Düşük amh ile ne yapılır

Merhabalar ben de 39 yaşındayım, eşimde dperm sayısında ve hızında sorun var. Biz de Temmuz-Ağustos gibi tedavi olmaya karar verdik, şimdiden vitamin takviyelerine başladık. Omega
E vitamini
Multivitamin
Biz Antalya da yaşıyoruz, tedaviye bura da mı başlasak yoksa Ankara da mı olsak karar veremedik daha.

Merhaba 7 aylık evliyim. Korunarak ilişki yaşıyorduk. Korunmayı bırakmadan önce doktor kontrolüne gittim. Sol tarafta hiç folikül olmadığını sağda da 2-3 tane olduğunu söyledi. Sonra kan aldık. Amh 0,55 , fsh 12,71 geldi doktor direkt tüp bebek önerdi. Ben de normal yolla hiç denemediğimi direkt tüp bebek istemediğimi söyledim. O zaman yediklerine dikkat et . Yoga veya pilates yap ve günde 1 tablet vinalac tablet kullan dedi doktorum. Sizce durumum kötü mü ? Normal yoldan çocuğumun olma ihtimali yok mu? Teşekkürler
Merhabalar benzer bi durumla bende karşılaştım benim amh 0.07 fsh 13.41 di. Yani tablo sizden daha kötüydü diyebilirim. Üstelik yaşım 40 ve daha öncede hiç doğum yapmamıştım. Ilk dr um direk tüp bebek ve ondada şansımın çok olmadığını söyledi. Yaş faktörü ve değerlerim nedeniyle. Dr umu değiştirdim. 2. Dr umda kaliteli tek bir yumurtaya bakar çok sagliksin kafana takma önce bi dene olmadı tüp bebek dedi. Ne demek olmaz olur hiç olmadı tüp bebekle olur dedi. Moralim düzeldi biraz tabi ama ilerleyen aylarda reglim azaldı rengi değişti döngü araliklarim sapıttı ben iyice bitti bu iş olursa bi ihtimal tüp bebek diye tamamen umudumu kestim. Derken doğal yolla hiç bir extra destek almadan sadece düzenli ilişki ile hamile kaldım. Regl saşmalarım nedeniylede 1 hafta geç öğrendim. 12. Haftamdayım fetal dna testimde temiz çıktı. Demem o ki hiç bir şey imkansız değil. Lütfen umudunuzu yitirmeyin. Rabbim dualarınızı kabul etsin.

Galiba duymak istediklerimi söylediniz bana . Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Peki ne kadar sürede doğal yolla hamile kaldınız
Amin.insallah darısı sizin başınıza korunmasız iliskim 2.5 yıl, Amh vs düşüklüğünü öğrenmem 1 yılı civarı sanırım. Yanıltmak istemem emin değilim. Son iki ay deniz ürünleri avakado deniz börülcesi sarımsak limon normalinden çok fazla tüketmiştim. Haftada en az 3 gün menü böyleydi. Etkisi olmuş olabilir hayatımdaki tek farklılık buydu.

Son düzenleme:
Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Eğer birazcık bile kilonun üstündeysen kilo vermeni tavsiye ederim metabolizman hızlanır ve benim 4-5 kilo fazlam vardı oda evde yürüyüşle aralıklı beslenmeyle gitti avokado gerçekten üremede güzel etkisi olan bi nimet ve vücudunu sıcak tut üşütme ayaklarını ve belini kesinlikle sıcak tut rahim sıcak olması gereken bi bölge erkeklerde de tam tersi cinsel bölgenin soğuk olması gerekiyor sıcak spermleri olumsuz etkiliyor ama biz kadınlarda bazı sebeplerden dolayı soğukluk oluyor buna dikkat etmeni tavsiye ederim . Evet gerçekten psikolojik olarak hazır olduktan sonra düşünülmeli tüp bebek çünkü zorlu bi süreç Rabbim inşallah hemencik kucağını doldurur.
Sizin tüp deneyimi oldu mu?

Merhaba 7 aylık evliyim. Korunarak ilişki yaşıyorduk. Korunmayı bırakmadan önce doktor kontrolüne gittim. Sol tarafta hiç folikül olmadığını sağda da 2-3 tane olduğunu söyledi. Sonra kan aldık. Amh 0,55 , fsh 12,71 geldi doktor direkt tüp bebek önerdi. Ben de normal yolla hiç denemediğimi direkt tüp bebek istemediğimi söyledim. O zaman yediklerine dikkat et . Yoga veya pilates yap ve günde 1 tablet vinalac tablet kullan dedi doktorum. Sizce durumum kötü mü ? Normal yoldan çocuğumun olma ihtimali yok mu? Teşekkürler
Vinalac ne içerikte gıda takviyesi mi?

Seni çok iyi anlıyorum canım burada bi çok konu okudum bu şekilde hamile kalan çok fazla insan var umutlarını yitirme o konuları okuyabilirsin instagramda bir gebenin günlüğünde amh si düşük olup hamile kalan çok insan var röportajlarda onları okuyabilirsin hem moralini yükseltirsin bolca dua et güzel pozitif düşün stersin başlı başına üremeyi durdurduğuna dair bi makale okumuştum ( stres halinde vücut kortizon hormonu üretirmiş bu hormonda hayatım tehlikede modunu açarak sadece yaşama fonksiyonlarını yerine getirir diğer şeyleri kendi kendine durdurmuş üremede dahil) umarım anlatabilmişimdir hani hep okumuşsundur ne zaman kafaya takmadım o ay hamile kaldım derler ya bendede olduğu gibi demekki gerçekten etkili bir durum benim arkadaşımda tek yumurtalığı var 2 tane bebeği oldu daha sonra korunmaya başladı spiral takılıydı o şekilde 3 ye hamile kaldı doğumda yaptı sağ salim Herşey rabbimin ol demesine bakar ❤️🌸
Arkadaşınızın amh da düşük müydü tek yumurtası varmış? Ve o makalenin linkini atar mısınız okuyayım.

