Dün Gündüz Evimize Hırsız Girmiş :(

jade

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2008
2.913
18
Evet kızlar yaa çok üzgünüm :çok üzgünüm:
Dün biz işteyken tahminen saat 4-5 arası hem bizim eve hemde yan dairemize hırsız girmiş.Yan dairede oturanlar evlerine gelince şok oluyolarlar bakıyorlar bizim kapıya ondada kilit yok...
Komşum haber verdi işyerimi arayıp hemen atladım taksiye gittim arkadaşımla ...
Kapının anahtar sokma yeri yok kırmış orayı eşimde geldi 5 dk.ya kadar.Çilingir buldu.
İşallah girememiştir kilitlemiştim ben diye nasıl korkuyla bekledim ama kapı açılınca bir girdimki evime harabe etmiş evimi senağlama
Her yeri talan etmiş yatak odasının ışığı yanıktı.. baza tepede açık bir vaziyette; bütün gardırop,bazanın içi ,iç çamaşırlarımız, sandığın içindeki çeyizlerim olan bohçalar bile her şey tek tek didik didik edilmiş.
yerlerde adım atacak yer yok o şekilde yani...Parmak izi alındı akşam ama bilmem bulunacakmı gerçi bulunsa bile 3 ay 5 ay yine aynı devam onlar için ...
Çekmecede altın yüzüklerim,küpelerim,tek taşım falan vardı..5-6 tane çeyrek altın bulunmaz sandığım yerden bulunmuş ve götürmüş hepsini...Takı setim,kızımın doğum hediyesi olarak gelen bilezikleri,künyesi, Irmak yazılı kolyesi(manevi değeri çoktu :gitme: ) ,eşimin cep bilgisayarı yani değerli olan ne varsa evde hepsini çalmış...Vitrinde viski ve değerli bir çakmak vardı eşimin onu bile ...
İnsan gidene o kadar üzülmüyorda evde yokken birinin evine girip talan etmesi çok korkunç bişey..Gece uyuyamadık kızımı ortamıza aldık hep bi tedirginlik.En ufak bir sesten ürker oldum..Allah kimseye yaşatmasın ...
Diyeceğim o ki sakın evinizde hiç değerli bişey bırakmayın arkadaşlar en güvenlisi bankada tutmak...Az çok ...yinede kolay kazanılmıyor üzülüyo insan.
Bugün eşim araştıracaktı en güvenlisinden kapı taktırıcaz.
Başıma gelmez demeyin çok çok dikkat edin kızlar...
Kilidiniz kolay açılamayacak güvenli bişey olsun ..
Birikiminizi falan evde tutmayınn :çok üzgünüm:
Eve gitmeye ürker oldum inanın elimi bile süremedim her şey öyle duruyo

Geçmiş olsun canım geçen sene bende yaşadım aynı korkuları şimdi evde bişey bırakmıyorum çok kötü bir duygu :KK43:

Çoook geçmiş olsun..
Geçen yaz ağustos'da baba evime hırsız girdi.Odamda takılmış,pc'yi açmaya çalışmış falan..
O psikolojiyi biliyorum mühtiş bir tedirginlik ,çabuk atlatırsınız inş.
canınız sağolsun..
bu arada yeni evlendim ve tedirginim hırsız yüzünden,ıstanbul'da hangi semtte oturuyosunuz..?

Geçmiş olsun canım geçen sene bende yaşadım aynı korkuları şimdi evde bişey bırakmıyorum çok kötü bir duygu :KK43:
Teşekkür ederim canım..Evet çok kötü bi duygu ...soğudum evimden :1no2:

Çoook geçmiş olsun..
Geçen yaz ağustos'da baba evime hırsız girdi.Odamda takılmış,pc'yi açmaya çalışmış falan..
O psikolojiyi biliyorum mühtiş bir tedirginlik ,çabuk atlatırsınız inş.
canınız sağolsun..
bu arada yeni evlendim ve tedirginim hırsız yüzünden,İstanbul'da hangi semtte oturuyosunuz..?
Teşekkürler canım işallah atlatırım ...
Bugün arkadaşım adımı seslenerek yanıma yanaştı ona bile nasıl sıçradım...belki 15 dk titredim...
Evliliğin hayırlı olsun canım aman çok dikkat edin evinde saklama altın para vs...Tedbirinizi alın kapı kilidine falan çok dikkat edin. bu şerefsizler düğünleri falan takip edebiliyorlarmış..Yeni evlere giriyorlarmış
Biz Kartal dayız ....

Çok geçmis olsun canim.. Hirsizlik sigortaniz yokmuydu?

Canım geçmiş olsun çok zor bir durum...
Artık o eve girerken hep hatırlayacaksın bunları :KK43:

bunları okuyunca bnede üzülüyorum bende bir çok kez evimi talan eden hırsız mağduruyum geçmiş olsun kafamçokkarıştı

öncelikle çok geçmiş olsunn size kapı taktırcak olan arkadaşlar kilitleri dışarı doğru çıkıntılı olmasın onu açmak 2 dkymış ama bize bir çilingirci geldi kapıyı 1 saatte anca açabildi ve bütün site ayağa kalktı sesten çilingirci eğer dışa doğru olsaydı 2 dkda açardım ama bu kapılar çok sağlam asla açamazlar dan dan vura vura açtı kapıyı

Yoktu canım :1no2:
Ama artık tesedüfmü dalgamı geçildi eşimi o gün içinde bankadan ev sigortası için aramışlar.

Keske daha öncede önleminizi alsaydiniz diyecegim ama olan olmus.. Artik bundan sonra daha çok dikkat edersiniz..Tekrar geçmis olsun..

Canım geçmiş olsun çok zor bir durum...
Artık o eve girerken hep hatırlayacaksın bunları :KK43:
Saol canım .Malesef :KK43:
bunları okuyunca bnede üzülüyorum bende bir çok kez evimi talan eden hırsız mağduruyum geçmiş olsun kafamçokkarıştı
Bir çok kezz :1shok:
Sanada çok çok geçmiş olsun canım yaa...Nasıl oldukii öyle..
ne cesaret dadanıyolar birde yaa...
Teşekkür ederim a.s.

öncelikle çok geçmiş olsunn size kapı taktırcak olan arkadaşlar kilitleri dışarı doğru çıkıntılı olmasın onu açmak 2 dkymış ama bize bir çilingirci geldi kapıyı 1 saatte anca açabildi ve bütün site ayağa kalktı sesten çilingirci eğer dışa doğru olsaydı 2 dkda açardım ama bu kapılar çok sağlam asla açamazlar dan dan vura vura açtı kapıyı

Çok teşekkür ederim canım..
Unuttuğum detayı hatırlattın bak Bizimde öyle olmuş işte kilit dışa çıkıklardandı onu pense gibi bişeyle sıkıştırıp 2 dk da kırıyormuş .
Kilitli dahi olsa açılıyormuş işte o kapılar..
Herkes kapısını en azından o şekilde olanlardan yaptırsa böyle şeyler yaşanmasa :Saruboceq:

Büyük geçmiş olsun. Ben çevremden duymuştum eğer evde değerli bir şey bulamazlarsa sinirlenip mufaktan yağ şişesini alıp koltuk halı perde ne varsa üstüne döküyorlarmış o da olmadı tuvaletlerini yapıyorlamış. Çok kötü şeyler bunlar.

çok geçmiş olsun canım benim ama unutma cana geleceğine mala gelsin sen eşin kızın iyisiniz ya mal gene yapılıyo

X