düşen çocuklara ne oluyor?

hepinize allah sabır versin,ama bebeğini doğurup kaybeden aradaşlara bin kat fazla sabır diliyorum.düşük yapmakla bunun acısı karşılaştırılamaz herhalde.hele bir yıl sonra kaybeden arkadaşa çok üzüldüm.

arkadaşlar büyük çocuklar(anne karnındaki)öldükten sonra cennetteler anne babalarını bekliyorlar biliyoruz.peki ya çok erken dönemde kaybedilenler 2,3 haftalıkken kaybedilenler gerçi henüz şekle girmemiş olsalarda biliyoruz ki cinsiyetleri belli oluyor. onlar ne oluyor acaba onlarda anne babalarını bekliyorlarmı onlarda.çook merak ediyorum üç kere düçük yaptım adetim 2,3 gün geçiyor kanamam oluyor.onlara ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazarmısınız?

Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun daha beter acılardan saklasın sen gibi başına gelen herkesinde tabiiki.... Nihat hatipoğlu na bu konuda bir soru gelmişti.. oda göbek kordonu oluşupta düşen bebeklerin ahirette anne babalarına ahirette şefaatçi olduklarını ve cehennem ateşinden o kordonlarını uzatıp ana babalarını kurtaracaklarını söylemişti... ama daha küçük olanlar hiç belli olmadan düşenler için bilinen bişey yok sadece canlı ve sağlıklı olduklarını bildiğiniz halde kürtaja kalkışmak çok günah demişti... ama bu konuda başka bişiyde öğrenirsem yazıcam hemen buraya canım.... :1hug:

hepinize allah sabır versin,ama bebeğini doğurup kaybeden aradaşlara bin kat fazla sabır diliyorum.düşük yapmakla bunun acısı karşılaştırılamaz herhalde.hele bir yıl sonra kaybeden arkadaşa çok üzüldüm.

Bir insan acı kıyaslaması eşit ağırlığını neden ölçer biçer hiç anlamış değilim:kızgın:
Sonuçta acı acıdır insan bir umutla çocuğu olacak heyecanıyla seviniyor sonra karnının boş olduğunu bütün umutlarını kaybettiğini görüyor.. Ayrıca soruyorum size siz hiç düşük yaptınızmı ben bebeğimi düşürürken dayanılmaz ağrılar çektim ve o içimden akıp gitiği an ağrılarım dindi... Bunu yaşamak bile çok acı kaldıki bebeğimin artık karnımda olmadığını bilmek de cabası...

Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun daha beter acılardan saklasın sen gibi başına gelen herkesinde tabiiki.... Nihat hatipoğlu na bu konuda bir soru gelmişti.. oda göbek kordonu oluşupta düşen bebeklerin ahirette anne babalarına ahirette şefaatçi olduklarını ve cehennem ateşinden o kordonlarını uzatıp ana babalarını kurtaracaklarını söylemişti... ama daha küçük olanlar hiç belli olmadan düşenler için bilinen bişey yok sadece canlı ve sağlıklı olduklarını bildiğiniz halde kürtaja kalkışmak çok günah demişti... ama bu konuda başka bişiyde öğrenirsem yazıcam hemen buraya canım.... :1hug:

Off ya bebeklerimin kordonları içimdeydi hala doğduklarında..Bana göbek kordonları ile bağlıydı meleklerim.Kürtaj masasında da hala avucumdaydılar.Doktor makasla kesti kordonlarını,hemşire de alayım artık dedi,aldı elimden.Buz gibi mermere koydu dr bebeklerimi..O görüntüler aklıma geldi şimdi..Bebeklerin kordonları deyince o görüntüler aklıma geldi.ÇOk kötüyüm ağlıyorum ya of ya of

selam..hıç bır acı hıç bır acıyla kıyaslanamaz herkes kendı çektığını bılır.............rabbım ne anayı evlatsız ne evladı annesız komasın...............

