düşenin dostu olmazmış

etkin

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2006
1.590
1.070
Bu lafın doğruluğuna bugün çok bir kere daha inandım. sekiz senedir aynı evdeyiz.şimdiye kadar kiramızı hiç aksatmadanödedik.sadece bu ay biraz geçiktirmek zorunda kaldık.o da geçen ay işyerimizin hırsızlar tarafından soyulmasından dolayı. Bugün ev sahibimiz geldi açık açık çıkın diyemedi ama oturdukları evin kendilerine çok büyük geldiğini eğer bizim çıkmaya niyetimiz olursa oturdukları evi kiraya verip kendilerinin bizim eve taşınacaklarını söyledi.moralim çok bozuk .DÜŞENİN GERÇEKTEN DOSTU OLMUYOR.Dost sandıklarınız bile birer birer sizden uzaklaşıyor.:çok üzgünüm:

Öncelikle geçmiş olsun.
lütfen hemen olumsuz düşünmeyin herşeyde bir hayır vardır.
Allah yardım eder yoluna girer mutlaka herşey.
sen gönlünü ferah tut.
evet zaman kötü, iyi olanı çabucak unutuveriyoruz.
peki ne yapacaksınız çıkacak mısınız?
durumunuzu izah ettiniz mi?
belki de ev sahibiniz gerçekten çıkın demek istememiştir düşündüğü şeyi paylaşmıştır..
bilemiyorum ya umarım herşey yoluna girer..

tahin pekmez sağol canım .doğrudan çıkın demedi ama bazı imalarda bulundu işin durumunu falan sordu. şu an çıkmamız mümkün değil kızım bu sene öösye girecek ondan sonra zaten bizde burada durmak istemiyoruz. şimdi tek dileğim kızımın İzmir'de bir yer kazanması ki bizde geri dönebilelim.

Hayatta herşey bizim için düşenin dostu olmuyro canım....
Allah bir şekilde yardımıcımız oluyor ama inan
:teselli:

canım sneiokdar iyi anlıyorumki benimeşimde 4aydır cezaevinde bugün evsahibim geldi 2aylık ödeyemedim napııym bana çık dedi yoksa zam yapacakmış eşim giitiğinden beri tek başımayım eşim varken yanımda olanlar yok ben napııym şükür et allah yardımcımız olsun ben oğlumla ortada kaldım düşün
Canım çok geçmiş olsun.sen benden daha zor durumdasın .Allah eşini bir an önce kurtarsın oradan.hiç olmazsa benim ailemde eşimin aileside zor zamanlarımızda ellerinden geldiğince hep yanımızdalar.

X