Düşük amh kist problemi bi türlü tedaviye başlayamama kist operasyonu

herseyguzelolacak6

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2017
1.542
479
33
Merhaba arkadaşlar ben 32 yaşındayım 2 senedir gebe kalamadım eşimde sorun yok benim amh 003 hatta bi başka testte 001 bile cıktı labaratuvar farkı mi gerçekten öyle mi bilemiyorum yabi netice olarak ciddi düşük. Mart ayında ve nisan ayında 4 yumurta vardı maddi kaynaklı eşimle anlaşmazlık yaşadık baslayamadim mayıs ayında doğal denedik gitmedik pars biriktirdik dedik haziranda gittiğimde fsh tavan yapmıştı doktor uygun görmedi başlamayı 100 'ün üstünde çıkmıştı o da şaşırdı. Temmuzda gittiğimde fsh 53 cıktı biraz daha iyi ama 1 yumurta var o da kist olmuş dedi. Bende kan pıhtılaşması riski olduğu için (o öyle diyor) bana hormon hapı veremiyormuş doğum kontrol hapı veremediğini söyledi. Bi sonraki ay gel dedi sonraki ay bi türlü başlayamadık diye ve en basından aklımda da kaldı bi görüşünü alayim diye başka bi doktora gittim diğerinin haberi yok tabi. Her neyse sonra o yeni doktor 1 yumurta var dedi tedaviye başlayalım dedi hemen başladı olsa taze yapacaktı arkadan 1 yumurta daha gördü ama ikiside ignelerle gelişmedi diyip 8.gün tedavimi iptal etti. Fakat benim yumurtam o ay geç gelişti çünkü ben 13 gün evvel ovulasyonda yumurtlamayı gördüm bunu görmek için yumurtanın büyümedi gebelik boyutuna gelmesi lazım ki testte çıksın. Bu ay yine eski doktoruma gittim aslında tedavimi iptal eden doktor daha çok içime sinmişti fakat tup bebek denemeni önermem yüksek doz iğnelere rağmen gelişmedi durum bu doğal dene belli mi olur vücut bi yumurta atar doğal olur henüz menapoza girmemişsin dedi o yüzden bende geri eski doktoruma gideyim dedim adeti bekledim. Dün adetin 3.günüydü ben 2.günü fsh ve estradiol verdim fsh 11 e düşmüş şükür inşallah daha da düşer. Estradiol 324 cıktı yani çok yüksek adetliyken benim bu değer hiç böyle yüksek çıkmazdı 50 nin altında çıkardı hep ilk kez böyle çıkınca şüphelendim çünkü bi arkadaşımın kist olduğu ay estradiol çok yuskek çıkmıştı aklıma o geldi ve dağ tarafımda batma gibi garip şeyler oluyordu hamile olmadığıma göre kist olabildi diye düşündüm dün doktora gittim bu aydan çok umutluydum başlarız diye ama olmadı yine.
1 yumurta kist olmuş 1 yumurta kist olmak üzereydi doktor mucize gibi dedi neye dediğini bilmiyorum benim durumumda biri 1 yumurta bilendir çıkarıyormuş bazı aylar öyle demişti onun için öyle söyledi yoksa yumurta kendi kendine büyümüş diye mi bilemiyorum ama öyle dedi açıklama yapması odasına çağırdı
Odasına girdik eşimle 1 yumurta kist 1 yumurta kist olma yolunda sana kan pıhtılaşman olduğu için o da homozigotum hiç yok 2 gende heterozigot var sadece onunla ilgili de ayrı bi başlık açtım bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. Sana doğum kontrol hapı hormon kalcı veremiyorum dedi. 2 ay evvelde kist vardı dedi (geçen ay ki doktor çikolata kisti olabilir demisti senin yumurtan ignelerle gelişmedi yüksek doza rağmen kendi kendine mümkün değil dedi Ama ben ovulasyonda görüyorum yumurtlamayı) bu doktor hayır değil ısrarla yumurta kendi kendine büyümüş kist olmuş diyor cikoalata kisti hemeb olusmaz dedi ama bence bunun dediği doğru çünkü yumurtlama gördüm ovulasyonda. O kadar isim gücüm rast gitmedi ki bu ayda toplamaya geçemedik. Dedi ki pek kendi kendine adetle gideceğini sanmıyorum kistlerin içini boşaltalım operasyonla o sırada prp de yapacağını söyledi ikisi birlikte 26.000 tl ye yapacakmış önce kararsız kaldık sonra kabul ettik. Size sorum su başına böyle bişey gelen oldu mu kistkistinin ici boşaltılan doktorun verdiği bu kadar doğru mu sizce ? Kafam o kadar karışık ki bi yandan bi türlü toplamaya dahi göremedim bi yandan sürekli her ay bi aksilik çıkması norslimi çok bozdu. Cuma günü kist için operasyona gireceğim sonrasında bakacak yumurta uyarımı yapmayı deneyecekmis düşük bir ihtimal ama olmayacak gibi de değil imaknsizz değil dedi. Zor bi hastasınız emek gerektirir daha titiz çalışacağız dedi (yumurtam kist oluyor diye daha iyi takip edecek sanırım ki baştan beri olması gereken bence buydu düzgün kontrol edilse iki doktorda da belkide kist olmaz toplanırdı)
Öyle karışık bir sürecin içindeyim modum çok dusuyor her ay bir umut gidip böyle oldukça da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…