bende bu yazılanlara dahilmiyim kızlar acaba bende 5 hafta 5 günlükken kaybettim bebeğimi oda bana cennetin kapısında ben annem isterim diye ağıycakmı lütfen cevap çok ağlattınız bu yazılarla beni mahfoldum ya

şimdi ezan okunuyo yalvarıyorum Allaha bana 1 çocuk versin lütfen ne olur diye

Bir insan acı kıyaslaması eşit ağırlığını neden ölçer biçer hiç anlamış değilim:kızgın:
Sonuçta acı acıdır insan bir umutla çocuğu olacak heyecanıyla seviniyor sonra karnının boş olduğunu bütün umutlarını kaybettiğini görüyor.. Ayrıca soruyorum size siz hiç düşük yaptınızmı ben bebeğimi düşürürken dayanılmaz ağrılar çektim ve o içimden akıp gitiği an ağrılarım dindi... Bunu yaşamak bile çok acı kaldıki bebeğimin artık karnımda olmadığını bilmek de cabası...

Evet hiçbir acı hiçbir acıyla kıyaslanmaz.Acının üst derecesini biz hep geçmiş acılarımızla kıyaslarız,yaşanmışlıklarımıza bakarız...Kanserden inim inim inleyen bir hasta bize göre bizim en sancılı anımızdaki acıyı yaşar.Üstünü bilemeyiz, çünkü yaşamamışızdır...

Sadece aşağıdaki yazımı okumanı istiyorum...Fırsatın olursa başka bir sayfanın linkini vereceğim ona da bakarsın....Kıyaslama yapmamak lazım derken sen kendin kıyaslama yaparak kırdığının farkında mısın arkadaşım...

http://www.kadinlarkulubu.com/duyur...bettim/268463-anlatmakkaybettigim-ogluma.html

"Öl denildiğinde ölünebilseydi keşke ya da ölmeler böyle yapayalnız olmasaydı,bu kadar yapayalnız bırakmasaydı...Ya da piyonlar gerçekten yetebilseydi mutlu edebilmek için şahı...Hayatımızda "keşke"ler olmasaydı..Ya da kendi hayatımız oynanırken sahnede,sadece uzaktan bakan bir seyirci kadar etkisiz kalmamaya yetebilseydik...Konuşmanın konuşmamaktan farkının olmadığı zamanlarda susmayı becerebilseydik keşke...Yaşamanın ölmekten zor olduğunu hiç bilmeseydik,hiç anlamasaydık...Gidenlerin ardından gözlerimiz yaşlı bakakalmasaydık...Bir savaşın ortasında neye uğradığını anlayamayan çocuklar kadar mahzun kalmanın acısını hiç yaşamasaydık...Ya da ölümü bir gece rüyamızda yaşarken, gidenin bizim tahmin edebildiğimizden daha çok acı çektiğini anlayamasaydık....Daha çok acımasaydık...Kanamasaydık...Yanmasaydık...Keşke hiç yaşamamış olmayı isteyecek kadar yaşamaktan umudumuzu kesmemiş olsaydık...

Seni anlıyorum deme sakın...Anlamaya çalış yeter...Çünkü ben de anlayamam sokağa bırakılmış bir çocuğun çaresizliğini,evine ekmek götüremeyen bir babanın hissettiklerini ya da bir depremde her şeyini kaybetmiş olanların kimsesizliğini...Anlayamam hiçbirini,senin beni anlayamadığın gibi....

Rüzgarda savrulan kağıt bir gemi kadar halsizim şimdi...Gassalın elindeki meyyit gibi...Ne anlatacak halim,ne de direnecek gücüm var...

Kelimelerin tükendiği yalnızca feryatların olduğu bir yerdeyim...Çığlıklarım sessiz değil ama ses geçirmeyen bir odadayım şimdi...Ve hiç duyulmayacağını bile bile bağırmaya devam edebiliyorsam şimdi,bir umudum olduğundan değil,bilinci yarı kapalı bir bebeğin inlemelerini daha iyi anlayabilmek içindir belki...

