Düşük amh ve hsg

drnbilgin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2015
2
0
32
Arkadaşlar merhaba,
Bir senedir gebe kalmaya çalışıyorum. Ama bir altı ay kadar önce yumurtlama akintimin hiç olmadigini fark ettim zaten ovulasyon testlerin de hic çift çizgi olmuyordu. Bundan bir sene önce kadar yumurtlama dönemlerimde yoğun akıntım olurdu Kan tahlillerime baktırdim ve pazartesi günü hsg cektirdim. Fsh değerin 9.91 amh değerim 0.97 hsg de hiçbir sorun yok. Hsg yi anestezili cektirdim ama yine de acı hissettim. Hsg den sonra bir saat dinlendim hastanede o sırada biraz kanamam oldu. Eve geldiğimde de kanama vardı. Bir ped dokusu kadar olmuştur diye düşünüyorum. Doktor filmde bir sorun olmadığını söyledi ama amh değeri düşük olduğu için elini çabuk tut bir sonraki ay yumurta takibine başlayalım dedi. Fitil ve monodoks verdi pazartesiden beri kullaniyorum monodoks çok zorluyor. Bir de takviyeler verdi inxenta fert diye hem bana hem eşime. Ama bugün alt karnın çok aşırı şişti ve kasıklarıma agri giriyor ateş akıntı gibi bir şikayetlerim yok ama takvimime göre yumurtlama dönemindeyim ve fitilden mi yoksa dönemden mi kaynaklı tam anlayamadıgim bi akıntım var. Amh değerim beni çok korkutuyor bu değerlerde olup gebe kalabilen var mı. Bu ay ilaç kullandığım için deneyemeyecegim ama hsg den sonra gebe kalabilen var mı

Merhaba yumurtlamayı görmek için ovulasyın testlerinden alın öyle kontrol edin. Amh düşük olunca rezerv az oluyor ama yumurta kaliteli olursa gebelik olabiliyor. Erkek problemi yoksa ve kaliteli yumurtlama gerçekleşirse evet hsg gebelik şansımı arttırabilir..

H
Merhaba yumurtlamayı görmek için ovulasyın testlerinden alın öyle kontrol edin. Amh düşük olunca rezerv az oluyor ama yumurta kaliteli olursa gebelik olabiliyor. Erkek problemi yoksa ve kaliteli yumurtlama gerçekleşirse evet hsg gebelik şansımı arttırabilir..

Hsg den sonra sağ ve sol kasığımda regl sancısı gibi ağrı olmaya başladı ama bugün artık 5. Güne girdim ve sağ kasığımda,belimde ağrı var nedenini anlayamıyorum doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum kötü bir akıntım da yok ama enfeksiyon oluşmuş olabilir mi böyle olması normal mi? Doktorum izne ayrildi ona soramiyorum malesef

X