Merhabalar benzer bi durumla bende karşılaştım benim amh 0.07 fsh 13.41 di. Yani tablo sizden daha kötüydü diyebilirim. Üstelik yaşım 40 ve daha öncede hiç doğum yapmamıştım. Ilk dr um direk tüp bebek ve ondada şansımın çok olmadığını söyledi. Yaş faktörü ve değerlerim nedeniyle. Dr umu değiştirdim. 2. Dr umda kaliteli tek bir yumurtaya bakar çok sagliksin kafana takma önce bi dene olmadı tüp bebek dedi. Ne demek olmaz olur hiç olmadı tüp bebekle olur dedi. Moralim düzeldi biraz tabi ama ilerleyen aylarda reglim azaldı rengi değişti döngü araliklarim sapıttı ben iyice bitti bu iş olursa bi ihtimal tüp bebek diye tamamen umudumu kestim. Derken doğal yolla hiç bir extra destek almadan sadece düzenli ilişki ile hamile kaldım. Regl saşmalarım nedeniylede 1 hafta geç öğrendim. 12. Haftamdayım fetal dna testimde temiz çıktı. Demem o ki hiç bir şey imkansız değil. Lütfen umudunuzu yitirmeyin. Rabbim dualarınızı kabul etsin.
Reglinizin rengi nasıl değişti önceden nasıldı ve reglll döngünüz kaç günde bir olmaya başlamıştı? Yaş kaç?

Kızlar sizde umudunuzu kaybetmeyin doktor tüp bebek yap dedikten 1,5 ay sonra gebe olduğumu öğrendim . Şu an 12 haftalık hamileyim . Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻
Allah sağlıkla kolaylıkla kucağınıza almayı nasip etsin.🥰 Biz yaklaşık bir sene önce doğal yolla bebeğimiz olamayacağını öğrendik. Spermde sayı hareket morfoloji sorunları vardı. İki negatif transferim var. Temmuzda tekrar deneyecektik ama yumurtalarım döllenmedi. Ekim 2022de 1.12 olan amh değerim temmuz 2023te 0.32ye düşmüş. Doktor bile şaşırdı hızlı bir düşüş diye. Ben de şimdi kaliteyi artırmak için beslenmeme dikkat ediyorum spora gidiyorum. İnşaallah bir gün hepimiz hayırlı zamanda hayırla sağlıcakla bu güzel haberi alırız.

Amin.insallah darısı sizin başınıza korunmasız iliskim 2.5 yıl, Amh vs düşüklüğünü öğrenmem 1 yılı civarı sanırım. Yanıltmak istemem emin değilim. Son iki ay deniz ürünleri avakado deniz börülcesi sarımsak limon normalinden çok fazla tüketmiştim. Haftada en az 3 gün menü böyleydi. Etkisi olmuş olabilir hayatımdaki tek farklılık buydu.
Amh den dolayı mı 2,5 yıl olmadı korunmadığıniz halde?
Bende 3 yıldır korunmuyorum amh düşük olmuyor.

Kızlar sizde umudunuzu kaybetmeyin doktor tüp bebek yap dedikten 1,5 ay sonra gebe olduğumu öğrendim . Şu an 12 haftalık hamileyim . Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻
Canım adına çok sevindim.
Burda nasıl endiseliymişsin, herkesle öyle oluyor olmayınca haliyle.
Benimde 3 yıldır olmuyor amh düşük sen gibi, çok üzülüyorum tüp de istemiyorum.

Allah sağlıkla kolaylıkla kucağınıza almayı nasip etsin.🥰 Biz yaklaşık bir sene önce doğal yolla bebeğimiz olamayacağını öğrendik. Spermde sayı hareket morfoloji sorunları vardı. İki negatif transferim var. Temmuzda tekrar deneyecektik ama yumurtalarım döllenmedi. Ekim 2022de 1.12 olan amh değerim temmuz 2023te 0.32ye düşmüş. Doktor bile şaşırdı hızlı bir düşüş diye. Ben de şimdi kaliteyi artırmak için beslenmeme dikkat ediyorum spora gidiyorum. İnşaallah bir gün hepimiz hayırlı zamanda hayırla sağlıcakla bu güzel haberi alırız.
Bir de nacizane tavsiyem. İçinizi karartmak istemem ama dünyanın binbir türlü hali var ne olacağı belli olmaz. Malum biz kadınların yumurta rezervi spermler gibi sürekli üretilen bir şey değil ve her ay yavaş yavaş kaybediyoruz. Bence yavrunuzu kucağınıza aldıktan bir süre sonra yumurta dondurmayı bir düşünün derim. Ne olur ne olmaz. Tabi Allah mecbur bırakmasın ama tedbirli olmakta da fayda var ☺️

İnşallah canım avokado ye bence haftada 3 kez sporda büyük destek olur

X