Vezirim yok artık... Biliyorum ama keşke bir çocuğun hırçınlığı gibi "Piyonumu isterim." diyebilseydim şimdi...

Ben sizinle ilgili bir yorum yaptığımı düşünmüyorum gene söylüyorum başınız sağolsun allah sabır versin... Sizin acınız kendinizedir bir insanın acı aralığı nasıl tartışılırki... Benim bir bebeğim olsa doğdukdan sonra kaybetsem ozaman mı acıçekiyor olucam illa bunumu yaşaşamam gerekiyor bir evlat acısını çekmem için.. Bunu kıyaslamak düşünmek saçma bence. Asıl sizler kırıyorsunuz bizleri... Kimse kimseye benim acım senden büyük seninki benden azdır demesin asıl bu yanlış olur.. Hayatta ne yaşayacağımızı bilemeyiz değilmi burda düşük yapan kadınlar neden hafife alınıyor ben onu anlamış değilim..
Benim şuan yatakta olup uyumam gerekiyordu ama değilim yaa neyse ben tartışmak istemiyorum....
Ayrıca yorumumda belirttmek istediğim kimse ekimsenin acısını hafife almasın ama sizin alınganlık yapmanızıda anlamdım doğrusu...
Sizde böyle davranrak benim acımı küçümsüyorsunuz malesef....

bende bu yazılanlara dahilmiyim kızlar acaba bende 5 hafta 5 günlükken kaybettim bebeğimi oda bana cennetin kapısında ben annem isterim diye ağıycakmı lütfen cevap çok ağlattınız bu yazılarla beni mahfoldum ya

şimdi ezan okunuyo yalvarıyorum Allaha bana 1 çocuk versin lütfen ne olur diye

Canım benim inşallah bebeğin gelir sana:Saruboceq:

Ben sizinle ilgili bir yorum yaptığımı düşünmüyorum gene söylüyorum başınız sağolsun allah sabır versin... Sizin acınız kendinizedir bir insanın acı aralığı nasıl tartışılırki... Benim bir bebeğim olsa doğdukdan sonra kaybetsem ozaman mı acıçekiyor olucam illa bunumu yaşaşamam gerekiyor bir evlat acısını çekmem için.. Bunu kıyaslamak düşünmek saçma bence. Asıl sizler kırıyorsunuz bizleri... Kimse kimseye benim acım senden büyük seninki benden azdır demesin asıl bu yanlış olur.. Hayatta ne yaşayacağımızı bilemeyiz değilmi burda düşük yapan kadınlar neden hafife alınıyor ben onu anlamış değilim..
Benim şuan yatakta olup uyumam gerekiyordu ama değilim yaa neyse ben tartışmak istemiyorum....
Ayrıca yorumumda belirttmek istediğim kimse ekimsenin acısını hafife almasın ama sizin alınganlık yapmanızıda anlamdım doğrusu...
Sizde böyle davranrak benim acımı küçümsüyorsunuz malesef....

Alınganlık yaptım evet çünkü Hammer'ın "hepinize allah sabır versin,ama bebeğini doğurup kaybeden aradaşlara bin kat fazla sabır diliyorum.düşük yapmakla bunun acısı karşılaştırılamaz herhalde.hele bir yıl sonra kaybeden arkadaşa çok üzüldüm."diye karşılık verdiği 1 yaşındaki bebeğini kaybeden kişi benim.O da senin acını küçümsememişti farkındaysan,küçük dememişti, sabır dilemişti ama benim kasden yaptığım alınganlığı sen farkında olmadan yaptın...Şunu anlamanı isterim sadece , dört çocuğunu genetik bir hastalık yüzünden acılar içinde toprağa veren bir anne olsaydı karşımda ben ona gönül rahatlığıyla senin acının yanında benimki hiç kalır diyebilirdim...Yorumundan anladığım tek şey şu oluyor üzülerek belirtiyorum tekrar ve tekrar..:

