.
canim kac aylik hamilesin nasil gidiyor. kan pihtilasmasinda tek cozum igne diyolar. bide sana bisey sormak istiyorum ben 3 kez dusuk yaptim diye bu hamileleigimde hep istirahat etmek istiyorum. ama diyolarki kan pihtilasmasi oldugundan hareket etmelisin cok uyumak yada hareketsiz kalmakta kani pihtilastiriyomus. kafam cok karisik senin doktorun nediyo bunlarin yani sira yapman yada yapmaman gereken bisey varmi. cvap yazarsan sevinirim allah kucagina almayi nasip etsin. o dusuk stresini bidaha yasatmasin

balım kan pıhtılaşması nasıl oluyor?nasıl düşüğe sebeb oluyor?açıklayabilirsen çok sevineceğim..teşekkürler..

canım kan pıhtılaşması için bir testten behsetmişsin..hastanelerde yapıyorlar mı bunu?nasıl bişey bu kan pıhtılaşması ?gözle görülür bir belirtisi var mı?

merhaba know.ben de pkoluyum.doktorum kesin olmamakla birlikte düşüğe sebep olabileceğini ,bunun araştırıldığını söyledi.görüşmek üzere...

balım kan pıhtılaşması nasıl oluyor?nasıl düşüğe sebeb oluyor?açıklayabilirsen çok sevineceğim..teşekkürler..

evet canim doktoruna danis bu testleri yaptir. kan pihtilasmasi bebegin buyumesi engelleyip vucuddan atiyor. 3 dusuk yaptim buyuzden. kan duzenli dolasmadigindan oluyormus normal laboratuvar larda yapiyolar ihmal etme Allah hepinizin kalbine gore versin

canım peki hamile olmadanda bu testi yaptırabiliriz değil mi?hamile kaldığımızda önlemimizi almamız açısından..

merheba arkadaşlar.öncelikle hepimize geçmiş olsun ve allah birdaha yaşatmasın bu acıyı.bende 2 düşük yaptım.benimkiler geç düşüklerdi yani dört aylık.sebep bulunamadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…