Düşük amh ile ne yapılır

merakediyorum1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2023
1.731
1.382
30
Merhaba 7 aylık evliyim. Korunarak ilişki yaşıyorduk. Korunmayı bırakmadan önce doktor kontrolüne gittim. Sol tarafta hiç folikül olmadığını sağda da 2-3 tane olduğunu söyledi. Sonra kan aldık. Amh 0,55 , fsh 12,71 geldi doktor direkt tüp bebek önerdi. Ben de normal yolla hiç denemediğimi direkt tüp bebek istemediğimi söyledim. O zaman yediklerine dikkat et . Yoga veya pilates yap ve günde 1 tablet vinalac tablet kullan dedi doktorum. Sizce durumum kötü mü ? Normal yoldan çocuğumun olma ihtimali yok mu? Teşekkürler

Merhaba,
Dilerim en kısa zamanda evlat nasip olur
Yaşınız kaç? Eşinize iyi bir yerde spermiogram testi yapıldı mı? Rahim filmi çekildi mi?
Doğal yolla denemek için de bunlar çok önemli.
Eşinizin sperm değerleri iyi, tüpleriniz açık ve yaşınız gençse birkaç ay siz deneyebilirsiniz.
Kendiniz bir süre belirlersiniz olmazsa eğer tüp bebek deneyin. Ama çok da geciktirmeyin derim ben. Sonuçta yumurta sayınız çok hızla da azalabilir.

29 yaşındayım . Eşim geçen ay testesteron kontrolü yaptırdı biraz düşük geldi. Mayısta yeniden doktora gidecek sperm sayısına vs bakılacak. Yok hayır rahim filmi çekilmedi . Teşekkür edeeim umutsuz olmak istemedim biraz da korktum açıkcası

Rica ederim. Yaşınız gençmiş. Sakın umutsuz olmayın. Hatta işiniz tüp bebeğe kalsa bile tüp bebekte şansınız iyi olabilir yaşınızdan dolayı. Bu süreçte doktorunuza danışarak vitamin ve takviyeler de kullanabilirsiniz. Bu testleri yaptırdıktan sonra kendiniz de bir süre deneyin. Ama mutlaka iyi bir yerde sperm testi ve c kollu cihazla çekilen bir yerde rahim filmi çektirin. Sevgiler.

Kesinlikle takviye kullanin yerinizde olsam doktorun ilk tavsiyesine uyar yada 1-2 ay deneme sonrasi tüp bebek dusunurdum. Cunku cok yipratici bir sürec

Kesinlikle takviye kullanin yerinizde olsam doktorun ilk tavsiyesine uyar yada 1-2 ay deneme sonrasi tüp bebek dusunurdum. Cunku cok yipratici bir sürec
Size katılıyorum. Gerçekten çok yıpratıcı bir süreç. Çevremde tüp bebek deneyecek birileri varsa geç kalmadan, yaşınız gençken deneyin diyorum.

Doktorun ilk tavsiyesi beni korkuttu açıkcası . 6 ay deneyip karar vermek istedim
Hiç korkutmasın. Ben de dahil birçok kişi tedavi görüyor. Ama dediğim gibi denemeden önce bu testleri mutlaka yaptırın ve hemen takviye, vitamin kullanmaya başlayın. Tüp bebekte de işinize yarayacak o testler ve vitaminler.

Merhaba benimde bir düşüğüm var düşükten sonra neden olduğunu öğrenmek için gittiğimde çeşitli testler yapıldı rahimim kontrol edildi yumurtalıklara bakıldı bi tarafta 2 folikül bi tarafta 4-5 folikül görüyorum sağlıklı bir kadında her iki tarafta 8 tane olmasını bekleriz dedi benim amh 0.19 du eşimin sperm hareketi ve sayısı çok düşüktü direk tüp bebek dediler hatta tüp bebekle bile ihtimalin çok az %8 ihtimal olduğunu söyledi ben çok şaşırdım yaşım daha 25 ailemde hiç böyle durum yok yeni düşük yaptım çok kötü psikolojim bozulmuştu bir kaç doktora daha gittim hepsi benzer şeyler söyledi direk tüp bebeğe yönlendirdi ben psikolojik olarakta fiziksel olarakta hazır değildim farklı bir doktorla görüştüm rahimimde perde vardı dşüğe sebep olabileceğini gebeliğin olmasını engelleyeceğini ve erken doğuma sebep olabileceğini söyledi allah nasip ederde bir daha olursa aynı şeylerin yaşanma ihtimalini ufakta olsa azaltmak için ameliyatı oldum amielyatı yapan doktorumda tüp bebek doktoruydu onunla konuştuk durumumu anlattım oda bir kere olmuş olmaz diyemem Allah nasip ederse olur 6 ay deneyin ondan sonra istersen buradada tedaviye başalayabiliriz dedi bir kaç ay dinlendikten sonra ovulasyon testi ile denemeye başladık 5. Denemede yani düşükten 8 ay sonra hamile kaldım (arada 3 ay dinlenme molası var) şimdi 12 haftalık hamileyim inşallah sağ salim kucağıma alırım benim bu süreçte yaptıklarım amh düşük evet ama 100 tane yumurtamda olsa 1 tanesi olacak 10 tanede olsa 1 tanesi önemli olan kalitesiydi benim için yumrutanın kalitesini artıracak vitaminler kullandım e vit -cvit- d vit omega eşimede aynı şekilde sper kalitesini artıracak vitaminler keçi boynuzu ve yediğime içtiğime çok dikkat ettim hiç hazır paketli gıda tüketmedim bu süreçte Hep evde kendim hazırladım hamur işi tüketmedim ama son aylarda artık umudum tükendi artık umursamamaya başladım bize tüp bebek yolları gözüktü diyordum spor yapıyordum gezmeye gidiyordum hiç düşünmüyordum o ay hamile olduğumu öğrendim hatta hiç beklentimde yoktu aynı adet olacakmış hisi vardı . Ama ben şunu kullandım ondan oldu bunu yaptım ondan oldu demiyorum Rabbim nasip etti oldu diyorum. Biz gitsek en iyi tüp bebek merkezlerinde tedavide görsek en iyi doktorlarla embriyologlarlada olsak en iyi ilaçları vitaminleride kullansak Rabbim ne zaman ol derse o zaman oluyor bunların hiç birine tamamen umut bağlamamak lazım bize düşen çareler aramak ama verip vermemek Allahın takdiri Bu süreçte en çok önericeğim şey moralini bozma bu konuya saplanıp kalma insan çok yıpranıyor kendimden biliyorum Rabbim eşinle muhabbetini artırsın sevgini artırsın inşallah yaşlarımız daha çok genç gençliği gidiyor insanın ömrü bitiyor bu konu çok hasas bi konu sana seni gerçekten anlayacak insanlarala derdini paylaş herkese söyleme çünki her kafadan bir ses çıkıyor maalesef olan morilinide mahfediyor. Çok uzatmışım hakkını hellal et söyleceklerim bunlardı aynı süreçlerden geçtiğim için paylaşmak istedim Rabbim en yakın zamanda en hayırlı şekilde isteyen dileneyen bu yolarda yorulan herkeslerin kucağını doldursun