Yaşamayan anlayamıyor.Bazıları anlamaya çalışıyor...Bu yetiyor...Yazımda da bunu anlatmaya çalışmıştım zaten okuduysan...Acının derecesi vardır arkadaşım.Ama bakış açımıza göre ya isyan ederiz, kendi çektiğimizin en kötüsü olduğunu anlamadıklarını düşünür,başkalarını suçlarız hep ; ya da şükrederiz bizden daha kötüleri var diye...Ben şükrediyorum daha kötülerini görebiliyorum çünkü...Benim acımdan daha "büyük" nice acılar var dünyada...Sana da kendimden daha çok sabır diliyorum çünkü anlıyorum ki sen yaşadığının herkesinkinden büyük olduğunu düşünüyorsun...Selametle arkadaşım....

Alınganlık yaptım evet çünkü Hammer'ın "hepinize allah sabır versin,ama bebeğini doğurup kaybeden aradaşlara bin kat fazla sabır diliyorum.düşük yapmakla bunun acısı karşılaştırılamaz herhalde.hele bir yıl sonra kaybeden arkadaşa çok üzüldüm."diye karşılık verdiği 1 yaşındaki bebeğini kaybeden kişi benim.O da senin acını küçümsememişti farkındaysan,küçük dememişti, sabır dilemişti ama benim kasden yaptığım alınganlığı sen farkında olmadan yaptın...Şunu anlamanı isterim sadece , dört çocuğunu genetik bir hastalık yüzünden acılar içinde toprağa veren bir anne olsaydı karşımda ben ona gönül rahatlığıyla senin acının yanında benimki hiç kalır diyebilirdim...Yorumundan anladığım tek şey şu oluyor üzülerek belirtiyorum tekrar ve tekrar..:

Yaşamayan anlayamıyor.Bazıları anlamaya çalışıyor...Bu yetiyor...Yazımda da bunu anlatmaya çalışmıştım zaten okuduysan...Acının derecesi vardır arkadaşım.Ama bakış açımıza göre ya isyan ederiz, kendi çektiğimizin en kötüsü olduğunu anlamadıklarını düşünür,başkalarını suçlarız hep ; ya da şükrederiz bizden daha kötüleri var diye...Ben şükrediyorum daha kötülerini görebiliyorum çünkü...Benim acımdan daha "büyük" nice acılar var dünyada...Sana da kendimden daha çok sabır diliyorum çünkü anlıyorum ki sen yaşadığının herkesinkinden büyük olduğunu düşünüyorsun...Selametle arkadaşım....

Size ne desem anlamıycaksınız... nasıl bir tesellidir ya bir diyerini küçümseyerek ya hani buda denmez "düşük yapmakla bunun acısı karşılaştırılamaz herhalde" denmesi beni kırdı açıkcası..
Birde bu konuyu açan arkadaşa da ayıp olmuyormu.. Yada 4 aylık 5 aylık bebeklerini düşürerek kaybedenler ben kimseden acım büyük demiyorum aksine acılarımız aynı sonuçta ortada kaybedilen bebekler var sizin neden alınganlık gösterdiğiniz zaten ortada laf size gitmiş o sebepten.... Ayrıca ben ne kayıplar görmüş biriyim illa burda herşeyi anlatmak zorunda değilim değilmi.. Ve ayıbınızıda görün ben acımı herkezden çok görmüyorum bunu benim adıma söyleme hakkınız da yok malesef..
Bebeğini düşüren bir insanın acısı da acıdır.. Ne aksik ne fazla acıdır...
Allah' A binlerce şükür olsun hiç isyan etmedim rabbim bilir kuldan öte.....

