Aile Planlaması düğünde ve balayında adet olmamak için

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

amili

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2012
38
0
merhaba.. benim bir sorum olacak ben düğünümü adetime göre ayarlamıştım fakat 3 aydır bana kötü sürprizler yapıp 5 er gün erken geldi ve tamda düğünüme denk gelecek 15 temmuzda düğünüm var ve balayından da 24 temmuzda dönücez doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum acaba nasıl bir yol izlemeliyim düğünde ve balayında adet olmamak için bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkür ederim..

Bende dogum kontrol hapına başlamıştım düğünden önce balayina denk geliyordu benimde adetim dogum kontrol hapına ara vermeden içtim bir ay adetimi erteledim halayından sonra oldum bu arada yaz dogum kontrol hapını kullanıyordum beyazları atladım pembelere devam ettim sen hangisini kullanacaksın bir doktorunda danis derim ben

Son düzenleme:
öncelikle allah bir yastıkta kocatsın inşallah canım.6 ay önce aynı durum benmde başıma geldi. geciktirici bi hap var onu kullandığın sürede adet olmuyorsun.eczane teknikeriyim ve kimseye tavsiye etmediğim halde yan etkilernden dolayı ben düğünümden 3 gün önce içmeye başladım ne olur ne olmaz diye, bende migren var ve bu yan etkisini artırdı öldüm baş ağrısından dayanamadım hemen bıraktım allahtan adet de olmadım. ama altı alydır adet düzenm bozulu 3 ay adet olamadm. ben doğm kontrol hapını bile önermiyorken bnlar oldu. biliyrm mecburen iççen ama sıkıntısı uzun sürüyo habern olsun arkadaşm

şu geciktirici ilaçlardan kullanabilirsin...
bende geçen sene tatilde kullandım çokta memnun kaldım bi yan etkisi fln olmadı...
tabi bünyeden bünyeye değişiyo..
bazıları memnun kalmayabiliyor...
ama söylediğim gibi ben yine olsa yine kullanırım o derece memnun kaldım

eğer doğum kontrol hapı kullanacaksan ilk kutu bitince ara vermeden diğer kutuya başlarsın böylece regl olmazsın

canlarım çok teşekkür ederimm bende galiba doğum kontrolü ara vermeden kullancan gibi duruyor napıyım bu günleri bekliyorsun heyecanla ve tadını çıkamrak istiyorum o yüzden sıkıntı falan yaparsa katlanıcaz artık peki bir sorum daha olucak hani ilk kutudan sonra ara vermden ikinci kutuya gecicem ya mesela o kutuyu tamamen mı bitirmem gerek yoksa balayı dönüşü bıraksam olur mu bir de eğer hapı yarım bırakacaksan balayı dönüşü adet olunca o yarım pakete mi devam edicem yoksa yeni baştan yeni bir kutu mu alıcam

kutuyu bitirmene gerek yok istediğin gün bırakabilirsin, regl olduktan sonra yeni bir kutuya başla öbür türlü karıştırırsın, yarım bıraktığın da kenarda dursun belki bir gün yine lazım olur:)

eğer korunmak istiyorsan kutuyu tamamen bitir, sonra adet gördükten sonra da yeni kutuya başla canım.. asla yarım kutuyla yeni bi döngüye başlama..

Bir kutu bittikten sonra hemen digerine başlıcaksin ya onuda tamamen içeceksin bana doktorummoyle demişti yoksa koruma olmuyor haberin olsun İkinci kutuyu bitir sakın yarıda bırakma zaten yarıda bırakırsanız adet hemen olamıyormussun düzensizlik olur korumada olmuyor sana tavsiyem ikinciyi kutuyuda bitirmen yonunde

üf aynı durum bende de var şu son 3 aydır gecikiyor ve bu gidişle tam düğünüme denk gelecek. doğum kontrol hapına ara vermeden kullanıldığında regl olunmadığını bilmiyordum. çok cahiliz bu konularda. doğum kontrol hapı düğünden ne kadar önce başlanmalı acaba?

benimde son birkaç aydır gecikiyo adetim sanırım stresten falan. ve böyle olursa düğünümde de adet olucam, en korktuğum şey başıma gelecek. benim biraz sıkıntılı geçiyo adetlerim. ben geciktirici değil de erken gelmesi için söktürücü gibi bişyler düşünüyorum. kullanan varsa fikir verir mi bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…