Ne güzel uzun uzun anlatmışsın. Çok şükür senin adına çok sevindim umarım sağlıkla kucağına alırsın. Ben de bu dediklerini uygulayacağım en azından 6 ay deneyeceğim . Çünkü dediğin gibi psikolojim şu an tüp bebeği kaldıracak gibi değil. Bende vitamin desteği alıyorum. Haftada 3 kez avakado yiyorum. Spor yapıyorum. Umarjm her şey gönlümüzce olur

Adetim biteli 5 gün kadar oldu. Göğüslerim şiş,halsizlik,huysuzluk var üstümde. Süt kesiği gibi akıntım var heralde yumurtlama dönemimdeyim

Öncellikle çok geçmiş olsun laboquickin ovulasyon testini ve infolicombi yi tavsiye ederim ikisini de araştır inşallah faydalı olur

Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Eğer birazcık bile kilonun üstündeysen kilo vermeni tavsiye ederim metabolizman hızlanır ve benim 4-5 kilo fazlam vardı oda evde yürüyüşle aralıklı beslenmeyle gitti avokado gerçekten üremede güzel etkisi olan bi nimet ve vücudunu sıcak tut üşütme ayaklarını ve belini kesinlikle sıcak tut rahim sıcak olması gereken bi bölge erkeklerde de tam tersi cinsel bölgenin soğuk olması gerekiyor sıcak spermleri olumsuz etkiliyor ama biz kadınlarda bazı sebeplerden dolayı soğukluk oluyor buna dikkat etmeni tavsiye ederim . Evet gerçekten psikolojik olarak hazır olduktan sonra düşünülmeli tüp bebek çünkü zorlu bi süreç Rabbim inşallah hemencik kucağını doldurur.

Adetim biteli 5 gün kadar oldu. Göğüslerim şiş,halsizlik,huysuzluk var üstümde. Süt kesiği gibi akıntım var heralde yumurtlama dönemimdeyim
Ovulasyon testinide öneririm yumurtlama dönemi dışında hamile kalmak çok düşük ihtimal yumurtlama döneminde gebelik ihtimali çok yüksek önemli olan o günleri değerlendirmek ama dezavantajı çok sters oluyor insan o günler mecbur değerlendirilecek olunca bi tadı kalmıyor ama ona takılmamak lazım ben instagramda bir gebenin günlüğünden almıştım ama trendyoladada laboquick markasından memnun kalanlar çok yada eczanedede var hangisini tercih edersen eczanedeki biraz pahalıya mâl oluyor

Doktor kilomun normal olduğunu söyledi . 1.66 boy 62 kgyım. Dediklerine de dikkat edeceğim içime umut doğdu gerçekten
Seni çok iyi anlıyorum canım burada bi çok konu okudum bu şekilde hamile kalan çok fazla insan var umutlarını yitirme o konuları okuyabilirsin instagramda bir gebenin günlüğünde amh si düşük olup hamile kalan çok insan var röportajlarda onları okuyabilirsin hem moralini yükseltirsin bolca dua et güzel pozitif düşün stersin başlı başına üremeyi durdurduğuna dair bi makale okumuştum ( stres halinde vücut kortizon hormonu üretirmiş bu hormonda hayatım tehlikede modunu açarak sadece yaşama fonksiyonlarını yerine getirir diğer şeyleri kendi kendine durdurmuş üremede dahil) umarım anlatabilmişimdir hani hep okumuşsundur ne zaman kafaya takmadım o ay hamile kaldım derler ya bendede olduğu gibi demekki gerçekten etkili bir durum benim arkadaşımda tek yumurtalığı var 2 tane bebeği oldu daha sonra korunmaya başladı spiral takılıydı o şekilde 3 ye hamile kaldı doğumda yaptı sağ salim Herşey rabbimin ol demesine bakar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…