Size ne desem anlamıycaksınız... nasıl bir tesellidir ya bir diyerini küçümseyerek ya hani buda denmez "düşük yapmakla bunun acısı karşılaştırılamaz herhalde" denmesi beni kırdı açıkcası..
Birde bu konuyu açan arkadaşa da ayıp olmuyormu.. Yada 4 aylık 5 aylık bebeklerini düşürerek kaybedenler ben kimseden acım büyük demiyorum aksine acılarımız aynı sonuçta ortada kaybedilen bebekler var sizin neden alınganlık gösterdiğiniz zaten ortada laf size gitmiş o sebepten.... Ayrıca ben ne kayıplar görmüş biriyim illa burda herşeyi anlatmak zorunda değilim değilmi.. Ve ayıbınızıda görün ben acımı herkezden çok görmüyorum bunu benim adıma söyleme hakkınız da yok malesef..
Bebeğini düşüren bir insanın acısı da acıdır.. Ne aksik ne fazla acıdır...
Allah' A binlerce şükür olsun hiç isyan etmedim rabbim bilir kuldan öte.....

Söylenecek çok söz var ama susuyorum...Tartışmadan bir sonuç çıkmayacaksa susmak en iyisidir...Bir gün senin bu söylediklerine neden kırıldığımı anlayacaksın..O gün bugün değilmiş ne yazık ki...Nefsimi bir kenara koydum düşündüm yazdıklarını okuyunca...Haklı olduğun taraflar var...Mesela acının büyük olduğunu düşünmüyor olabilirsin...Ama yazdıklarını okuyan hemen herkes benimle aynı şeyi düşünür zannımca...Niyetim başkaydı derler ya senin yazdıklarında da öyle oldu sanırım...Ama ifadelerin bunu düşündürmeye itti beni...Buraya yazmaktaki amacım çoçuğunu düşüren annelere daha kötüleri olduğunu gösterip onları teselli edebilmekti...Nitekim bu başlığa "belki moral olur diye yazmıştım"konusunu açan arkadaşımın durumunu gördüğümde halime şükretmiştim ben de...O da benim acım herkesten büyük mantığıyla yazmamıştı yazısını albette...Senin sözüne alındığın arkadaş gibi...Onun yaşadıkları gerçekten hepimizinkinden acı...Ve hala da yaşıyor...Bu yüzden acı acıdır sözüne katılamıyorum ne yazık ki...Kırdıysam hakkını helal et...Ben de hassasım çünkü konuda...Ama sen de düşün bu konuyu nefsini bir kenara koyup bence...

Nefsimi mi:1shok:
Ben gene iyi niyetimi kullanmak istiyorum ve birbirimizi kırmaya üzmeye gerek yok... Siz evladınızı kaybetmişsiniz doğmuş acılarını görmüşsünüz acınız çok büyüktür elbet.... Emin olun sizin gibi nice insanlar var.. Onlarında canı çok yanmıştır sizin gibi...
Allah ın taktiri bilemem daha başıma ne geleceğini Bu hayatta.... Ama bugüne kadar gelenleri hiç söylemiyorum susuyorum hiç isyan etmedim ama kendim biliyorum ya bugün düşen bebeklerimin acısı büyüktür içimde... Belki onları göremedim kucağıma alamadım koklayamadım bu bile bana derttir dertten öte acım büyüktür bana göre.. Herkez yavrusuyla uyur okuluna götürür daha neler neler.. . Belki ben bunu bile hiç yaşayamıycam ya ALLAH bilir..
Ben bilirim evlat kaybeden insanların acısını yıllarca ağıtlarla yaşadım çok iyi bilirim.. Acı duymam için içim cız etmesi için elimin kesilip kan akmasına gerek yok.. Hissetmem yeterlidir..
Allah size sabır versin metanet versin yeniden bir evlat versin hakkınızda herşeyin hayırlısı olsun... Beni yanlış anladınız ama sizde bir insanoğlusunuz canınız sağolsun...

şöyle olacak böyle olacak demek yanlış arkadaşlar
herşeyin bir mukafatı vaar
ne yaşarsanız yaşayın yaşadığımız kayıplar acılar birgün size mutlaka dönecektir
allah sabır versin ben ve benim gibilerine

X